> Blog > Pokój przechodni – jak poradzić sobie z takim pomieszczeniem?

Pokój przechodni – jak poradzić sobie z takim pomieszczeniem?

16.10.2020

Pokój przechodni – jak poradzić sobie z takim pomieszczeniem?

Pokój przechodni to pomieszczenie, które bardzo często występuje w mieszkaniach ulokowanych w kamienicy. Niekiedy spotkamy je także w domach wolnostojących czy niektórych blokach. Niestety dla większości z nas taki pokój wydaje się zbędny i staje się niezwykle dużym utrapieniem. Warto jednak pamiętać, że po jego odpowiedniej aranżacji możemy zyskać funkcjonalne i niezwykle użyteczne wnętrze. Jak? Sprawdź!

Pokój przechodni – wady i zalety takiego pomieszczenia

Mogłoby się wydawać, że pokój przechodni posiada same wady, przez które większość z nas nie przepada za takim pomieszczeniem. W zależności od rodzaju zabudowy, takie wnętrze może jednak przyjmować różną formę. Przede wszystkim pokoje tego typu są na ogół małe, wąskie i źle ustawne. Niekiedy przypominają korytarz i są pozbawione okna. Zdarza się jednak, że są także zdecydowanie większe i łatwiejsze do rozplanowania. W takiej sytuacji możemy zyskać dodatkowe funkcjonalne pomieszczenie, które da się zaaranżować w niemalże każdy sposób. Wystarczy jedynie chwilę się zastanowić i opracować najlepszą strategię projektową. 

Pokój przechodni – jakie rodzaje pomieszczeń możemy w nim zaaranżować?

Skoro wiemy już, że pokoje przechodnie nie są aż tak straszne, jak się nam wydaje, warto dowiedzieć się, co tak naprawdę możemy w nich umieścić. Osoby, które nieco znają się na aranżacji wnętrz, zapewne będą chciały działać na własną rękę. Ci z nas, dla których rozplanowanie pomieszczenia to udręka, powinni skorzystać z pomocy fachowej firmy np. Indeco. Szafy, szafki czy inne meble dostosowane do wymiarów oraz potrzeb takiego miejsca z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. W jakie pomieszczenie możemy jednak zmienić pokój przechodni?

Funkcjonalna garderoba

Pokój przechodni może w dosłownie kilka chwil zamienić się w funkcjonalną garderobę. Wystarczy zadbać o odpowiednie szafy przesuwne na wymiar. Kraków to jedno z miast, w którym tego rodzaju wnętrza przewijają się niezwykle często. Większość lokatorów decyduje się na takie rozwiązanie z jednego prostego powodu – chęci spełnienia marzeń o swojej własnej garderobie. Aranżując to miejsce, musimy jednak pamiętać, aby pozostawić odpowiednią ilość przejścia oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie w sytuacji, gdy w naszym pomieszczeniu brakuje okna. 

Zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem? Sprawdź również „Funkcjonalna garderoba – jak ją zaaranżować?

Kącik telewizyjny

Wiemy już, że pokój przechodni możemy zamienić w garderobę, umieszczając w nim szafy przesuwne. Kraków czy inne miasta, w których nie brak kamienic, mogą poszczycić się jednak także innymi pięknymi aranżacjami. Taka wolna przestrzeń często zamieniana jest bowiem np. w kącik telewizyjny. W takim przypadku plan działania jest prosty. Musimy zadbać o szafkę RTV, telewizor dostosowany swoim rozmiarem do wielkości pomieszczenia oraz wygodny zestaw wypoczynkowy. Do tego stolik kawowy i gotowe! Jak się jednak można domyśleć, takie rozwiązanie będzie możliwe jedynie wtedy, gdy pokój przechodni jest wyjątkowo duży i posiada chociaż jedno okno. 

Strefa wypoczynkowa

Pokój przechodni to także wspaniałe miejsce do zaaranżowania strefy wypoczynkowej. Po raz kolejny należy jedynie zadbać o sofę lub narożnik, komfortowe fotele, odpowiednią ilość szaf i szafek oraz mały stolik. Niekiedy ilość miejsca umożliwi nam również umieszczenie we wnętrzu stołu jadalnianego oraz kilku krzeseł. Zamienimy w ten sposób słabo ustawne i niezbyt funkcjonalne pomieszczenie w wyjątkową strefę wypoczynkową. 

Pokój “rodzinny”

Pokój przechodni to także dobra okazja do zacieśnienia swoich relacji rodzinnych. Jak to możliwe? Po prostu należy zaaranżować w nim przestrzeń dla każdego z mieszkańców. Nasze pociechy z pewnością ucieszą się z ciekawych gier, tablicy kredowej lub ściany pokrytej farbą tablicową oraz innych lubianych przez nie rozwiązań. Dla nas świetną rozrywką okaże się np. kino domowe. Możliwości jest zatem naprawdę mnóstwo. Wystarczy wykazać się pomysłowością oraz kreatywnością!

NASZA SIEDZIBA