> Blog > Czarny lacobel w kuchni – 3 projekty z jego wykorzystaniem

Czarny lacobel w kuchni – 3 projekty z jego wykorzystaniem

05.06.2023

Czarny lacobel w kuchni – 3 projekty z jego wykorzystaniem

Coraz większa ilość osób decyduje się na czarny lacobel w kuchni. Umieszczenie go np. na ścianie za blatem jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Dzięki temu chronisz ją przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Do tego materiał ten cudownie się prezentuje i dodaje każdemu wnętrzu klimatu. 

Jeśli więc zastanawiasz się, czy wybrać takie rozwiązanie do swojego mieszkania, koniecznie zobacz poniższy artykuł. Przedstawimy w nim trzy projekty z wykorzystaniem czarnego szkła lacobel. 

Wszystkie propozycje to oczywiście meble kuchenne na wymiar. Kraków to miasto, w którym znajdziesz naszą siedzibę, dlatego, jeśli będziesz zainteresowany takim rozwiązaniem, zapraszamy do kontaktu. A teraz sprawdź nasze realizacje!

Czarny lacobel w kuchni utrzymanej w biało-czarnym klimacie

Nasza pierwsza propozycja na czarny lacobel w kuchni to niezwykle nowoczesny projekt. Cała zabudowa składa się bowiem z połączenia białych oraz czarnych szafek. Te poniekąd są podzielone kolorystycznie na dwie części. Dzięki temu wnętrze prezentuje się bardzo przestronnie i nowocześnie. 

Zamieszczony między białymi frontami czarny lacobel pięknie łączy obydwie “strefy” i sprawia, że aranżacja wygląda niezwykle spójnie. Do tego szafki są lekko połyskujące, dzięki czemu cała zabudowa tworzy wręcz jedność. To prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Czarny lacobel w kuchni czarno-białej
Czarny lacobel w kuchni pięknie prezentuje się przede wszystkim w otoczeniu szafek z połyskiem.

Czarny lacobel w otoczeniu białych szafek kuchennych

Drugi projekt może wydawać się nieco podobny do pierwszego. Poniekąd oczywiście tak jest. Ponownie mamy bowiem do czynienia z białymi szafkami na wysoki połysk. Warto jednak zauważyć, że w tym przypadku całość zabudowy utrzymana jest w jasnej kolorystyce. 

Czarny lacobel jest więc tutaj ciekawym urozmaiceniem przestrzeni. Sprawia, że wnętrze zyskuje nowoczesnego charakteru, a także nutki tajemniczości. Jest to świetny sposób na przełamanie czystej bieli, której nadmiar nie zawsze wpływa korzystnie na cały wystrój. Warto uzupełnić ją czymś wyraźniejszym – np. właśnie czarnym lacobelem.

Czarny lacobel w kuchni urządzonej na biało
Czarny lacobel jest dobrym wyjściem, aby nieco urozmaicić prostą białą kuchnię i nadać jej charakteru. 

Lacobel w kolorze czarnym zestawiony z drewnem

Warto oczywiście pamiętać, że czarny lacobel w kuchni nie musi być łączony wyłącznie z jasnymi połyskującymi szafkami. Takie rozwiązanie może okazać się także strzałem w dziesiątkę przy drewnianych frontach. Odcień ten dobrze komponuje się z niemalże wszystkimi tonami tego naturalnego materiału. Dodaje wyjątkowego pazura i może całkowicie odmienić charakter danego wnętrza. 

Oczywiście stawiając na ciemniejsze drewno i czarny lacobel musisz liczyć się z lekkim optycznym zmniejszeniem przestrzeni. Pamiętaj jednak, że w bardzo dużej kuchni bywa to ogromną zaletą. Takie pomieszczenia wręcz tego potrzebują. 

Czarny lacobel w kuchni z drewnianymi frontami
Ciemny lacobel można połączyć także z drewnianym wykończeniem frontów, by nadać aranżacji pazura. 

To już wszystkie realizacje, które chcieliśmy Ci dziś pokazać. Po więcej zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd pochodzą zdjęcia projektów przedstawionych w artykule. W razie pytań zapraszamy do kontaktu. 

NASZA SIEDZIBA