> Blog > Meble kuchenne w kształcie litery U – 3 funkcjonalne propozycje

Meble kuchenne w kształcie litery U – 3 funkcjonalne propozycje

20.10.2023

Meble kuchenne w kształcie litery U – 3 funkcjonalne propozycje

Zastanawiasz się, czy warto wybrać meble kuchenne w kształcie litery U? Pamiętaj, że to świetne rozwiązanie do większości wnętrz. Stawiając na nie, zyskasz bardzo klimatyczną i funkcjonalną przestrzeń. Masz pewność, że nigdy nie zabraknie Ci miejsca do przechowywania czy do przygotowywania posiłków dla całej rodziny. 

Chcesz poznać kilka naszych projektów z takim układem? Sprawdź trzy propozycje na meble kuchenne na wymiar w kształcie litery U!

Meble kuchenne w kształcie litery U – rozwiązanie klasyczne

Nie da się ukryć, że meble do kuchni w kształcie litery U mogą przyjmować wiele ciekawych form. Na początek przedstawimy bardzo klasyczny projekt. Jest to wnętrze, w którym szafki i elementy wyposażenia układają się w niemalże idealnie symetryczną literę U. 

Z prawej strony znajduje się duża lodówka, a tuż obok niej mała część blatu roboczego. Na ścianie zostały zamocowane zarówno szafki stojące, jak i wiszące. Do tego masz w tym miejscu ogromną przestrzeń do przygotowywania posiłków. Z lewej strony natomiast została wykonana dwuczęściowa wyspa kuchenna, będąca przedłużeniem blatu. 

Masz więc pewność, że miejsca z pewnością Ci tutaj nie zabraknie. Do tego kształt i układ mebli ciekawie odgradza część kuchenną od wypoczynkowej i jadalnianej. Takie klasyczne rozwiązanie będzie idealnie do każdego przestronnego salonu połączonego z kuchnią. 

szaro-żółte meble kuchenne w kształcie litery U
Klasyczne meble kuchenne w kształcie litery U z wyspą to idealne rozwiązanie, gdy zależy Ci na dużej ilości przestrzeni roboczej.

Meble do kuchni w kształcie litery U – niebywale nowoczesna propozycja

Druga propozycja na meble kuchenne w kształcie litery U jest niebywale nowoczesna. Całość utrzymana jest w biało-czarnej kolorystyce, przez co prezentuje się niebywale elegancko. 

Na jednej ze ścian znajduje się jednodrzwiowa lodówka oraz blat ze zlewozmywakiem. Przestrzeń do pracy przeciąga się na kolejną ze ścian, a także na coś w rodzaju nowoczesnej wyspy. Ta jest z jednej strony klasycznym przedłużeniem blatu, a z drugiej przypomina swoją formą elegancki stół jadalniany. 

Przez to aranżacja wygląda nowocześnie i stylowo, a do tego jest niebywale funkcjonalna. Wyspa może bowiem spokojnie posłużyć jako miejsce do spożywania posiłków. Do tego możesz liczyć na dodatkowe półki znajdujące się pod przedłużeniem blatu. 

eleganckie czarno-białe meble do kuchni w kształcie litery U
Taka nowoczesna aranżacja kuchni prezentuje się stylowo, a do tego jest niebywale funkcjonalna. Zyskujesz ogrom miejsca, a do tego coś na kształt stołu jadalnianego. 

A na koniec… coś do niewielkiego pomieszczenia

Teraz nadszedł czas na propozycję do niewielkiego pomieszczenia. Niejednokrotnie możesz spotkać się z opinią, że układ szafek na kształt litery U może takie wnętrze przytłoczyć. Jeśli jednak wszystko zostanie odpowiednio przemyślane, z pewnością kuchnia wiele na tym zyska. Tak jest w przypadku tego projektu. 

Spójrz tylko. W niedużym pomieszczeniu znalazło się miejsce zarówno na wszelkie najważniejsze sprzęty, jak i sporą ilość szafek, a do tego na naprawdę obszerną przestrzeń roboczą. W projekt zostało nawet idealnie wkomponowane okno, które nie jest tutaj żadną przeszkodą. 

Kuchnia jest w pełni funkcjonalna, a do tego przestronna. W małych wnętrzach meble w kształcie litery U mogą okazać się świetnym wyjściem.

meble w kształcie litery U do małej wąskiej kuchni
W małej kuchni meble w kształcie litery U mogą sprawdzić się idealnie. Trzeba jednak dokładnie przemyśleć projekt i dopasować go idealnie do dostępnej przestrzeni!

Jak zatem widzisz, meble kuchenne w kształcie litery U mogą okazać się strzałem w dziesiątkę do większości mieszkań. Jeśli chcesz poznać większą ilość naszych realizacji, odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd pochodzą też wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym artykule. 

NASZA SIEDZIBA