> Blog > Fronty do szafy przesuwnej – jakie okażą się najbardziej praktyczne?

Fronty do szafy przesuwnej – jakie okażą się najbardziej praktyczne?

13.09.2021

Fronty do szafy przesuwnej – jakie okażą się najbardziej praktyczne?

Szafy przesuwne są niezwykle praktyczne. Nie musimy bowiem martwić się zachowaniem odpowiedniej przestrzeni na otwieranie klasycznych drzwi. Do tego takie meble są bardzo pojemne i można dopasować je do niemalże każdej przestrzeni. Często zastanawiamy się jednak, jakie fronty do szafy przesuwnej będą najlepszym rozwiązaniem. W końcu te elementy będą przez nas dotykane dość często. Na co więc się zdecydować? Jakie fronty do szafy przesuwnej będą dobrym wyjściem? Sprawdź!

Fronty do szafy przesuwnej – płyty drewnopodobne przede wszystkim!

Jako fronty do szafy przesuwnej zawsze świetnie sprawdzają się płyty drewnopodobne. Swoim wyglądem nawiązują do naturalnego tworzywa i są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Każdy jest zatem w stanie dopasować je do swojego wnętrza. Co ciekawe, fronty te są niezwykle praktyczne. Nie widać bowiem na nich kurzu czy innych zabrudzeń. Do tego minimalizujemy w ten sposób ryzyko pojawienia się mało estetycznych śladów palców, a jak wiadomo, w przypadku frontów przesuwnych ich obecność jest w większości przypadków nieunikniona. Ciekawym wyjściem będzie więc drewnopodobna szafa na wymiar. Kraków czy inne większe miasta to miejsca, w których z pewnością znajdziemy osobę wykonującą takie meble pod indywidualne zamówienie. 

fronty do szafy przesuwnej - płyta drewnopodobna
Fronty drewnopodobne warto połączyć z innym materiałem, np. lacobel czy lacomat. Dzięki temu uzyskamy niezwykle ciekawy wygląd. Ciekawe realizacje można zobaczyć na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/!

Lacomat i lacobel, czyli nowoczesne fronty do szaf przesuwnych

A co jeśli marzą się nam nowoczesne fronty do szafy przesuwnej? Wtedy warto postawić na niezwykle designerski lacomat lub lacobel. Co to za materiały? Pierwszy z nich to tzw. szyba mleczna. Możemy zatem liczyć na szklany front, jednak w nieco innym wydaniu. Patrząc na niego, będziemy mieli wrażenie, jakby nasz mebel pokryła mgła. Jest to świetne wyjście do nowoczesnych wnętrz z charakterem. Lacobel natomiast jest szybą barwioną na różne kolory. Każdy jest zatem w stanie wybrać odpowiednią barwę, a nawet i wzór, który będzie zdobił nasze fronty. Obydwa te rozwiązania są niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia. Będziemy jednak musieli przygotować się na nieco większą widoczność ewentualnych plam, zabrudzeń czy odcisków palców. Mimo to warto zdecydować się na lacobel i lacomat, ponieważ tworzywa te naprawdę pięknie prezentują się jako fronty do szafy przesuwnej

fronty do szafy przesuwnej - lacobel
Fronty szafy wykonane z materiału lacobel naprawdę robią wrażenie. Więcej zdjęć na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/!

Naturalne fronty do szafy przesuwnej – rattan i bambus

Na jakie jeszcze fronty do szafy przesuwnej możemy się zdecydować? Teraz pójdźmy w naturalne materiały. Świetnie sprawdzą się do tego rattan oraz bambus. Obydwa tworzywa idealnie podkreślają wnętrza w stylu boho lub skandynawskim. Są bardzo lekkie i z pewnością nadają się do małych wnętrz. Nie sprawiają bowiem wrażenia topornych. Nie widać na nich też odcisków palców. Takie fronty do szaf przesuwnych na wymiar mogą jednak nieco zbierać kurz w miejscach łączenia poszczególnych “prętów”. Raz na jakiś czas będziemy zatem musieli je dość dokładnie wyczyścić. 

A fronty szklane do szaf przesuwnych?

Do swojego wnętrza możemy wybrać również szafy przesuwne z lustrem. Kraków, tak jak już wspomnieliśmy, jest miejscem, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiedniego specjalistę do ich wykonania. Czy jednak takie fronty są praktyczne? I tak, i nie. Pięknie się bowiem prezentują, optycznie powiększają przestrzeń, ale niestety widać na nich dość wyraźnie odciski palców. Jest na to na szczęście pewien sposób. Jaki? Wystarczy postawić na model z uchwytami i gotowe! Wtedy ryzyko pojawienia się takich śladów jest zdecydowanie mniejsze. Możemy więc śmiało postawić na takie fronty do szafy przesuwnej. Lustro wygląda bowiem niezwykle nowocześnie i będzie idealnie podkreślało niemalże każdą aranżację. 

fronty do szafy - lustro
Lustrzane fronty idealne sprawdzą się wtedy, gdy zależy nam przede wszystkim na optycznym powiększeniu swojego wnętrza. Przykładowe realizacje to obejrzenia na ​​https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/!

Wiemy już, jakie wybrać fronty do szafy przesuwnej. Cena każdego z tych rozwiązań będzie oczywiście różna. Aby dowiedzieć się, na jaki koszt należy się przygotować, najlepiej odwiedzić siedzibę firmy Indeco i zapytać specjalistę o każdy z tych materiałów.

Dlaczego jednak w ogóle warto wybrać akurat szafy przesuwne? Dowiesz się tego, czytając artykuł https://indecokrakow.pl/2017/11/15/szafy-z-drzwiami-przesuwnymi-praktyczny-organizer-ktory-sprawdzi-sie-w-kazdej-przestrzeni/!

NASZA SIEDZIBA