> Blog > Narożne meble kuchenne – 3 inspiracje do Twojego wnętrza

Narożne meble kuchenne – 3 inspiracje do Twojego wnętrza

09.07.2023

Narożne meble kuchenne – 3 inspiracje do Twojego wnętrza

Narożne meble kuchenne to dobre wyjście do każdego niewielkiego wnętrza. Z ich pomocą możesz zyskać bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania, a także blatu roboczego. Dawniej uznawane były jednak za coś mało praktycznego. Na rogu traciło się bowiem przestrzeń. Teraz nawet ta część może być funkcjonalne zagospodarowana, co pokażemy na przykładzie naszych realizacji. 

Wszystkie projekty, które przedstawimy, to kuchnie na wymiar. Kraków to miasto, gdzie znajdziesz naszą siedzibę. Jeśli więc zależy Ci na wykonaniu podobnych rozwiązań, zapraszamy do kontaktu. Zerknij jednak wcześniej na 3 propozycje na meble narożne kuchenne i znajdź swoją inspirację!

Białe meble narożne kuchenne z dodatkiem zieleni

Nasza pierwsza propozycja to narożne szafki kuchenne utrzymane w białej tonacji. Fronty są bardzo proste i nowoczesne, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdzi się w niemalże każdym wnętrzu. Aby jednak całość ożyła, między zabudową został zastosowany piękny zielony lacobel. Dziś zwracamy jednak oczywiście największą uwagę na kształt zabudowy. W przypadku tego projektu można śmiało powiedzieć, że są to meble w kształcie litery U. 

Zabudowa znajduje się bowiem aż na trzech kuchennych ścianach. Jest jednak w pełni funkcjonalna. Na rogach zostały bowiem wykonane szafki, które w żaden sposób ze sobą nie kolidują. Masz więc do nich pełen dostęp. Nie musisz zatem obawiać się, że marnujesz przestrzeń. Podobnie jest z blatem. Jest on w pełni dopasowany do takiego kształtu i możesz go maksymalnie wykorzystać.

meble narożne kuchenne biało-zielone
Szafki narożne w kuchni mogą być w pełni praktyczne. Szafki znajdujące się na rogach są projektowane tak, aby w żaden sposób ze sobą nie kolidowały. 

Narożne meble kuchenne w wersji maxi

Drugi projekt to meble do kuchni narożne, które poniekąd tworzą niemalże domknięty kwadrat. Znajdują się bowiem aż na trzech ścianach, a do tego zastosowano przy nich coś na kształt wyspy kuchennej. Jest więc to optymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Taka zabudowa świetnie sprawdzi się w każdym małym wnętrzu, które ma być w pełni funkcjonalne.

Warto w tym przypadku podkreślić przede wszystkim ciekawe rozwiązanie we wnęce znajdującej się w lewym rogu pomieszczenia. Aby ciekawie ją zakryć, została ona zamaskowana drewnem powtarzającym się w pozostałej części zabudowy. Tym samym całość jest bardzo harmonijna. Ponownie oczywiście wszystkie szafki są wykonane “bezkolizyjnie”. Zyskujesz więc maksimum przestrzeni!

meble do kuchni narożne w kształcie litery U
Narożne meble, które tworzą niemalże kształt kwadratu czy prostokąta, to maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. 

Klasyczne meble do kuchni narażone z funkcjonalnymi szafkami

Na koniec zostawiliśmy narożne meble kuchenne w ich poniekąd klasycznej wersji. Jest to bowiem zabudowa znajdująca się na dwóch ścianach, połączona ze sobą na rogu. Do tego fronty są niezwykle ozdobne i wręcz prowansalskie, dlatego całość prezentuje się niezwykle stylowo. Warto jednak przede wszystkim ponownie zerknąć na łączenie. 

W tym przypadku na styku zabudowy została wykonana mała dość wąska szafka, a po drugiej stronie już pełnowymiarowy model. Pierwsze z miejsc do przechowywania może stać się małą skrytką na chociażby wino, ale też drobne akcesoria kuchenne. Nie ma więc mowy o marnowaniu przestrzeni!

klasyczne narożne meble w kuchni
Nawet najmniejsza szafka umieszczona na rogu narożnych mebli kuchennych będzie praktycznym i w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem.

Spodobały Ci się nasze realizacje? Wszystkie zdjęcia projektów pochodzą ze strony https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, gdzie też znajdziesz większą ilość ciekawych rozwiązań. Koniecznie sprawdź pozostałe modele!

NASZA SIEDZIBA