> Blog > Meble kuchenne czarne z drewnem – inspiracje

Meble kuchenne czarne z drewnem – inspiracje

07.05.2023

Meble kuchenne czarne z drewnem – inspiracje

Meble kuchenne czarne z drewnem to bardzo ciekawe rozwiązanie, które zawsze prezentuje się stylowo oraz elegancko. Wiele osób ma jednak problem z dobraniem do ciemnych frontów odpowiedniego koloru naturalnego materiału. Niekiedy może się wydawać, że takie dwie formy nie będą ze sobą idealnie współgrać.

W tym artykule pokażemy jednak, że w rzeczywistości jest to wręcz duet idealny. Zobacz trzy projekty zrealizowane przez zespół Indeco i zobacz, że to naprawdę świetne wyjście do kuchni!

Meble kuchenne czarne – z drewnem w ciepłej tonacji

Pierwsza propozycja to meble kuchenne czarne z drewnem, którego kolor jest dość ciepły i ciemny. Jest to z pewnością nietuzinkowe połączenie, jednak zdecydowanie warto je przemyśleć. Dzięki temu całość prezentuje się niezwykle spójnie i wnosi do wnętrza nutkę tajemniczości. Taka zabudowa sprawdzi się szczególnie przy aranżacjach klasycznych, jednak niekiedy także i nowoczesnych.

Fronty wszystkich szafek, a także kuchenna wyspa, są w tym przypadku wykończone matową czernią. Ta jest od kilku sezonów wyjątkowo modna. Blaty, a także zabudowę ściany za przestrzenią roboczą stanowi natomiast wspomniane już wcześniej drewno z pięknym widocznym rysunkiem. Przez to całość jest niezwykle elegancka i dostojna.

meble kuchenne czarne z drewnem o ciemnej ciepłej tonacji
Czarne matowe szafki kuchenne mogą pięknie łączyć się z dość ciemnym drewnem w ciepłej tonacji, dodając całości klasycznego charakteru.

Czarne meble kuchenne – z drewnem o dość ciemnej kolorystyce

Teraz nadszedł czas na coś jeszcze ciemniejszego! Będą to meble kuchenne czarne z drewnem o tonacji ciemnego brązu. To kolejne nietuzinkowe połączenie, którego nie należy się bać. W końcu wystarczy spojrzeć, jak ciekawie może się prezentować taki duet. Jeśli lubisz oryginalne wyjścia, to zdecydowanie jest dla Ciebie.

Fronty szafek ponownie są tutaj czarne, jednak tym razem mają błyszczące wykończenie. Tym samym świetnie optycznie powiększają całą dostępną przestrzeń. Drewno zostało natomiast wykorzystane zarówno na blacie, jak i kilku dodatkowych wiszących szafkach. Przez to projekt prezentuje się niezwykle spójnie oraz harmonijnie.

bardzo ciemne meble kuchenne czarne z drewnem
Decydując się na czarne szafki kuchenne z drewnem, warto ten naturalny materiał zastosować nie tylko na blacie, ale także na frontach części zabudowy.

Czarne meble do kuchni – uzupełnione o drewniane jasne szafki

Na koniec zostawiliśmy nieco bardziej nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie. Są to czarne meble kuchenne z drewnem w jasnej tonacji – a właściwie jego dwiema różnymi wersjami. Materiał ten został bowiem wykorzystany na blacie w pięknym jasnym odcieniu.

Do tego wykonano z niego także kilka dodatkowych wiszących szafek. Barwa drewna jest jednak tutaj nieco ciemniejsza i cieplejsza. Przez to projekt zyskuje niebywałej lekkości oraz świeżości. Będzie wręcz idealnym wyjściem do klimatycznych nowoczesnych aranżacji, w których to zależy Ci na optycznym powiększeniu, a także rozjaśnieniu dostępnej przestrzeni.

meble kuchenne czarne z drewnem w nowoczesnym stylu
Jasne drewno połączone z czarnymi frontami da bardzo lekki i świeży efekt, na którym zależy większości z nas.

Spodobały Ci się nasze propozycje? Jeśli chcesz zobaczyć więcej projektów, odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd pochodzą zdjęcia realizacji wykorzystanych w tym artykule!

NASZA SIEDZIBA