> Blog > Nowoczesny apartamentowiec – jakie meble sprawdzą się w nim najlepiej?

Nowoczesny apartamentowiec – jakie meble sprawdzą się w nim najlepiej?

07.11.2020

Nowoczesny apartamentowiec – jakie meble sprawdzą się w nim najlepiej?

Mieszkania w dużych polskich miastach wciąż pozostają stosunkowo drogie. Mimo to w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu powstają nowe budynki, a deweloperzy szykują dla nas coraz ciekawsze lokalizacje i wnętrza. Popularnością cieszą się szczególnie nowoczesne apartamentowce, w których znajdziemy przestronne i ciekawie zaprojektowane mieszkania. Ostateczny głos dotyczący ich aranżacji zawsze należy jednak do nas. A funkcjonalność i stylizacja takiego wnętrza w dużym stopniu wyznaczana jest przez meble. Przygotowaliśmy więc kilka wskazówek, z których warto skorzystać w takich pomieszczeniach.

Dobrze wykorzystaj przestrzeń

Nowoczesne apartamentowce często oferują nam spore i przestronne wnętrza, ale niektórzy wybierają także nieco skromniejsze powierzchniowo mieszkania. Bez względu na rozmiary takiego lokum, przy zakupie mebli warto zwrócić uwagę na to, by optymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Dlatego powinny się w nim znaleźć dobrze dopasowane sprzęty, takie jak meble, w tym szafa, na wymiar. Kraków czy Warszawa, na pewno uda nam się znaleźć odpowiedniego producenta takich przedmiotów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę “szafa wnękowa Kraków”, a wyświetlą się odpowiednie oferty.

Meble na wymiar stanowią gwarancję, że będziemy w stanie wyrazić w mieszkaniu swój styl. W końcu to oryginalne i niepowtarzalne sprzęty, idealnie dopasowane do naszych wymagań. Choć zazwyczaj wybieramy z określonego katalogu produktów, w przypadku mebli na wymiar zakłady czy pracownie stolarskie zwykle chętnie przystają na nasze propozycje drobnych ulepszeń. A to sprawi, że będziemy o krok bliżej od realizacji naszych marzeń.

Zastanawiasz się nad meblami na zamówienie? Sprawdź nasz artykuł „Jak zamówić nowoczesne kuchnie na wymiar – od pomysłu do realizacji

Nie wszystko warto wyeksponować

O odpowiednie meble, dopasowane do wymiarów wnętrza, warto zadbać również w kuchni. W nowoczesnym apartamencie powinny dobrze komponować się ze sprzętem AGD, bez którego nie obejdzie się w tym pomieszczeniu. Taki efekt zapewniają meble i szafy do zabudowy. Kraków oraz inne duże miasta oferują ku temu duże możliwości.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy także możliwość ukrycia zmywarki, piekarnika czy płyty grzewczej. Urządzenia elektryczne wkomponowane w szafki i blaty nie będą zaburzać aranżacji całego pomieszczenia. W ten sposób oszczędzimy także sporo miejsca. Zamiast szukać wolnego blatu na mikrofalówkę, możemy po prostu umieścić ją w ścianie mebli. Kuchnię z meblami do zabudowy będzie także zdecydowanie łatwiej posprzątać. Pozbędziemy się wielu zakamarków, które trzeba byłoby odkurzać lub czyścić specjalnymi preparatami.

Nie przesadzaj z oryginalnością

Meble na wymiar czy szafa do zabudowy pozwalają wyróżnić się w dyskretny sposób, bez epatowania nadmiernymi udziwnieniami. W nowocześnie urządzonych apartamentach liczy się umiar i elegancka prostota. W cenie są rozwiązania minimalistyczne, dlatego nie warto stawiać na nadmiar ozdób czy ekstrawaganckie dodatki. Te zasady pozwolą nam umeblować mieszkanie w dobrym guście.

NASZA SIEDZIBA