> Blog > Szafka na dwie umywalki – 3 najlepsze rozwiązania

Szafka na dwie umywalki – 3 najlepsze rozwiązania

21.04.2023

Szafka na dwie umywalki – 3 najlepsze rozwiązania

Szafka na dwie umywalki to coraz popularniejsze rozwiązanie. Po takie meble sięgają przede wszystkim duże rodziny, ale nie tylko. Trzeba pamiętać, że jest to niezwykle praktyczne wyjście, które sprawdzi się w większości pomieszczeń. 

Nie wiesz jednak, czy tego typu projekt będzie odpowiedni do Twojego wnętrza? Pozwól, że zaprezentujemy Ci 3 rozwiązania zrealizowane przez zespół Indeco, w których to kluczową rolę odgrywa właśnie szafka z dwiema umywalkami. Gotowy? W takim razie zaczynajmy!

Szafka na dwie umywalki – stylowe rozwiązanie połączone z wysoką szafką

Nasza pierwsza propozycja to bardzo prosta szafka z dwiema umywalkami w kolorze czarnego matu. Taki projekt pięknie wpisze się w estetykę większości pomieszczeń. Jest uniwersalny, ale z drugiej strony zdecydowanie ma w sobie “to coś”. Mebel został zaprojektowany tak, aby móc umieścić na nim dwie dość duże umywalki wpuszczone w blat. Tym samym zarówno szafka, jak i znajdująca się na niej armatura, wyglądają jak jedna całość. 

Pod umywalkami dodatkowo znalazło się miejsce na dwie duże i praktyczne szuflady do przechowywania m.in. kosmetyków. Aby jednak zadbać o spójność aranżacji, do głównej szafki została wykonana także stojąca mała szafa z otwieranymi drzwiami. Kolejna zamknięta przestrzeń gotowa!

Czarna szafka na dwie umywalki z szafą
Dzięki umywalkom wpuszczanym w blat, mebel wraz z armaturą wygląda jak jedna całość.

Drewniana szafka z dwiema umywalkami – powrót do klasyki

Kolejny projekt to szafka na dwie umywalki o całkowicie innej stylistyce. Tym razem wykorzystana armatura to modele nablatowe, bardzo popularne w ostatnim sezonie. Te zostały osadzone na pięknej szafce drewnianej o wyraźnej strukturze i rysunku tego materiału. Dzięki temu możesz wnieść do swojej łazienki powiew świeżości oraz natury, połączony z bardzo klasycznymi formami oraz  tworzywami. 

Uroku projektowi dodają zdecydowanie cztery szuflady znajdujące się pod umywalkami, które rozłożone są w sposób asymetryczny. Jest to ciekawe przełamanie tych najprostszych klasycznych rozwiązań.

drewniana klasyczna szafka na dwie umywalki
Drewno to materiał, który wpływa na klasyczny klimat aranżacji. W tym przypadku zostało więc przełamane nowoczesnymi umywalkami i asymetrycznymi szufladami.

Szafka na 2 umywalki z marmurkowym blatem – dla fanów glamour

Na koniec została nam jeszcze szafka na 2 umywalki idealna do wnętrz inspirowanych nurtem glamour. Całość przyjmuje bowiem kolor połyskującej czerni, a dodatkowo jest uzupełniona eleganckim blatem marmurowym. Aby rozjaśnić przestrzeń, umieszczone na nim nablatowe umywalki są białe, z jedynie delikatnym połyskiem. Całość uzupełniają jeszcze złote krany, które prezentują się niebywale luksusowo. Dzięki temu łazienka staje się prawdziwym wnętrzem glamour! 

Jeśli chodzi o względy praktyczne, pod każdą z umywalek znajdują się dwie wysuwane szuflady, a między nimi dodatkowa szafka. Jest więc gdzie zmieścić wszystkie najważniejsze kosmetyki oraz akcesoria.

Szafka na dwie umywalki w stylu glamour
Połyskująca czerń, marmurowy blat, złote krany i białe umywalki nablatowe to idealne wyjście do łazienki w stylu glamour!

Jak zatem widać, szafki na dwie umywalki mogą prezentować się niezwykle ciekawie, a do tego być w pełni funkcjonalne. Jeśli więc chcesz poznać więcej naszych projektów, koniecznie odwiedź https://indecokrakow.pl/galeria/, skąd pochodzą wykorzystane w tym artykule zdjęcia realizacji!

NASZA SIEDZIBA