> Blog > Szafa pod sufit – przegląd projektów z dużą ilością miejsca do przechowywania

Szafa pod sufit – przegląd projektów z dużą ilością miejsca do przechowywania

21.11.2023

Szafa pod sufit – przegląd projektów z dużą ilością miejsca do przechowywania

Szafa pod sufit to świetne rozwiązanie do każdego mieszkania. Decydując się na taki mebel, zyskujesz przede wszystkim bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania. Do tego dbasz o optyczne wysmuklenie wnętrza, a przy okazji nie musisz przejmować się gromadzeniem kurzu na górze szafy. 

Nie wiesz jednak, na jakie rozwiązanie postawić? Sprawdź artykuł, w którym przedstawimy szafy na wymiar sięgające pod sufit wykonane przez nasz zespół! 

Szafa pod sufit i na całą ścianę – maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Projektując szafy pod sufit, zawsze staramy się idealnie dopasować je do danego wnętrza. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem okazał się projekt zajmujący całą ścianę. Dzięki temu mebla wręcz nie widać. Jest poniekąd jednym z elementów konstrukcyjnych. Przez to cała przestrzeń wydaje się o wiele większa i bardziej przestronna. 

Do tego właściciele szafy zyskali ogromną ilość miejsca do przechowywania. Trzy duże skrzydła i część z mniejszymi szafkami oraz półkami sprawiają, że taka szafa może spokojnie posłużyć w roli garderoby dla całej rodziny. Do zarówno małych, jak i dużych wnętrz, jest to istny strzał w dziesiątkę.

szafa pod sufit w pokoju dziennym
Wybierając szafy pod sufit, masz szansę idealnie wkomponować je we wnętrze, sprawiając, że meble staną się wręcz jego integralną częścią.

Idealne także na poddasze – ukośne szafy pod sufit

Warto pamiętać, że szafa pod sufit to także idealne rozwiązanie do wnętrz zlokalizowanych na poddaszu. Przy skosach liczy się przecież nade wszystko optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Taki mebel warto więc dopasować do wszelkich nierówności. 

W zależności od preferencji możesz zdecydować się na opcję na całą ścianę lub tylko na jej część. Zawsze zyskasz jednak w ten sposób bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania. Do tego nie będziesz musiał się martwić, jak praktycznie zaaranżować przestrzeń. Szafy w stylu tej prezentowanej na zdjęciu będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

szafa pod sufit w pomieszczeniu ze skosami
Szafa pod sufit to cudowne wyjście do każdego wnętrza ze skosami. Dzięki temu maksymalnie wykorzystujesz dostępną przestrzeń.

Oryginalna szafa pod sufit w korytarzu – stylowa propozycja do przedpokoju

Co ciekawe, szafy pod sufit są bardzo często wybierane także do korytarzy. W ten sposób zawsze będziesz mieć pod ręką najważniejszą odzież wierzchnią czy inne ubrania. Możesz zamienić tę przestrzeń w coś na kształt garderoby. Do tego jesteś w stanie postawić na schowek na buty, a nawet na siedzisko. 

Niekiedy z pomocą takiej szafy będziesz mógł także podzielić mieszkanie na części, odgradzając nieco przedpokój od np. salonu. Jest to świetne rozwiązanie, na które warto się zdecydować – jeżeli oczywiście wnętrze na to pozwala.

szafa pod sufit z siedziskiem w korytarzu
Wysokie szafy to idealne meble także do przedpokoju. Możesz je wtedy zamienić w dużą domową garderobę.

Spodobały Ci się nasze szafy pod sufit? Sprawdź więcej ciekawych projektów, wchodząc na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/, skąd pochodzą zdjęcia wykorzystane w tym artykule. W razie pytań prosimy o kontakt! 

NASZA SIEDZIBA