> Blog > Kuchnia biało-czarna – inspiracje na stylowe wnętrze

Kuchnia biało-czarna – inspiracje na stylowe wnętrze

05.04.2024

Kuchnia biało-czarna – inspiracje na stylowe wnętrze

Zależy Ci na tym, aby harmonia czerni i bieli wkroczyła do Twojej kuchni, nadając pomieszczeniu niepowtarzalnego stylu i elegancji? Meble w takich kolorach to trend, który zachwyca swoją prostotą, a jednocześnie wyrafinowanym charakterem. Sprawdź więc, jak ciekawie pomoże prezentować się kuchnia biało-czarna. Inspiracje, które zaraz zobaczysz, to meble kuchenne na zamówienie wykonane przez nasz zespół. Zobacz je koniecznie!

Kuchnia biało-czarna – inspiracje z subtelniejszą wstawką ciemnego koloru

W pierwszej kolejności chcemy pokazać Ci biało-czarną kuchnię, w której to jest przewaga tych jaśniejszych szafek. Dzięki temu wnętrze wygląda elegancko, ale przy tym także świeżo oraz lekko. Czarne wstawki stanowią w tym projekcie bardzo delikatny i subtelny akcent. Przez nie jednak realizacja nabiera charakteru i nutki tajemniczości. Ciemniejszą barwę przyjmują tutaj fronty pośrednich szafek wiszących, blat, a także sprzęt kuchenny. 

To idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na biało-czarnej kuchni, jednak nie chcesz przesadzić z ilością ciemnych dodatków. Gdy te mają być wyłącznie stylową wstawką czy akcentem, tego typu projekty będą dla Ciebie istnym strzałem w dziesiątkę. Zobacz tylko, jak pięknie prezentuje się całość!

Kuchnia biało-czarna - inspiracje w nowoczesnym stylu
Jeśli zależy Ci na lekkości i świeżości, zdecyduj się na biało-czarną kuchnię, w której to ciemniejszy kolor jest bardzo subtelnym akcentem. 

Nowoczesna biało-czarna kuchnia – z ciekawym zestawieniem kolorów

Teraz druga, podobna do pierwszej propozycji, kuchnia biało-czarna. Inspiracje te, choć mogą wydawać się projektami bliźniaczymi, mają całkowicie inny wydźwięk. Tym razem ciemnego koloru jest nieco więcej. Zastosowany jest także w innych miejscach, przez co wnętrze wygląda na bardziej charakterne. 

Czarny kolor przyjmuje w tym przypadku zarówno blat, jak i ściana znajdująca się przy nim, okap, a nawet szafki i AGD wchodzące na drugą ze ścian. Przez to projekt ma swój urok, a także bardzo nowoczesny wydźwięk. Jego oryginalność połączona z prostotą zachwyca każdego wielbiciela tych dwóch barw.  

biała kuchnia z dodatkiem czarnego blatu
Zestawiając biel z czernią, warto eksperymentować z różnym rozłożeniem barw we wnętrzu. 

Projekt pół na pół, czyli biało-czarne szafki tworzące harmonijne wnętrze

Ostatni projekt, który chcemy Ci przedstawić, to biało-czarna kuchnia w niemalże równych proporcjach kolorystycznych. Podzielona jest poniekąd na pół – dolne szafki są czarne, górne natomiast białe. Jasny odcień przyjmuje też zabudowa lodówki, jednak ciemniejszy jest z kolei blat. 

Tym samym można powiedzieć, że to harmonijny projekt, w którym obecność tych dwóch barw została idealnie wyważona. Przez to kuchnia z jednej strony prezentuje się dość klasyczne, a z drugiej można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesne charakterne wnętrze. 

Kuchnia biało-czarna - inspiracje w równych proporcjach kolorystycznych
Połączenie bieli i czerni w niemalże równych proporcjach zawsze będzie dobrym wyjściem – nie tylko do kuchni.

Na dziś to już wszystkie inspiracje. Jeśli chcesz poznać większą ilość naszych realizacji, koniecznie odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd też pochodzą zdjęcia projektów wykorzystanych w tym artykule! 

NASZA SIEDZIBA