> Blog > Szafy z drzwiami przesuwnymi – praktyczny organizer, który sprawdzi się w każdej przestrzeni

Szafy z drzwiami przesuwnymi – praktyczny organizer, który sprawdzi się w każdej przestrzeni

15.11.2017

Szafy z drzwiami przesuwnymi – praktyczny organizer, który sprawdzi się w każdej przestrzeni

Śmiało można stwierdzić, że szafy z drzwiami przesuwnymi zdominowały inne tego typu rozwiązania, dostępne na rynku. Swoją popularność zawdzięczają wyjątkowej funkcjonalności. Ponadto, odpowiednio zaprojektowane, zdecydowanie najlepiej wykorzystują przestrzeń użytkową.

Rozwiązania idealne do każdej zabudowy

Są rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i biurowej. Szafy z drzwiami przesuwnymi są szczególnie rekomendowane wszędzie tam, gdzie nie dysponujemy zbyt dużym metrażem. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na model wolnostojący, czy w zabudowie, podczas otwierania nie będą zabierały miejsca przed sobą, a tym samym nie zaburzą ergonomii całego wnętrza. Dzięki temu możemy zamontować je nawet w bardzo wąskim pomieszczeniu. To pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń, która w małych pomieszczeniach jest na wagę złota. Szafa przesuwna może stać w bliskim sąsiedztwie innych mebli, nie utrudniając korzystania z nich. Jeśli wypełnia przestrzeń przedpokoju lub holu, nie blokuje przejścia.

Praktyczny organizer

Jest idealnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w sypialni, przedpokoju, łazience, a nawet w kuchni -czyli wszędzie tam, gdzie potrzebujemy miejsca do przechowywania. Pojemna spiżarnia służąca do magazynowania zapasów, funkcjonalny schowek, czy szafa na przedmioty gospodarcze. Możliwości jej wykorzystania jest bardzo wiele. Wnętrze szafy możemy zabudować koszami wielopoziomowymi, a także szufladami ze specjalnymi organizatorami, które ułatwią segregowanie przechowywanych w niej akcesoriów. Domowe szafy z drzwiami przesuwnymi mogą posiadać specjalnie wydzieloną przestrzeń na przechowywanie deski do prasowania, odkurzacza, czy żelazka. Dowolne rozmieszczenie półek, szuflad i wysokość wieszaków może być dostosowane do indywidualnych oczekiwań Klientów. Mechanizm przesuwny, pozwalający zamykać i otwierać drzwi umożliwia ciche i wygodne korzystanie z szafy.

Wystarczy kilka metrów kwadratowych wolnej przestrzeni, aby wstawić funkcjonalną szafę. Jej głównym atutem jest przestrzeń, która daje możliwości przechowywania dużej ilości ubrań, czy innych przedmiotów.

Estetyka i nowoczesność

Zgodnie z panującymi trendami wnętrzarskimi szafy z drzwiami przesuwnymi należą do rozwiązań, które idealnie wypełniają przestrzeń urządzoną w stylu nowoczesnym, prowansalskim, skandynawskim, loftowym, minimalistycznym, czy klasycznym. Uniwersalność jest ich głównym atutem. Decydując się na taką szafę mamy możliwość wyboru koloru korpusu, czy frontów. Co jeszcze lepiej pozwala dopasować je do danego wnętrza.

NASZA SIEDZIBA