> Blog > Projekt mieszkania od zera – od czego zacząć?

Projekt mieszkania od zera – od czego zacząć?

06.12.2020

Projekt mieszkania od zera – od czego zacząć?

Właśnie spełniłeś swoje największe marzenie i kupiłeś nowe mieszkanie prosto od dewelopera? A może po prostu podjąłeś się aranżacji mieszkania od zera? Przed tobą z pewnością niezwykle ciężkie zadanie. Patrząc na surowe wnętrze i “gołe” ściany, bardzo często nie wiemy, od czego tak naprawdę zacząć. W końcu musimy zająć się zarówno podłogami, jak i ścianami, sufitami czy meblami. Które z tych elementów zaplanować w pierwszej kolejności? Czy warto na samym początku zamówić np. szafy wnękowe? Kraków, Warszawa, Wrocław – niezależnie, gdzie mieszkasz, ten artykuł jest dedykowany specjalnie dla Ciebie! Sprawdź! 

Punkt nr 1 – zamawiamy to, na co będziemy musieli poczekać

Przyjmijmy, że mieszkanie, którego aranżację mamy zaplanować od zera, jest już niemalże gotowe do zamieszkania i należy je jedynie umeblować oraz udekorować. Wszelka elektronika czy podłączenia do innych źródeł są już zatem wykonane tak, jak należy. My musimy wykazać się jedynie kreatywnością. Od czego zatem zacząć? Oczywiście od mebli! Już na samym początku warto więc zamówić m.in. wspomniane szafy wnękowe na wymiar. Kraków czy każde inne miasto to bowiem miejsca, w których będziemy musieli poczekać na wykonanie takich elementów wyposażenia nawet kilka tygodni. Nie ma zatem po co tracić czasu. Dodatkowo o wiele łatwiej dopasować wystrój mieszkania do mebli, niż np. szukać szafy, która będzie idealnie komponować się z naszą podłogą czy ścianą. Pamiętajmy zatem  – wszystko, co wymaga długiego czasu oczekiwania, załatwiamy na samym początku remontu. 

Punkt nr 2 – wybieramy pozostałe elementy wyposażenia

Jak się już można z pewnością domyślić, po zamówieniu wszelkich mebli, warto zająć się pozostałymi elementami wyposażenia. Mamy tutaj na myśli wszystkie sprzęty i dodatki, na których dostawę również będziemy musieli poczekać, tak jak na szafy wnękowe na zamówienie. Kraków i inne większe miasta to jednak miejsca, w których wszelkie meble i inne niezbędne rzeczy możemy kupić niemalże w jednym miejscu. Zanim te trafią jednak pod nasze drzwi, my będziemy mieli już gotowe całe mieszkanie. Zostanie nam zatem tylko odpowiednio je usytuować.

Punkt nr 3 – projektujemy ściany, podłogi i sufity

Skoro wiemy już, jak będą wyglądać nasze szafki, szafy czy pozostałe elementy wyposażenia, możemy zacząć malować ściany i sufity oraz kłaść podłogi. Dlaczego dopiero teraz? Przykładowo, zamówiony zestaw do salonu posiada drewniane fronty. Do sklepu z farbami oraz panelami zabieramy zatem “próbkę” takiego materiału i na jej podstawie dobieramy odpowiednie kolory farb czy rodzaj posadzki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że cała aranżacja stanie się spójna i harmonijna. 

Aranżujesz mieszkanie pod wynajem? Sprawdź nasz artykuł „Studenckie mieszkanie – jak wyposażyć takie lokum?

Punkt nr 4 – wybieramy dodatki

Po zakończeniu prac, które niestety wiązały się z dość dużym bałaganem, należy dokładnie posprzątać całe wnętrze i udać się po raz kolejny na zakupy! Tym razem postawmy na dodatki – wszelkie dywany, firanki czy chociażby lampy. Pamiętajmy jednak także o mniejszych elementach, dzięki którym nasze mieszkanie stanie się ciepłe i przytulne. Poduszki czy świece okażą się zatem w większości przypadków obowiązkowym elementem wystroju naszych czterech ścian. 

Punkt nr 5 – cieszymy się pięknym wnętrzem!

Gdy zakończymy już remont, z pewnością nasze zamówione na samym początku meble i inne elementy wyposażenia będą już gotowe do odbioru. Po ich wstawieniu do mieszkania i wykonaniu kilku dodatkowych szlifów możemy w końcu zacząć się cieszyć pięknym oraz stylowym wnętrzem, które zostało przez nas samodzielnie zaplanowane i zaprojektowane. Wspaniale, prawda?

NASZA SIEDZIBA