> Blog > Przedpokój pełniący funkcję garderoby, czyli sposób na funkcjonalny korytarz

Przedpokój pełniący funkcję garderoby, czyli sposób na funkcjonalny korytarz

15.09.2020

Przedpokój pełniący funkcję garderoby, czyli sposób na funkcjonalny korytarz

Większość kobiet, ale czasem także i mężczyzn, marzy o tym, aby posiadać w swoim mieszkaniu osobną garderobę, wypełnioną aż po brzegi ubraniami oraz stylowymi dodatkami. Niestety mając małe lokum, najczęściej nie będziemy w stanie wydzielić w nim pomieszczenia, w którym swoje miejsce znalazłaby odzież oraz akcesoria. Brak odpowiedniej ilości przestrzeni, nie powinien być jednak w tym przypadku równoznaczny z porzuceniem swoich pragnień. Funkcjonalną garderobę możemy bowiem zaaranżować w korytarzu. Jak tego dokonać? Sprawdź!

Garderoba w przedpokoju – jak zaaranżować takie miejsce?

Zamienienie klasycznego przedpokoju na garderobę to bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie. Szczególnie w blokach, korytarz jest najczęściej niezwykle obszerny, a my mamy duże problemy z odpowiednim zagospodarowaniem takiej przestrzeni. Warto zatem pamiętać, że wystarczy jedynie kilka elementów, by przedpokój stał się funkcjonalną garderobą. Jakich?

Po pierwsze: szafy

Podstawą w garderobie są oczywiście pojemne meble. Indeco to jedna z firm, która w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór poszczególnych elementów wyposażenia. Najlepszym rozwiązaniem do przedpokoju mogą okazać się szafy na wymiar. Kraków czy inne większe miasta to miejsca, w których ich znalezienie będzie niezwykle proste. Jak powinny jednak wyglądać takie meble? Przede wszystkim muszą posiadać dużą ilość klasycznych półek oraz drążki, na których możliwe będzie zawieszenie np. odzieży wierzchniej. Proporcje między nimi powinny być dostosowane do naszych potrzeb. Dzięki temu w szafach zawsze będzie panował ład i porządek. 

Myślisz, że szafa to za mało? Sprawdź nasze pomysły na przechowywanie odzieży wierzchniej w przedpokoju!

Po drugie: lustra

W korytarzu pełniącym funkcję garderoby, warto umieścić zatem szafy wnękowe. Kraków czy Warszawa to miasta, w których większość z nas mieszka w bloku. Lokale w takiej zabudowie są przeważnie małowymiarowe oraz słabo ustawne. Warto zatem zadbać w nich o odpowiednią ilość luster, które optycznie powiększają przestrzeń. Drzwi przesuwne szafy powinny być zatem pokryte zwierciadłem. To jednak jeszcze nie koniec. Lustra mogą bowiem znaleźć się na każdej ze ścian przedpokoju, tworząc w ten sposób ciekawe, duże i niezwykle funkcjonalne miejsce. 

Po trzecie: miejsce siedzące

W żadnej garderobie, również tej zaaranżowanej w przedpokoju, nie powinno zabraknąć miejsca siedzącego. Warto zatem umieścić w korytarzu małe eleganckie krzesło, pufę, fotel czy tapicerowaną ławeczkę. Dzięki temu dobór ubrań oraz dodatków będzie mniej męczący. Dodatkowo tuż przed wyjściem z domu, o wiele łatwiej poradzimy sobie z założeniem butów czy po prostu będziemy mogli poczekać na naszą osobę towarzyszącą w komfortowych warunkach. Ciekawym rozwiązaniem są również szafy z wbudowanym siedziskiem, o których pisaliśmy w artykule https://indecokrakow.pl/2021/03/29/szafa-z-siedziskiem-w-przedpokoju-czyli-nowoczesna-aranzacja-przedpokoju-w-domu/!

Po czwarte: organizery

Nie da się ukryć, że w garderobie niezbędna jest duża ilość miejsca do przechowywania. Do każdej szafy warto zatem dokupić specjalne organizery. Z ich pomocą ułożenie wszystkich torebek, akcesoriów czy dodatków będzie o wiele łatwiejsze. Przy okazji zadbamy także o odpowiednią organizację oraz porządek. 

I na koniec: oświetlenie

Garderoba, w którą zostanie zamieniony przedpokój to miejsce, w którym nie będziemy w stanie obyć się bez odpowiedniego oświetlenia. Warto zatem zadbać o lampy sufitowe dostarczające bardzo dużą ilość światła. Dodatkowo małe kinkiety i czy taśmy LED możemy umieścić w szafach. W ten sposób znalezienie ubrań czy dodatków stanie się o wiele łatwiejsze. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zamieniając przedpokój na garderobę, musimy pamiętać o zapewnieniu sobie komfortu. Wszelkie elementy wyposażenia nie mogą zatem blokować przejścia czy wpływać negatywnie na użyteczność oraz funkcjonalność wnętrza. Każdy zakamarek warto wypełnić dopasowanymi do pomieszczenia szafami. Lepiej również zrezygnować z klasycznych stojaków czy odkrytych półek. Ubrania oraz dodatki chowajmy do mebli z frontami. Zadbamy w ten sposób o porządek oraz uchronimy elementy garderoby przed kurzem czy rozmaitymi zapachami. 

NASZA SIEDZIBA