> Blog > Studenckie mieszkanie – jak wyposażyć takie lokum?

Studenckie mieszkanie – jak wyposażyć takie lokum?

17.11.2020

Studenckie mieszkanie – jak wyposażyć takie lokum?

Mieszkania dedykowane studentom stanowią całkiem spory procent wszystkich powierzchni mieszkalnych wynajmowanych w dużych miastach. Są wśród nich zarówno kilkupokojowe mieszkania, do których sprowadzają się grupki znajomych, jak i kawalerki czy inne niewielkie wnętrza. Zwykle studenci zwracają uwagę przede wszystkim na ich lokalizację oraz cenę. Wyposażenie pomieszczeń także nie pozostaje jednak bez znaczenia. Kilka funkcjonalnych mebli może pomóc w podjęciu decyzji o wynajmie. Z drugiej strony, niektórzy studenci sami szukają mebli, którymi mogliby doposażyć swój pokój. Sprawdźmy, na jakie meble warto zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze: wygodnie

Studenckie mieszkanie nie zawsze jest miejscem, w którym młodzi ludzie spędzają dużo czasu. Zajęcia na uczelni, spotkania ze znajomymi czy udział w różnych wydarzeniach towarzyskich sprawiają, że niektórzy bywają w mieszkaniu gośćmi. Nie zmienia to jednak faktu, że meble w takim lokum powinny umożliwiać wygodną naukę. Każdy student co najmniej dwa razy w roku, przed sesją egzaminacyjną, szuka spokojnego miejsca na przyswajanie wiedzy. Wygodny kąt we własnym mieszkaniu nadaje się do tego najlepiej.

Dlatego do najważniejszych elementów wyposażenia studenckiego pokoju należy biurko i wygodny fotel. Blat powinien być umieszczony na odpowiedniej wysokości, by można było komfortowo siedzieć przy nim w czasie czytania notatek czy podręczników. Ważna jest także szerokość biurka – w końcu czasami muszą pomieścić się na nim stosy materiałów z różnych zajęć. Z kolei w przypadku fotel najlepiej sprawdzi się model obrotowy z regulowaną wysokością i kątem nachylenia siedziska.

Po drugie: funkcjonalnie

Jako że pokoje przeznaczone dla studentów bywają małe, istotna będzie w nich również odpowiednia organizacja przestrzeni. Warszawa czy Kraków, szafy na wymiar wydają się idealnym rozwiązaniem takich problemów. Dzięki nim można optymalnie wykorzystać każdy kąt. W ostatnich latach królują zwłaszcza szafy z drzwiami przesuwnymi – Kraków jest miejscem, gdzie bez trudu znajdziemy pracownię, która przygotuje takie rozwiązanie.

O funkcjonalnej aranżacji wnętrza nie powinno się też zapominać przy zamawianiu łóżka. Jako że na studiach życie towarzyskie kwitnie, lepszym rozwiązaniem od klasycznego łóżka może stać się sofa z funkcją spania lub narożnik. Nie tylko łatwiej dopasować je do kształtu pomieszczenia, ale w razie przyjmowania gości znajomi będą mieli gdzie usiąść.

Posiadasz duży strych, na który nie masz pomysłu? Sprawdź nasz artykuł „Jak zaaranżować wolną przestrzeń na poddaszu?

Po trzecie: solidnie

Przy inwestycjach w wyposażenie studenckiego mieszkania często pojawia się też pytanie, czy warto stawiać na droższe meble. Mahoniowe biurka oraz ekstrawaganckie szafki pewnie nie będą potrzebne, ale warto zwrócić uwagę, by meble były solidne. Drewno będzie lepsze niż sklejka, ważna jest także renoma producenta. Najlepiej wpisać w wyszukiwarce internetowej na przykład hasło “szafy wolnostojące na wymiar Kraków” i spokojnie rozejrzeć się wśród możliwości, porównując oferty i ceny wykonawców.

NASZA SIEDZIBA