> Blog > Szafa do małego przedpokoju – 4 propozycje

Szafa do małego przedpokoju – 4 propozycje

20.03.2023

Szafa do małego przedpokoju – 4 propozycje

Wybór szafy do niewielkiego przedpokoju to nie lada wyzwanie. W końcu taki mebel musi być praktyczny, zgrabny, pojemny, a do tego idealnie dopasowany do ilości dostępnej przestrzeni. Na szczęście obecnie masz ogrom ciekawych możliwości. 

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są w tym przypadku szafy na wymiar. Kraków to miasto, w którym znajduje się nasza siedziba, gdzie projektujemy i wykonujemy właśnie takie modele. Dzięki temu meble są w pełni dopasowane do Twoich potrzeb, ale także i wnętrza. 

Chcesz więc poznać kilka naszych wcześniejszych realizacji, które pokazują, że szafa do małego przedpokoju może być praktyczna i po prostu ładna? Zapraszamy do lektury!

Propozycja nr 1 – szafa wnękowa z lustrzanymi frontami

Aby szafa do małego przedpokoju nie zajmowała zbyt dużej ilości miejsca, zdecydowanie warto umieścić ją we wnęce, jeśli masz taką możliwość. Dzięki temu zyskasz bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania, nie tracąc przy tym metrażu całego mieszkania. Taki właśnie projekt wykonaliśmy dla jednego z naszych klientów.

W przypadku tej realizacji zadbaliśmy o to, aby wnętrze mebla było niezwykle praktyczne. Z tego powodu po boku znajdują się klasyczne półki, w których można umieścić obuwie lub najważniejsze akcesoria. Tuż obok znajdują się drążki. Spójrz tylko na ich układ. Z jednej strony można powiesić na nich długą odzież wierzchnią, z drugiej krótką. Tutaj też specjalnie znajdują się aż dwa drążki, by szafa zmieściła jak najwięcej okryć. U góry znajduje się natomiast duża półka – idealna do przechowywania odzieży sezonowej.

Całość wykończona została natomiast lustrzanymi frontami, które pozwalają optycznie powiększyć przedpokój. 

szafa do małego przedpokoju we wnęce
W małych szafach zdecydowanie najważniejsze jest to, by praktycznie zaprojektować ich wnętrze.

Propozycja nr 2 – szafa do małego przedpokoju z siedziskiem

Druga propozycja to mała i zgrabna szafa w małym przedpokoju z siedziskiem. Takie modele są obecnie niezwykle modne i popularne. Zyskujesz w ten sposób miejsce, gdzie możesz np. założyć obuwie. Nie musisz już martwić się wyborem odpowiedniej pufy czy stołka. Przy siedzisku znajdują się także praktyczne haczyki – na odzież wierzchnią czy chociażby klucze.

Jeśli chodzi o miejsce do przechowywania, tego jest naprawdę dużo, biorąc pod uwagę wymiary mebla. Półki znajdują się pod siedziskiem oraz w górnej części. Za lustrzanymi drzwiami powiększającymi przestrzeń znajdują się natomiast praktyczne drążki.

szafa do małego przedpokoju z siedziskiem
Szafy do przedpokoju wyposażone w siedzisko są teraz bardzo modne, ale przy okazji jest to także niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Propozycja nr 3 – wolnostojąca szafa z praktycznym środkiem

Szafy do małego przedpokoju mogą być także w klasycznej wersji wolnostojącej. Projekt, który teraz omówimy, dość mocno przypomina pierwszą propozycję. Tym razem nie potrzebujesz jednak wnęki, by odpowiedni wpleść mebel w aranżację. Ten został idealnie dopasowany do wymiarów korytarza. 

We wnętrzu kryje się bardzo duża ilość półek, a także praktyczny drążek na wieszaki. Drzwi są oczywiście rozsuwane, by zaoszczędzić dostępną przestrzeń oraz by korzystanie z szafy było o wiele łatwiejsze. Fronty wykończone są lustrami, aby ponownie optycznie powiększyć i wysmuklić przestrzeń.

szafa w małym przedpokoju z lustrzanymi frontami
W małych przedpokojach zdecydowanie warto postawić na lustrzane drzwi przesuwne, optycznie powiększające wnętrze i zapewniające pełen komfort korzystania z mebla.

Propozycja nr 4 – wąska szafa w małym przedpokoju z dodatkowymi półkami

A jaka szafa do małego przedpokoju będzie najlepsza, jeśli marzy Ci się dość nietypowe rozwiązanie? W takiej sytuacji proponujemy projekt uwzględniający dodatkowe otwarte półki po boku. Taka propozycja będzie ciekawie się prezentować, a do tego zyskasz miejsce na najróżniejsze przedmioty. 

Warto tutaj zwrócić uwagę, że całość jest dość wąska. Mimo to za lustrzanymi drzwiami kryje się ogrom miejsca na odzież, obuwie oraz dodatki. Do niewielkiego korytarza jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

szafa z lustrami i otwartymi półkami w małym przedpokoju
Dodatkowe półki na boku szafy to nietypowe rozwiązanie, które prezentuje się bardzo nowocześnie i oryginalnie.

Spodobały Ci się nasze propozycje? Wszystkie zdjęcia realizacji pochodzą z https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/, gdzie możesz zobaczyć więcej projektów!

NASZA SIEDZIBA