> Blog > Funkcjonalna garderoba – jak ją zaaranżować?

Funkcjonalna garderoba – jak ją zaaranżować?

16.06.2020

Funkcjonalna garderoba – jak ją zaaranżować?

Posiadanie osobnej garderoby w mieszkaniu to marzenie wielu z nas. W takim pomieszczeniu można bowiem przechowywać zarówno odzież, jak i obuwie czy liczne akcesoria oraz dodatki. Aby jednak przestrzeń była funkcjonalna i użyteczna, należy zaaranżować ją w odpowiedni sposób. Jaki? Sprawdź!

Po pierwsze – miejsce na odzież

Planując aranżację garderoby, należy w pierwszej kolejności przemyśleć zakup dużej szafy. Indeco czy inni producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań. W pomieszczeniu pełniącym funkcję schowka na odzież z pewnością nie może zabraknąć takiego elementu. W jego wnętrzu jesteśmy bowiem w stanie schować wszelkie kurtki, płaszcze, czy ubrania sezonowe. Jeśli nasza garderoba jest niewielkich rozmiarów, najlepiej zdecydować się na szafy z drzwiami przesuwnymi. Kraków, Warszawa czy Wrocław to miasta, w których z pewnością znajdziemy sklep bądź producenta tego typu mebli. Decydując się na przesuwne fronty, możemy być pewni, że nasza garderoba stanie się funkcjonalna oraz użyteczna. 

Po drugie – odpowiednie oświetlenie

Meble na zamówienie znajdziemy u wielu producentów. Jedną z firm zajmujących się ich produkcją jest Indeco. Szafy na wymiar wykonane przez wykwalifikowanych specjalistów z pewnością będą służyły nam przez długi czas. W garderobie, oprócz dużego mebla, powinniśmy jednak zamontować również odpowiednie oświetlenie. W centralnym punkcie pomieszczenia warto więc umieścić stylową lampę. Najważniejsze jest oczywiście to, aby emitowała dużą ilość światła, najlepiej żółtego. Dzięki temu będziemy w stanie określić, jak prezentują się poszczególne elementy garderoby w naturalnych warunkach. Dodatkowo warto pomyśleć o montażu taśm LED bądź małych kinkietów w okolicach szafy. W ten sposób przeglądanie kolekcji ubrań czy akcesoriów będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Po trzecie – wygodne siedzisko

Większość z nas, a w szczególności znaczna część kobiet, będzie zapewne spędzać w swojej garderobie bardzo dużą ilość czasu. W pomieszczeniu tym nie może więc zabraknąć wygodnego siedziska. Umieszczenie fotela czy małej sofy w garderobie sprawi, że nawet najdłuższe przeglądanie swojej odzieży nie będzie męczące. W dowolnym momencie będziemy bowiem mogli usiąść i chwilę odpocząć. Podczas przebierania, mebel ten również może okazać się niezastąpiony. Zakładanie obuwia czy innych elementów garderoby jest przecież o wiele łatwiejsze, gdy przyjmiemy pozycję siedzącą. 

Po czwarte – duże lustro

Jak wiadomo, w garderobie nie powinno zabraknąć również lustra, w którym będziemy mogli się przeglądnąć. Opcji oraz możliwości jest jednak kilka. Przede wszystkim warto przemyśleć zakup szafy z drzwiami pokrytymi zwierciadłami. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco miejsca oraz optycznie powiększymy dostępną przestrzeń. Jeśli natomiast wolimy klasyczne fronty w meblach, musimy pamiętać o zakupie lustra wiszącego bądź wolnostojącego. Najlepszy model to oczywiście ten, w którym jesteśmy w stanie ujrzeć całe swoje odbicie.

NASZA SIEDZIBA