> Blog > Jasnoszare meble kuchenne – 3 najciekawsze projekty

Jasnoszare meble kuchenne – 3 najciekawsze projekty

06.02.2024

Jasnoszare meble kuchenne – 3 najciekawsze projekty

Marzą Ci się piękne jasno szare meble kuchenne na wymiar? Nie wiesz, na co się zdecydować? Szukasz więc ciekawych inspiracji? W takim razie przychodzimy z pomocą! W tym artykule pokażemy trzy projekty zrealizowane przez nasz zespół Indeco. Zobacz, jakie jasno szare meble kuchenne wybrali nasi klienci i być może znajdź w ten sposób pomysł na swoje wnętrze! 

Jasno szare meble kuchenne – wersja total look

W pierwszej kolejności chcieliśmy Ci pokazać jasne szare meble kuchenne w wersji total look. Jest to zabudowa w całości utrzymana w jednym kolorze. 

Wszystkie fronty szafek są takie same, dzięki czemu możesz liczyć na bardzo klasyczne, spokojne, ale też harmonijne wnętrze. Szczególnie w niewielkich pomieszczeniach efekt ten jest niebywale pożądany. Dzięki zastosowaniu jednego koloru kuchnia nieco optycznie się powiększa. Na taki wydźwięk wpływa także oczywiście jasna kolorystyka oraz wykończenie połyskujące. 

Co ważne, w projekcie tym została wykorzystana klasyczna lodówka bez zabudowy, jednak przyjmująca niemalże taki sam odcień jak szafki. Dodatkowym akcentem jest jasny drewniany blat, który z tym zestawem prezentuje się wyśmienicie, prawda?

jasno szare meble kuchenne total look
Jasne szare meble kuchenne z frontami połyskującymi to idealne wyjście przede wszystkim do małych pomieszczeń.

Jasnoszare meble kuchenne – ze stylowym dodatkiem drewna

Jeśli jednolite jasno szare meble kuchenne to nie do końca to, na czym Ci zależy, być może kolejny projekt przypadnie Ci do gustu. Tym razem fronty szafek występują w dwóch wersjach. Modele znajdujące się na dole i pod samym sufitem są szare, a te wiszące pośrodku przyjmują odcień pięknego jasnego drewna. Takie samo wykończenie ma także zabudowa pod parapetem oraz blat. 

Dzięki temu powstało bardzo stylowe i nowoczesne wnętrze z charakterem. Jasna szarość i drewno cudownie się ze sobą łączą, tworząc zgrany duet pełen wdzięku oraz gracji. Spokojnie można wykorzystać go zarówno w mniejszych, jak i większych kuchniach. Efekt zawsze będzie piorunujący.

jasno szare meble kuchenne w połączeniu z jasnym drewnem
Jasne odcienie szarości bardzo ładnie komponują się z drewnem zastosowanym nie tylko na blacie, ale też i na frontach szafek. 

Jasne szare meble kuchenne – ze słonecznymi żółtymi akcentami

A teraz coś niebywale okazałego i oryginalnego – jasnoszare meble kuchenne z żółtymi akcentami. Te dwa odcienie także tworzą bardzo ciekawą parę, wnosząc do wnętrza radość oraz mnóstwo pozytywnej energii. Do tego aranżacja staje się bardzo oryginalna i niepowtarzalna – tym bardziej że układ frontów jest tutaj dość nietypowy. 

Żółte akcenty pojawiają się bowiem w różnych miejscach, bez swego rodzaju regularności. Dzięki temu powstało jednak wnętrze z klasą oraz niebywałym charakterem. Jeśli lubisz takie nietuzinkowe rozwiązania, zdecydowanie warto przemyśleć zarówno taką kolorystykę, jak i niecodzienne rozmieszczenie kontrastujących frontów. 

jasno szare meble kuchenne z żółtymi akcentami
Połączenie szarości z żółcią pozwala wnieść do pomieszczenia ogrom radości oraz pozytywnej energii.

Spodobały Ci się te projekty? Zobacz więcej naszych kuchennych realizacji, odwiedzając https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd pochodzą przykłady wykorzystane w tym artykule. 

NASZA SIEDZIBA