> Blog > Ciemna kuchnia – inspiracje na stylowe wnętrze

Ciemna kuchnia – inspiracje na stylowe wnętrze

20.06.2024

Ciemna kuchnia – inspiracje na stylowe wnętrze

Ciemne kuchnie zawsze kojarzą się z wyjątkowym stylem i elegancją. Panuje w nich niepowtarzalny luksusowy klimat przełamany nieco nutą tajemniczości. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o właśnie takiej aranżacji. Ty również? Chcesz, aby w Twoim mieszkaniu zagościła ciemna kuchnia? Inspiracje, które zaraz zobaczysz, z pewnością skradną Twoje serce. Sprawdź je! 

Stylowa ciemna kuchnia – inspiracje dla każdego

Wszystkie inspiracje, które zaraz zobaczysz, to kuchnie na wymiar. Są to projekty zrealizowane przez nas zespół, w pełni dopasowane do potrzeb klientów. Zarówno te, jak i inne nasze realizacje, znajdziesz na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/. Teraz przejdźmy już do konkretnych propozycji. 

Nowoczesna czarna kuchnia z nutą bieli

Na pierwszy ogień bardzo nowoczesna ciemna kuchnia. Inspiracje utrzymane w takim stylu cieszą się obecnie największą popularnością. Mają w sobie coś, co przyciąga i dba o wyjątkowy klimat we wnętrzu. W tym przypadku wszystkie szafki cechują się czarnymi frontami wykończonymi w macie. Dzięki dużej ciemnej zabudowie wnętrze zyskuje niebywałej głębi, elegancji i nutki tajemniczości. 

Aby jednak aranżacja nie była zbyt przytłaczająca, znajdują się w niej białe wstawki w postaci podłogi, wyspy oraz blatu ze ścianką. Tym samym całość jest pięknie przełamana i nabiera wyjątkowego charakteru. 

ciemna kuchnia - inspiracje z bielą w tle
Ciemne szafki kuchenne warto zawsze uzupełnić nutą jasnego koloru, by lekko je przełamać.

Ciemna kuchnia z wyspą

Drugi projekt jest podobny do pierwszego. Szafki utrzymane są w kolorze czarnym i mają matowe wykończenie. Dzięki temu wnętrze jest bardzo praktyczne. Łatwo utrzymać je w idealnej czystości, a na frontach nie widać mało estetycznych odcisków palców. 

Tym razem jednak przełamania w postaci bieli jest nieco więcej. W takim kolorze utrzymany jest blat, a także znajdująca się za nim ściana. Ze względu na większą ilość przestrzeni roboczej w białej kolorystyce, całość wygląda nieco jaśniej. Wciąż jednak emanuje elegancją, stylem i tajemniczością. 

nowoczesna ciemna kuchnia w macie
Ciemne matowe fronty są bardzo praktyczne – łatwo utrzymać je w czystości i nie widać na nich odcisków palców. 

Ciemna kuchnia z granatowymi szafkami

Rozważasz inne niż czarne, ale wciąż ciemne meble kuchenne? Inspiracje w kolorze granatowym z pewnością powinny Cię zainteresować! To świetna opcja dla wszystkich osób, które nieco boją się przytłoczenia wnętrza kolorem czarnym. Granat jest w końcu nieco subtelniejszy, ale wciąż ciemny i bardzo elegancki. Świetnie sprawdzi się w nieco mniejszych wnętrzach, a także w tych ze słabszym dostępem do naturalnego światła. 

Warto oczywiście mimo wszystko przełamać go bielą. W tym przypadku jasny odcień przyjmują wszystkie górne szafki. Daje to niesamowity efekt. 

ciemna kuchnia - inspiracje w kolorze graantowym
Jeśli nieco boisz się czerni w swoim wnętrzu, postaw na jaśniejszy, ale wciąż niebywale stylowy i elegancki granat. 

Na dziś to już wszystko. Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze inspiracje i teraz już wiesz, jak zaaranżować swoją ciemną kuchnię! 

NASZA SIEDZIBA