> Blog > Wąska szafka pod umywalkę – 3 projekty do małego wnętrza

Wąska szafka pod umywalkę – 3 projekty do małego wnętrza

07.08.2023

Wąska szafka pod umywalkę – 3 projekty do małego wnętrza

Masz niewielką łazienkę? Zależy Ci na jej praktycznym zagospodarowaniu? Szukasz właśnie mebli pod armaturę? Świetnie trafiłeś. W tym artykule przedstawimy Ci, jakie wąskie szafki pod umywalkę wykonał w ostatnim czasie nasz zespół Indeco.

Projekty te z pewnością będą dla Ciebie świetną inspiracją. Dzięki nim przekonasz się, że niewielka przestrzeń wcale nie musi oznaczać wielu wyrzeczeń oraz kompromisów. Sprawdź więc nasze trzy ciekawe propozycje!

Wąska szafka pod umywalkę – projekt pod armaturę nablatową

Pierwszy projekt to idealny przykład na to, że nawet wąska szafka pod umywalkę może ciekawie prezentować się we wnętrzu. Podczas tej realizacji bardzo dużą uwagę skupiliśmy na tym, jak dokładnie wygląda przestrzeń. Szafka została dzięki temu sprytnie wkomponowana we wnękę znajdującą się przy jednej ze ścian.

Tym samym idealnie ją wypełnia, ale też tworzy harmonijne oraz spójne wnętrze. Od razu widać, że cała aranżacja jest bardzo dokładnie przemyślana. Pod umywalką znajdują się dwie pojemne wysuwane szuflady. Obok nich wykonane zostały niewielkie półeczki na produkty higieniczne. Całość wyposażona jest w niewielki blat i prezentuje się niezwykle nowocześnie.

wąska szafka pod umywalkę nablatową
W przypadku małych wnętrz warto przede wszystkim w pełni dopasować projekt do specyfiki całego pomieszczenia.

Niewielka szafka do małej łazienki – dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni

Wąskie szafki pod umywalkę to wręcz idealne rozwiązanie do łazienki, w której liczą się przede wszystkim funkcjonalne oraz zgrabne elementy wyposażenia. Tak właśnie jest w przypadku poniższej realizacji. W tym pomieszczeniu właścicielom zależało na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni.

Należało jednak przy okazji zadbać, aby wnętrze nie zostało zagracone. Przez to szafka pod umywalkę jest bardzo zgrabna i wąska, a do tego ma niewielki blat. Zdecydowanie najważniejsza jest jednak znajdująca się pod zabudową szafka. To idealne miejsce na wszelkiego rodzaju kosmetyki czy środki higieniczne. Dzięki temu łazienka będzie prezentować się schludnie – elementy te nie będą musiały stać na widoku.

praktyczna wąska szafka pod umywalkę
Wąskie szafki pod umywalkę to idealne wyjście do wnętrz, w których zależy głównie na maksymalnym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni.

Wąskie szafki pod umywalkę – zgrabny model w kolorze czarnym

Na koniec zostawiliśmy bardzo klasyczny model. Jest to prosta, lecz wąska i zgrabna szafka pod umywalkę. Całość utrzymana jest w pięknej czarnej kolorystyce o lekko połyskującym wykończeniu. Dzięki temu wnętrze może nieco optycznie się powiększyć. Blat szafki jest naprawdę niewielki.

Głównymi miejscami do przechowywania są jednak znajdujące się pod nim wysuwane szuflady. Można śmiało powiedzieć, że takie rozwiązanie spisze się idealnie w większości niewielkich łazienek. Z łatwością można wpisać je w każdą aranżację, dbając o swój komfort oraz ciekawą aranżację.

czarna wąska szafka pod umywalkę
Czasem najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Nie należy więc brać się klasycznych wąskich szafek pod umywalkę – nawet do niewielkiej łazienki.

Spodobały Ci się nasze projekty? Zapraszamy w takim razie na https://indecokrakow.pl/galeria/! Tam znajdziesz realizacje przedstawione w tym artykule, a także wiele innych ciekawych przykładów na wąskie szafki pod umywalkę i nie tylko!

NASZA SIEDZIBA