> Blog > Szafy przesuwne z lustrem – gdzie pasują i jak wpływają na wnętrze

Szafy przesuwne z lustrem – gdzie pasują i jak wpływają na wnętrze

17.01.2018

Szafy przesuwne z lustrem – gdzie pasują i jak wpływają na wnętrze

Szafy przesuwne z lustrem, szczególnie wykonane na wymiar, pasują idealnie do każdego wnętrza, a co więcej, mają bardzo dobry wpływ na całość aranżacji. Nie dość, że są praktycznym rozwiązaniem, są zarazem estetyczne i optycznie powiększają wnętrze. Warto zaznaczyć, że odpowiednio zaprojektowane, są również bardzo pojemne. W dzisiejszych aranżacjach wnętrz, szafy przesuwne z lustrami zdecydowanie zdominowały inne typy szaf.


W jakich pomieszczeniach najlepiej spiszą się szafy przesuwne na wymiar wykończone lustrami?

Szafy przesuwne z lustrem pasują tak naprawdę do każdego pomieszczenia. Najczęściej spotkać je można w przedpokojach, gdzie montowane są głównie ze względów praktycznych. Tuż przed wyjściem z domu, w lustrze tym można się przejrzeć od stóp do głów.

Szafy z drzwiami przesuwnymi, które wykończone są lustrem można równie często spotkać w sypialniach. To tam, najczęściej rano się ubieramy i potrzebujemy łatwego dostępu do naszych ubrań. To, że w szafie zastosowano lustro, ma dwojakie znaczenie. Po pierwsze, tuż po stworzeniu stylizacji można się od razu przejrzeć. Po drugie lustra nadają wnętrzu lekkości i przejrzystości, zatem jest to bardzo ważne w przypadku sypialni, w których najważniejszy jest błogi odpoczynek.

Szafy z drzwiami przesuwnymi w mniejszych rozmiarach, świetnie spiszą się również w dużych łazienkach. Powinny być to jednak meble wykonane z odpowiednich materiałów, które są odporne na wilgoć. Ciężko znaleźć takie gotowe szafy w sklepach meblowych, zatem najlepiej zlecić wykonanie takiej SZAFY NA WYMIAR. To świetne rozwiązanie, kiedy mamy do zabudowania wnękę. Można w niej ukryć pralkę i kosz na pranie, a także przechowywać ręczniki i inne rzeczy niezbędne do pielęgnacji.

Szafy przesuwne z lustrem, ze względu na bezpieczeństwo, nie są najlepszym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Jednak dla nastolatka jak najbardziej. Szczególnie dlatego, że jest to niezwykle neutralne rozwiązanie, które pasuje do każdej stylizacji wnętrza. Już podczas aranżowania pokoiku, kiedy dziecko jest małe, warto postawić na szafę z drzwiami przesuwnymi, jednak na początek w wersji z nadrukami prezentującymi postaci z bajek. Z czasem, gdy dziecko dorośnie, fronty szaf można łatwo wymienić.

Jak lustra wpływają na aranżowane wnętrze?

Pierwsze i najważniejsze – szafy przesuwne z lustrami optycznie powiększają wnętrze! Lustra tworzą w pomieszczeniu głębię, a odbijające się światło znacznie rozpromienia wnętrze. Mimo, że tak naprawdę SZAFY WNĘKOWE odbierają nam kilka centymetrów pokoju, optycznie tworzą jednak znacznie głębszą przestrzeń. Ta funkcja jest szczególnie istotna w przedpokojach, ponieważ są one zazwyczaj wąskie i małe.

Aby wzmocnić funkcję rozświetlającą lustra, warto powiesić je na ścianie naprzeciw okien. Będzie ono zbierać światło i pięknie oddawać na całe wnętrze. Wąskie a długie lustro warto zamontować w ciemnym salonie, aby pomieszczenie nabrało więcej życia. Lustra są bardzo neutralnym dodatkiem, zatem w odpowiedniej ramie nie powinny zaburzyć wcześniej stworzonej aranżacji.

Oczywiście lustra w szafach z drzwiami przesuwnymi pełnią także swoją podstawową funkcję. Można się w nich przeglądać, a plusem jest to, że sięgają od podłogi do sufitu. Zatem bez problemu zobaczymy całą sylwetkę.

NASZA SIEDZIBA