> Blog > Meble kuchenne do sufitu – 3 propozycje na wysoką zabudowę

Meble kuchenne do sufitu – 3 propozycje na wysoką zabudowę

18.05.2023

Meble kuchenne do sufitu – 3 propozycje na wysoką zabudowę

Meble kuchenne do sufitu są niezwykle praktyczne. Przede wszystkim w ten sposób możesz zyskać sporą dodatkową ilość miejsca do przechowywania. Do tego nie musisz martwić się czyszczeniem górnych części zabudowy. Nie będzie się na nich gromadzić kurz czy inne zabrudzenia. Przy okazji całe wnętrze może się w ten sposób optycznie wysmuklić.

Z tych właśnie powodów warto postawić na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak mogą wyglądać meble pod sam sufit, koniecznie sprawdź ten artykuł. Wszystkie przedstawione w nim propozycje to projekty naszego zespołu Indeco. Zobacz je!

Czarno-białe meble kuchenne do sufitu uwzględniające specyfikę pomieszczenia

Oczywiście wszystkie rozwiązania, które dziś pokażemy, to kuchnie na wymiar. Kraków jest siedzibą naszej firmy, dlatego, jeśli zależy Ci na indywidualnym projekcie, serdecznie zapraszamy. Z pewnością wspólnie stworzymy idealną zabudowę do Twojego wnętrza.

Wróćmy jednak do głównego tematu. Pierwsza propozycja to czarno-białe meble kuchenne pod sufit w nowoczesnym wydaniu. Warto zauważyć, że te zostały idealnie dopasowane do specyfiki wnętrza. Tym samym mogły zostać dokładnie zgrane z obniżonym w jednym miejscu sufitem. Dzięki zastosowaniu białych frontów, szafki niemalże całkowicie zlewają się ze ścianą. Przez to kuchnia wygląda na zdecydowanie smuklejszą.

Druga jej część, utrzymana w czarnym kolorze, również poprowadzona jest pod sam sufit. Ten ma już jednak klasyczne ułożenie. Mimo różnicy w wysokościach całość jest bardzo spójna i harmonijna. Jest to idealne wyjście do każdego nowoczesnego pomieszczenia.

Meble kuchenne do sufitu dopasowane do specyfiki wnętrza
Decydując się na kuchnie pod sam sufit, należy uwzględnić wszelkie różnice w wysokościach oraz specyfikę danego pomieszczenia.

Meble kuchenne pod sufit z dodatkową ilością szafek

Druga propozycja na meble kuchenne do sufitu wykonana jest w nieco inny sposób. Górna część została bowiem wzbogacona o dodatkowe szafki – a tuż pod nimi znajduje się jeszcze ich kolejny rząd. Dzięki temu w najwyższych skrytkach można przechowywać urządzenia czy przedmioty, które nie są używane zbyt często. 

Wszystko jest wtedy odpowiednio zorganizowane, a aby dosięgnąć te najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku, nie ma konieczności sięgania po krzesło czy drabinkę. Jeśli więc w Twojej kuchni znajduje się wiele mało używanych akcesoriów, takie wyjście może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Meble kuchenne do sufitu z dodatkową ilością szafek
Szafki znajdujące się na samej górze, tuż pod sufitem, to idealne miejsce do przechowywania niezbyt często używanych kuchennych akcesoriów.

Nowoczesne meble z podświetleniem w górnej części

Ostatni już na dziś projekt to meble kuchenne pod sufit z dwoma rzędami górnych szafek oraz dodatkowym podświetleniem. Oczywiście rozmieszczenie miejsc do przechowywania jest celowe – górna część służy głównie do przechowywania mniej używanych akcesoriów. 

Warto jednak zwrócić uwagę na znajdujące się już na suficie lampki. Z ich pomocą cała zabudowa zyskuje nowoczesnego charakteru, a do tego jest niezwykle praktyczna. Dzięki tej metodzie zarówno gotowanie, jak i sprzątanie czy szukanie najpotrzebniejszych rzeczy jest o wiele łatwiejsze. 

Meble kuchenne do sufitu z nowoczesnym oświetleniem
Kuchnia pod sufit z dodatkowym oświetleniem zyskuje niezwykle nowoczesnego wydźwięku i jest niebywale praktyczna. 

Na dziś to już koniec propozycji. Jeśli chcesz znaleźć większą ilość inspiracji, koniecznie odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd pochodzą zdjęcia projektów wykorzystanych w tym artykule. 

NASZA SIEDZIBA