> Blog > Jak zaaranżować wolną przestrzeń na poddaszu?

Jak zaaranżować wolną przestrzeń na poddaszu?

12.11.2019

Jak zaaranżować wolną przestrzeń na poddaszu?

W większości domów, nawet tych najmniejszych, znajduje się spore poddasze. Często nie mamy jednak pomysłu na to, jak zagospodarować taką dodatkową przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie na strychu obszernej garderoby, dzięki której będziemy mogli cieszyć się dużą ilością miejsca do przechowywania. Jak więc zaaranżować w ten sposób poddasze i o czym należy pamiętać? Sprawdź!

Szafa to podstawa

Planując garderobę na poddaszu, należy pamiętać przede wszystkim o dużej ilości miejsca do przechowywania. Meble muszą być funkcjonalne i całkowicie spełniać nasze oczekiwania. Najczęściej bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór szafy z drzwiami przesuwnymi. Kraków, Poznań i inne miasta są siedzibami wielu firm, które wykonują je na zamówienie, dlatego można dobrać je do swoich osobistych preferencji oraz metrażu danego miejsca. Wybierając model z lustrzanymi frontami, sprawimy, że poddasze stanie się kącikiem, w którym będziemy mogli się w całości przeglądnąć oraz wybrać odpowiednią stylizację. Na strychu często sprawdzają się również szafy wnękowe. Indeco, jeden z producentów takich mebli, oferuje bardzo dużą ilość różnorodnych wypełnień drzwi. Można więc nieco odejść od klasycznych rozwiązań i w swojej garderobie zamontować rattanowe czy bambusowe fronty. Z pewnością dodadzą one wnętrzu wyjątkowego charakteru i będą bardzo funkcjonalne.

Pudła i organizery – dodatkowa ilość miejsca

Gdy na naszym poddaszu znajduje się już wymarzona szafa Indeco, należy pomyśleć również o pudłach oraz organizerach, które sprawią, że w garderobie zawsze będzie panował ład i porządek. Do kartonowych opakowań można bowiem włożyć rzadziej używane ubrania czy akcesoria. Wiszące organizery sprawdzą się natomiast do przechowywania obuwia, torebek czy krawatów. Mając bardzo dużą ilość ubrań sezonowych, warto zaopatrzyć się także w worki próżniowe. Dzięki nim chowając na zimę letnie ubrania, bądź na odwrót, zaoszczędzimy sporo miejsca. Po odpompowaniu z nich powietrza znacznie zmniejszą one bowiem swoją objętość. Dodatkowo chowając w nich odzież do szafy, nie będziemy musieli martwić się o to, że zostanie ona uszkodzona bądź nadgryziona przez mole czy inne tekstylne szkodniki. 

Oświetlenie do garderoby na poddaszu 

Na poddaszu często panuje półmrok, dlatego nieraz ciężko jest odnaleźć na nim potrzebne w danej chwili przedmioty. Aby ułatwić sobie to zadanie, należy przede wszystkim zamontować odpowiedniej wielkości okna dachowe. Pomocne będzie również oświetlenie. Najważniejsza jest oczywiście duża lampa sufitowa, która doświetli całe pomieszczenie i sprawi, że będzie nam o wiele łatwiej poruszać się po garderobie. Warto jednak rozważyć również montaż specjalnych małych kinkietów, które można umieścić tuż przy szafie, bądź nawet i w jej wnętrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu szukanie przedmiotów ukrytych nawet w najgłębszych zakamarkach mebla, zajmie nam o wiele mniej czasu. 

Modne dodatki i akcesoria

Aby nasza garderoba wyglądała modnie i stylowo, warto zadbać o kilka ciekawych dodatków. Minimalistyczne plakaty, wygodny fotel z ozdobnymi poduszkami czy kolorowy sznur lampek z pewnością sprawdzą się na poddaszu, które nie zawsze kojarzy nam się z przytulnym miejscem. Dzięki kilku dobrze dobranym akcesoriom, strych zamieni się w piękne i pełne stylu wnętrze, którym będziemy chcieli się przed wszystkimi pochwalić. 

NASZA SIEDZIBA