> Blog > Szafa wnękowa na poddaszu – dlaczego warto?

Szafa wnękowa na poddaszu – dlaczego warto?

12.08.2021

Szafa wnękowa na poddaszu – dlaczego warto?

Poddasze to wspaniała przestrzeń, którą można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Często na tej kondygnacji decydujemy się na sypialnię, garderobę czy pokoje dziecięce. Możliwości jest mnóstwo i to tylko od nas zależy, jak wykorzystamy te metry kwadratowe. Nie da się jednak ukryć, że poddasze jest dość uciążliwe. Ciężko bowiem dopasować do niego odpowiednie meble czy inne elementy wyposażenia. Wtedy warto zdecydować się na meble na wymiar oraz… szafę wnękową. Dlaczego? Sprawdź!

Idealne wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Szafy wnękowe, które można zamówić na Indeco, to idealne rozwiązanie do niemalże każdego pomieszczenia. Najlepiej sprawdzają się jednak właśnie na poddaszu. Dlaczego? Nie da się ukryć, że takie wnętrze ma wiele ciężkich do zaaranżowania skosów czy wnęk. Wybierając projekt na zamówienie, możemy maksymalnie wykorzystać każdy możliwy skrawek. Jest więc to wręcz idealne rozwiązanie, gdy nie wiemy, jak praktycznie umeblować swoje poddasze. Zyskamy zatem ciekawie wyglądającą zabudowę, a do tego ogromną ilość miejsca do przechowywania. Nie zmarnujemy przy tym także ani kawałka danego pomieszczenia. Wszystko będzie bowiem dopasowane pod każdym możliwym względem. 

Możliwość optycznego powiększenia wnętrza

Warto również pamiętać, że nie każde poddasze jest duże i obszerne. Niekiedy mam bowiem do czynienia ze zdecydowanie mniejszą przestrzenią lub też podziałem tej kondygnacji na mniejsze pokoje. Wtedy idealne okażą się szafy przesuwne z lustrem. Kraków to miasto, w którym z pewnością znajdziemy odpowiedni model czy wykonawcę. Taki mebel wnękowy, nie dość, że umożliwi nam maksymalne wykorzystanie przestrzeni, to jeszcze optycznie powiększy nieco naszą przestrzeń. Zwierciadła wspaniale działają bowiem na każde pomieszczenie. Do tego nasze poddasze będzie wyglądało niezwykle stylowo oraz nowocześnie. Będziemy mogli także zaaranżować w nim np. praktyczną garderobę. 

Wspaniałe miejsce do przechowywania

Decydując się na szafę wnękową na poddaszu, możemy także przy okazji stworzyć wspaniałe i niezwykle praktyczne miejsce do przechowywania. Wystarczy tak naprawdę jeden taki mebel dość dużych rozmiarów, by powstała nam garderoba czy coś na jej kształt. Tym oto sposobem raz na zawsze pozbędziemy się problemów z przechowywaniem odzieży wszystkich domowników. Ciekawym rozwiązaniem może być także wykorzystanie szafy wnękowej jako schowka na najróżniejsze domowe sprzęty. Wystarczy włożyć do niej odkurzacz, suszarkę czy inne wielkogabarytowe elementy, których chowanie po najróżniejszych zakamarkach nigdy nie jest komfortowe. W jednym miejscu skumulujemy zatem wszystkie te najważniejsze przedmioty.

O czym warto pamiętać, decydując się na taką szafę?

Planując zakup szafy wnękowej na poddasze, musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Przede wszystkim upewnijmy się, czy wszystkie drzwiczki będziemy w stanie komfortowo otwierać. Do tego zadbajmy o odpowiednią dawkę światła. Takie wnętrze najczęściej jest bowiem zdecydowanie ciemniejsze niż reszta. Dobrze zatem zamontować wewnątrz szafy specjalne lampki czy też listwy LED. Tym samym korzystanie z mebla i szukanie w nim właściwych przedmiotów stanie się o wiele łatwiejsze. Na koniec dokładnie przemyślmy, na jakim wnętrzu szafy nam najbardziej zależy. Chodzi oczywiście głównie o ilość oraz rozkład półek, a także długość drążka na ubrania. Gdy zadbamy o te szczegóły, z pewnością będziemy zadowoleni ze swojego wyboru!

Szukasz inspiracji na aranżację poddasza? Sprawdź również nasz artykuł https://indecokrakow.pl/2019/11/12/jak-zaaranzowac-wolna-przestrzen-na-poddaszu/!

NASZA SIEDZIBA