> Blog > Jaki blat do białej kuchni? Inspiracje

Jaki blat do białej kuchni? Inspiracje

20.02.2024

Jaki blat do białej kuchni? Inspiracje

Zastanawiasz się, jaki blat do białej kuchni sprawdzi się najlepiej? Ciekawych możliwości masz przynajmniej kilka. Dużo zależy oczywiście od tego, na jakim stylu oraz klimacie zależy Ci w tym pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule przedstawimy więc kilka propozycji. Podpowiemy, jaki blat będzie pasować idealnie do białych szafek. Sprawdź więc inspiracje, przeglądając przy okazji kuchnie na wymiar, które zrealizowaliśmy dla naszych klientów! 

Jaki blat do białej kuchni? Drewno w wielu odcieniach

Do białej kuchni bardzo często wybierany jest drewniany blat. Takie rozwiązanie pasuje wręcz idealnie do jasnych szafek. Wprowadza do wnętrza nutkę natury, a do tego dba o stylowe urozmaicenie oraz przełamanie całości. Dzięki temu białe fronty zyskują charakteru oraz klimatu. 

Co ciekawe, do takich mebli pasuje zarówno jasne, jak i ciemne drewno. Możesz więc w pełni dopasować wygląd kuchni do swoich preferencji oraz potrzeb. Jesteś w stanie osiągnąć dokładnie taki efekt, o jakim marzysz. Jeśli więc szukasz czegoś stylowego i nieco wybijającego się na tle białej zabudowy, drewniany blat będzie strzałem w dziesiątkę!

Jaki blat do białej kuchni? Drewniany
Drewniane blaty – zarówno jasne, jak i ciemne – to uniwersalne rozwiązanie do białych szafek kuchennych.

Czarny blat do białej kuchni – klimatyczny duet

Rozważając, jaki blat do białej kuchni wybrać, zdecydowanie warto pomyśleć o czerni. Nie da się bowiem ukryć, że te dwa kolory od zawsze tworzą zgraną parę. Pięknie ze sobą kontrastują, dbając o głębię w każdym pomieszczeniu. Przy okazji ciemniejszy blat odpowiada za wysoką estetykę wnętrza, wprowadzając do niego elegancję połączoną z nutą tajemniczości. 

Jest to także świetna opcja, gdy chcesz do swojej kuchni wprowadzić jeszcze jeden kolor. Wtedy do bieli i czerni z pewnością uda Ci się idealnie dopasować dodatkowego towarzysza wprowadzającego do pomieszczenia odpowiedni klimat. 

Jaki kolor blatu do białej kuchni? Czarny
Czarny blat ciekawie urozmaici wygląd białych szafek kuchennych, a przy okazji nada aranżacji krzty tajemniczości.

Szarość w połączeniu z białymi szafkami – niebywały styl w Twoim wnętrzu

A jaki kolor blatu do białej kuchni, gdy zależy Ci na stonowanym minimalistycznym charakterze wnętrza? Wtedy zdecydowanie warto pomyśleć o szarości. Ponownie jest to rozwiązanie, które może przybierać kilka barw. Do jasnych szafek będą bowiem pasować zarówno jasne, jak i ciemne odcienie szarości. 

Niezależnie od tego, na jaki dokładnie kolor postawisz, zawsze możesz liczyć na proste, lecz stylowe wnętrze. Kuchnia stanie się dzięki temu prawdziwą oazą, w której spędzanie czasu będzie niebywale przyjemne.

Jaki blat do białej kuchni? Szary
Klasyczna szarość to ciekawa propozycja, gdy zależy Ci na stonowanym minimalistycznym wnętrzu.

Marmur – czyli jaki kolor blatu do białej kuchni, gdy zależy Ci na elegancji

Klasyczna szarość czy czerń to nie do końca to, na czym Ci zależy? Wolisz, aby kuchnia stała się niebywale luksusowym wnętrzem, jednak nie chcesz przesadzać z intensywnością koloru blatu? W takim razie marmur powinien sprawdzić się u Ciebie idealnie. Taki wzór od lat uważany jest za symbol elegancji i dostojności. Na taki wydźwięk pomieszczenia możesz dzięki niemu liczyć. 

Mimo to zdobienie jest dość proste. Nie będzie więc mowy o przesycie czy przytłoczeniu przestrzeni. Marmurowy blat stanie się idealnym dopełnieniem całości oraz gustowną kropką nad i

Marmurowy blat w białej kuchni
Marmurowy blat w połączeniu z białymi szafkami zawsze nada wnętrzu niebywałej elegancji.

Teraz z pewnością już wiesz, jaki blat do białej kuchni wybrać. Jeśli jednak zależy Ci na większej ilości inspiracji, zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd też pochodzą zdjęcia projektów wykorzystanych w tym artykule! 

NASZA SIEDZIBA