> Blog > Co między szafkami kuchennymi? 3 inspiracje

Co między szafkami kuchennymi? 3 inspiracje

04.12.2023

Co między szafkami kuchennymi? 3 inspiracje

Planowanie kuchni to nie lada wyzwanie. W końcu pomieszczenie to niejednokrotnie uważane jest za serce całego domu. Z szafkami czy blatami mało kto ma jednak problemy. O wiele większym wyzwaniem bywa przestrzeń, która tworzy się między nimi – a to w niej niekiedy tkwi klucz do aranżacyjnego sukcesu. Co między szafkami kuchennymi sprawdzi się więcej najlepiej? Sprawdź artykuł, w którym odpowiemy na to pytanie!

Co między szafkami kuchennymi? Szkło lacobel

Nie da się ukryć, że projektowane przez nas kuchnie na wymiar, bardzo często cechują się wstawką ze szkła lacobel między szafkami. Klienci bardzo lubią ten materiał. Dlaczego? 

Przede wszystkim szkło lacobel jest dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach, co pozwala dostosować je do stylu oraz kolorystyki kuchni. Można je również dobrać do innych elementów wyposażenia, co tworzy spójny i estetyczny wygląd.

Do tego szkło lacobel jest odporne na wilgoć, co jest ważne w kuchni, gdzie panuje wysoka wilgotność. Dzięki temu nie absorbuje wody. Materiał ten nie będzie się więc psuć czy deformować. Przy okazji jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości i skutecznie chroni ścianę przed zabrudzeniami. Zdecydowanie warto rozważyć takie rozwiązanie.

Co między szafki kuchenne? Szkło lacobel
Szkło lacobel występuje w wielu kolorach oraz wzorach do wyboru. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Płyta laminowana między szafki kuchenne

Zastanawiając się, co między szafkami kuchennymi, zdecydowanie warto przemyśleć także płytę laminowaną. To kolejny popularny materiał wykorzystywany w tym miejscu. Dlaczego warto go wybrać?

Płyty laminowane są dostępne w różnorodnych kolorach, wzorach i teksturach, co pozwala dopasować je do dowolnego stylu kuchni. Mogą naśladować wygląd naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, co daje szeroki zakres możliwości projektowania. Do tego jesteś w stanie idealnie dobrać je do kuchennego blatu, tworząc wyjątkowo estetyczną przestrzeń.

Płyty laminowane są stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania czy uderzenia. Są także trwałe i odporne na blaknięcie, co sprawia, że utrzymują swój wygląd przez długi czas. Można je czyścić za pomocą łagodnych środków, dzięki czemu utrzymanie kuchni w nienagannej czystości jest wyjątkowo proste.

Płyta laminowana między szafkami kuchennymi
Płyty laminowane są często idealnie dopasowane do blatu, co pozwala stworzyć w kuchni bardzo harmonijną przestrzeń.

Co między szafki kuchenne? A może po prostu płytki?

Co między szafki kuchenne można jeszcze wybrać? Klasyczne płytki ceramiczne! Te są odporne na wilgoć i nie absorbują jej, co chroni ściany przed ewentualnymi uszkodzeniami. Są także odporne na wysokie temperatury, co jest istotne w kuchni, gdzie mogą występować ekstremalne warunki podczas gotowania.

Warto jednak pamiętać, że płytki ceramiczne mogą być mniej odporne na uszkodzenia niż niektóre inne materiały, takie jak szkło lacobel czy płyty laminowane. Dodatkowo fugi między płytkami mogą wymagać regularnego czyszczenia, aby utrzymać estetykę.

Co między szafki kuchenne? Płytki ceramiczne
Płytki ceramiczne między szafki kuchenne to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Mimo licznych zalet takie wyjście ma także niestety pewne wady, o których warto pamiętać.

Ostateczny wybór materiału zależy od indywidualnych preferencji, stylu kuchni, budżetu i wymagań funkcjonalnych. Zastanów się więc, co u Ciebie sprawdzi się najlepiej. Przeglądnij także liczne inspiracje, wchodząc na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd też pochodzą zdjęcia projektów przedstawione w tym artykule! 

NASZA SIEDZIBA