> Blog > Jak urządzić korytarz? 3 inspiracje

Jak urządzić korytarz? 3 inspiracje

06.11.2023

Jak urządzić korytarz? 3 inspiracje

Przedpokój to jedna z najważniejszych części każdego mieszkania. Tę przestrzeń niejednokrotnie uznaje się za prawdziwą wizytówkę czterech ścian. Nie ma się jednak czemu dziwić. W końcu każda odwiedzająca nas osoba w pierwszej kolejności widzi właśnie korytarz. 

Sam wygląd to jednak nie wszystko. Przedpokój musi być też w pełni funkcjonalny. W końcu jest to miejsce, w którym każdego dnia będziesz szykować się do wyjścia. Zatem jak urządzić korytarz? Sprawdź nasze 3 realizacje, w których wykorzystaliśmy szafy na wymiar i nie tylko! 

Jak urządzić korytarz? Postaw na wygodne siedzisko

Zastanawiasz się, jak urządzić korytarz, który wcale nie należy do największych? Mimo niewielkiej przestrzeni zależy Ci na miejscu do przechowywania, a także przestrzeni, gdzie spokojnie przygotujesz się do wyjścia? Co powiesz więc na tapicerowane siedzisko wzbogacone o kilka szafek i wieszaki na odzież wierzchnią?

To bardzo nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które ciekawie podkreśli wejście do Twojego mieszkania. Ze względu na niewielkie gabaryty, masz pewność, że przedpokój nie będzie przez to przytłoczony. Mimo to zyskasz przestrzeń na kurtki, siedzisko, na którym rozsiądziesz się wygodnie podczas zakładania obuwia oraz oczywiście zamykane miejsca do przechowywania. Styl i kolor tapicerki, a także frontów, możesz w pełni dopasować do swoich potrzeb oraz preferencji. Skromne, a w pełni funkcjonalne rozwiązanie, prawda?

Jak urządzić korytarz? Wykorzystaj tapicerowane siedzisko
W niewielkim korytarzu warto postawić na rozwiązanie, jakim jest wygodne tapicerowane siedzisko połączone z haczykami na odzież i zamykanymi szafkami. 

Nowoczesna szafa z siedziskiem do korytarza – praktyczna i funkcjonalna

A co, jeśli masz nieco większy korytarz? Jak urządzić taką przestrzeń, jeśli zależy Ci na dużej ilości miejsca do przechowywania? Wtedy oczywiście postaw na zamykaną szafę do przedpokoju. Dzięki odpowiedniemu układowi półek zyskasz przestrzeń zarówno na odzież wierzchnią, jak i akcesoria czy nawet obuwie. Zawsze będziesz mieć pod ręką te najważniejsze elementy. Do tego nie będą musiały znajdować się na widoku, co sprawi, że korytarz będzie prezentował się estetycznie i elegancko. 

Jeśli przy okazji zależy Ci też na siedzisku, postaw na projekt z tapicerowaną pufą czy małą sofą. Tym samym nie będzie konieczności szukania szafy i siedziska osobno. Całość będzie idealnie ze sobą współgrać, tworząc harmonijne wnętrze.

Korytarz - jak urządzić? Szafa z siedziskiem
Szafy połączone z siedziskiem są w ostatnim czasie niebywale modne. Do tego zyskasz z ich pomocą niebywale funkcjonalny korytarz.

A może szafa i wąska konsola?

Jeśli Twój korytarz jest dość wąski, ale za to długi, zdecydowanie warto rozważyć projekt podobny do poniższego. W tym przypadku szafa jest niebywale wąska, aby dobrze wkomponować się w przestrzeń i w żaden sposób z nią nie kolidować. Przez to przedpokój staje się smukły, jednak przy okazji w pełni funkcjonalny. 

Świetnym jego przedłużeniem i uzupełnieniem jest bardzo wąziutka konsola. Możesz stworzyć z niej samodzielną dekorację lub położyć na niej ozdoby czy najważniejsze przedmioty, które chcesz mieć zawsze pod ręką. Nowoczesny i świeży klimat jest gwarantowany! 

Jak urządzić wąski korytarz? Wąskie meble do przedpokoju
W wąskich przestrzeniach nie trzeba rezygnować z mebli. Wystarczy postawić na równie wąskie elementy wyposażenia i gotowe!

To już wszystkie nasze pomysły na to, jak urządzić korytarz. Jeśli zależy Ci na większej ilości inspiracji, odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria/. Stamtąd też pochodzą zdjęcia realizacji wykorzystane w tym artykule! 

NASZA SIEDZIBA