> Blog > Biała szafa z czarnymi uchwytami – przegląd rozwiązań

Biała szafa z czarnymi uchwytami – przegląd rozwiązań

01.09.2023

Biała szafa z czarnymi uchwytami – przegląd rozwiązań

Marzy Ci się piękna biała szafa z czarnymi uchwytami? Szukasz inspiracji i ciekawych projektów, dzięki którym wybierzesz dla siebie najlepsze możliwe rozwiązanie? W takim razie koniecznie sprawdź poniższy artykuł! Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie aż trzy propozycje na takie meble. Jeśli więc chcesz zobaczyć, jak może wyglądać Twoja biała szafa na wymiar wzbogacona o czarne uchwyty, koniecznie sprawdź ten wpis! 

Biała szafa z czarnymi uchwytami – duże ciemne akcenty

Na pierwszy ogień idzie piękna klasyczna biała szafa. Czarne uchwyty są w niej dość duże i wyraźne, przez co stają się jej ciekawym akcentem oraz uzupełnieniem. Dzięki nim mebel nabiera wyjątkowej dostojności. Będzie to świetne rozwiązanie, gdy w pomieszczeniu mają wręcz dominować ciemne dodatki. Do tego oczywiście tak duże uchwyty są bardzo praktyczne. Z ich pomocą otwieranie poszczególnych skrzydeł czy dodatkowych szuflad staje się o wiele łatwiejsze. 

Zdecydowanie warto zdecydować się na tego typu projekt, jeśli zależy Ci na wprowadzeniu do wnętrza nuty eleganckiej klasyki w nieco nowocześniejszym wydaniu. Musisz też przyznać, że uchwyty robią tutaj ogromną robotę i sprawiają, że mebel nabiera wyrazu.

Biała szafa z czarnymi uchwytami
Jeśli chcesz, aby w Twoim wnętrzu dominowały czarne akcenty, koniecznie wybierz szafę z dużymi ciemnymi uchwytami. 

Szafa biała z czarnymi uchwytami – wersja minimalistyczna

Teraz nadszedł czas na coś subtelniejszego i delikatniejszego. Jest to szafa biała z czarnymi uchwytami w wersji minimalistycznej. Skrzydła drzwiowe zdobią bowiem w tym przypadku bardzo małe gałki meblowe o ciemnej kolorystyce. Dzięki temu są tylko subtelnym uzupełnieniem całości i jej dopełnieniem. 

Zdecydowanie nie będą to uchwyty rzucające się w oczy, co może okazać się ich ogromnym atutem. W końcu spiszą się idealnie, gdy zależy Ci na wprowadzeniu jedynie subtelnej nuty czerni do całego wnętrza. Można śmiało powiedzieć, że jest to modny nowoczesny minimalizm, na który warto postawić. 

biała szafa, czarne uchwyty
Czarne uchwyty białej szafy mogą być wyjątkowo subtelne i jedynie lekko wprowadzać do wnętrza ciemne odcienie.

Biała szafa, czarne uchwyty – propozycja nowoczesna

Na koniec została nam bardzo nowoczesna biała szafa z czarnymi uchwytami. W tym przypadku elementy te są subtelnie wpisane w ciemne ramki mebla, przez co niemalże nie rzucają się w oczy. Zdecydowanie najważniejszym elementem są więc w tym przypadku właśnie czarne linie, które zdobią całość. 

Przez to projekt zyskuje charakteru oraz nowoczesnego wydźwięku. Będzie świetnym wyjściem do większości klimatycznych aranżacji. Oczywiście jest przy tym w pełni funkcjonalny. Dodatkowe lustro w środkowej części dba do tego o optyczne powiększenie całej przestrzeni, co w zestawieniu z bielą oraz niewielką ilością czerni daje cudowny efekt.

biała szafa przesuwna z czarnymi uchwytami i ramkami
Czarne uchwyty mogą być także ciekawie ukryte w ciemnych ramkach, które dodają charakteru całemu projektowi.

Jak zatem widzisz, biała szafa z czarnymi uchwytami może przyjmować wiele ciekawych form. Jeśli jednak chcesz zobaczyć jeszcze kilka innych naszych projektów, koniecznie odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/, skąd pochodzą zdjęcia realizacji wykorzystane w tym artykule! 

NASZA SIEDZIBA