> Blog > Dwukolorowe meble kuchenne – inspiracje na barwne wnętrze

Dwukolorowe meble kuchenne – inspiracje na barwne wnętrze

07.03.2023

Dwukolorowe meble kuchenne – inspiracje na barwne wnętrze

Zależy Ci na tym, by Twoja kuchnia wyglądała oryginalnie i nietuzinkowo? Szukasz więc ciekawych rozwiązań? Marzysz także o wprowadzeniu barw do tego wnętrza? W takim razie powinny Ci się spodobać dwukolorowe meble kuchenne. Inspiracje, które dziś Ci pokażemy, mogą okazać się niebywale pomocne. Sprawdź je i znajdź pomysł na swoje wnętrze!

Dwukolorowe meble kuchenne – inspiracje na proste nowoczesne wnętrze

Wszystkie propozycje, które przedstawimy w artykule, to oczywiście kuchnie na wymiar. Kraków to miejsce, gdzie ma siedzibę nasza firma, dlatego, jeśli mieszkasz w pobliżu, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Pierwszy projekt, który chcemy Ci zaprezentować, to meble kuchenne dwukolorowe w bardzo stonowanej wersji. Składają się z szafek w odcieniu klasycznej bieli oraz ciemnej szarości. To świetne wyjście do nowoczesnego wnętrza. Jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń, natomiast ciemniejsze dodadzą jej charakteru. Świetnie przełamią całość aranżacji. Tym samym we wnętrzu “coś” będzie się dziać.

Zyskasz ciekawe rozwiązanie, które z pewnością przypadnie Ci do gustu. Spójrz tylko, jak świetnie prezentuje się takie rozwiązanie!

Dwukolorowe meble kuchenne biało-szare
Połączenie bieli i szarości na szafkach kuchennych sprawdza się zawsze. Zyskasz z jego pomocą modne i nowoczesne wnętrze.

Meble kuchenne dwukolorowe w nieco odważniejszej wersji

Pierwsza propozycja była bardzo delikatna i stonowana. Teraz nadszedł czas na coś odważniejszego. Będą to dwukolorowe meble kuchenne, w których to biel została zestawiona z granatem. Ponownie jasny kolor rozświetli wnętrze i sprawi, że całość będzie niezwykle przestronna. Ciemny odcień niebieskiego kojarzony jest natomiast z wyjątkową elegancją. Tym samym kuchnia zyska odrobiny luksusu.

W przypadku tego projektu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmieszczenie kolorów szafek. To nie jest przypadkowe. Dzięki ciemniejszym frontom na dole zabudowa staje się bardzo praktyczna. Nie będzie widać na niej plam i licznych zabrudzeń kuchennych. O wiele łatwiej będzie Ci więc utrzymać takie meble w czystości.

Dwukolorowe meble kuchenne - granatowo-białe
Zastosowanie ciemniejszych szafek w dolnej części zabudowy jest niezwykle funkcjonalne. Przez to meble nie będą się mocno brudzić.

Dwukolorowe meble kuchenne w nietuzinkowej kolorystyce

Meble dwukolorowe do kuchni mogą cechować się także bardzo oryginalną, nietuzinkową i odważną kolorystyką. Tym razem w projekcie znalazła się szarość oraz bardzo ciekawy odcień żółci. Takie zestawienie to rzadkość w przypadku większości mebli. Trzeba jednak przyznać, że całość prezentuje się niezwykle stylowo.

Te dwie barwy świetnie się uzupełniają. Szarość jest z jednej strony klasyczna, z drugiej nowoczesna. Żółć dodaje natomiast kolorytu całej aranżacji i świetnie działa na ożywienie wnętrza. Tym samym przebywając w kuchni, zawsze będziesz odczuwać wyjątkową radość oraz energię. Dlaczego by więc nie spróbować?

Dwukolorowe meble kuchenne - inspiracje w kolorze szarości i żółci
Meble łączące szarość z żółcią nie są zbyt popularne, lecz zdecydowanie warto rozważyć takie odważne rozwiązanie do swojego wnętrza.

Ciekawe projekty, prawda? Jeśli chcesz poznać więcej inspiracji, zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd też pochodzą zdjęcia zaprezentowanych przez nas mebli!

NASZA SIEDZIBA