> Blog > Pomysły na przechowywanie odzieży wierzchniej w przedpokoju

Pomysły na przechowywanie odzieży wierzchniej w przedpokoju

16.06.2020

Pomysły na przechowywanie odzieży wierzchniej w przedpokoju

Przedpokój to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To właśnie tę część naszego lokum dostrzegają w pierwszej kolejności odwiedzające nas osoby. Niezwykle istotne jest więc zaaranżowanie go w prawidłowy sposób. W tym artykule podpowiemy, jak przechowywać odzież wierzchnią w przedpokoju, by zawsze panował w nim ład i porządek.

Duża szafa na odzież wierzchnią

Posiadając duży przedpokój, możemy zdecydować się na umieszczenie w nim szafy na wymiar. Kraków czy inne miasta to siedziby wielu firm zajmujących się produkcją mebli na zamówienie. Wybierając takie rozwiązanie, możemy być pewni, że w naszym korytarzu zawsze będzie panował porządek. Wszystkie kurtki czy płaszcze znajdą w ten sposób swoje miejsce, a my nie będziemy musieli martwić się ich ciągłym układaniem. Szafy przesuwne Indeco projektowane są w tak, by wykorzystać maksymalnie całą dostępną przestrzeń. Dzięki temu idealnie wtapiają się w resztę aranżacji i stanowią idealne uzupełnienie każdego korytarza. Szafa Indeco dostępna jest w wielu wariantach, dlatego każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie. 

Wieszak na odzież wierzchnią

W małych przedpokojach niestety nie zawsze będziemy mogli umieścić sporych rozmiarów szafę. Aby jednak mimo wszystko posiadać chociaż odrobinę miejsca na odzież wierzchnią, warto zdecydować się na montaż kilku wieszaków tuż przy wejściu do mieszkania. Wystarczy jedynie wkręcić parę ozdobnych kołków do ściany i gotowe. Jeśli natomiast nie chcemy wywiercać wielu dziur, najlepiej kupić specjalne gotowe panele z haczykami. Ich montaż jest niezwykle prosty. Najczęściej wystarczy bowiem przymocować je do ściany przy pomocy kleju bądź specjalnych taśm montażowych. Wybierając tego typu preparat, pamiętajmy jednak, by sprawdzić jego udźwig. Im większy, tym oczywiście lepszy, ponieważ odzież wierzchnia, szczególnie zimowa, może ważyć nawet kilka kilogramów.

Zestaw mebli do przedpokoju

W przedpokoju możemy umieścić również mały zestaw mebli. Takie gotowe rozwiązania dostępne są w niemalże każdym sklepie meblowym. Meblościanka składa się najczęściej z wieszaka na kurtki, szafki na buty oraz lustra. Niektóre modele zostały dodatkowo wyposażone w zgrabne siedziska, na których możemy usiąść np. podczas zakładania obuwia oraz półkę bądź schowek na akcesoria, takie jak czapki czy szaliki. Kupując gotowy zestaw mebli do przedpokoju, nie będziemy więc musieli martwić się o kompletowanie każdego z tych elementów osobno. Zaoszczędzimy dzięki temu sporą ilość czasu i pieniędzy, a nasz przedpokój będzie prezentował się stylowo oraz elegancko.

Loftowy stojak na ubrania

W przedpokoju urządzonym w stylu loftowym bądź nowoczesnym z pewnością sprawdzi się również klasyczny stojak na ubrania. W większości sklepów znajdziemy zarówno wieszaki drewniane, jak i wykonane z metalu. Do małych mieszkań idealnym rozwiązaniem może okazać się stojak teleskopowy z regulowanymi prętami. Dzięki temu będziemy mogli w dowolny sposób zwiększać bądź zmniejszać jego szerokość. 

NASZA SIEDZIBA