> Blog > Szafa w stylu loft – 3 najciekawsze projekty

Szafa w stylu loft – 3 najciekawsze projekty

20.02.2023

Szafa w stylu loft – 3 najciekawsze projekty

Styl industrialny we wnętrzach, zwany także loftowym, bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Nie ma się jednak czemu dziwić. Jest niezwykle charakterny i oryginalny. Dzięki niemu pomieszczenia nabierają wyjątkowej klasy oraz oryginalności. W mieszkaniu urządzonym zgodnie z zasadami tego nurtu powinna wręcz obowiązkowo znaleźć się odpowiednia szafa w stylu loft. Chcesz poznać trzy nasze najciekawsze projekty takich mebli? W takim razie zapraszamy do lektury!

Szafa w stylu loft – nurt industrialny w najlepszym wydaniu

Na samym początku zaznaczmy, że wszystkie przedstawione propozycje to szafy na wymiar. Kraków jest siedzibą naszej firmy, dlatego, jeśli mieszkasz w pobliżu, serdecznie zapraszamy do  kontaktu. Wróćmy jednak już do konkretnych propozycji inspirowanych tym nurtem dekoratorskim.

Pierwszy projekt to szafa w stylu loft, która niezwykle wiernie oddaje jego główne założenia. Jest to dość prosty, lecz przy okazji okazały mebel. Jego fronty są prawie w całości pokryte lustrami. Tym samym możesz liczyć na optyczne powiększenie pomieszczenia. Mieszkanie nabierze także wyjątkowej przestronności. Wszelkie znajdujące się w nim elementy będą pięknie odbijać się w lustrach, co daje niesamowity efekt.

Zdecydowanie najważniejsze w przypadku tej szafy są jednak czarne wstawki tworzące na frontach dużą ilość mniejszych kwadratów. To idealny dodatek podkreślający właśnie ten nurt. Z jednej strony całość prezentuje się prosto i surowo, jak na loft przystało, z drugiej natomiast niezwykle okazale!

Szafa w stylu loft z lustrami
Szafy w stylu loftowym powinny przyjmować dość prosty i surowy charakter, z którego słynie ten nurt dekoratorski. 

Szafa w stylu loftowym – lżejsza propozycja z charakterem

Druga propozycja to szafa w stylu loftowym w nieco podobnym, lecz ciut lżejszym wydaniu. Tym razem lustrem pokryte są tylko znajdujące się w środku drzwi. Mimo to możesz liczyć na optyczne powiększenie mieszkania. Całość wykończona jest czarną ramą – jednym z najważniejszych wyznaczników stylu loft.

Pozostałe części szafy są natomiast jasne, ale przy okazji wzbogacone o ciemne listwy podobne do tych z pierwszego projektu. Tym samym mebel staje się bardzo prosty, lecz przy okazji też okazały. Z pewnością pięknie podkreśli każdy industrialny projekt mieszkania! 

Szafa w stylu loft biało-czarna
Szafa w stylu loftowym może być też nieco delikatniejsza. Dzięki temu wnętrze nabierze lekkości. 

Szafa loftowa – czerń nade wszystko

Szafy w stylu loft nie muszą oczywiście zawsze składać się z ciemnych listew dekoracyjnych. Mogą przyjmować także wiele innych form. Bardzo ciekawą propozycją może okazać się więc mebel w całości utrzymany w ciemnej kolorystyce. Czarna szafa z lekko połyskującymi frontami będzie strzałem w dziesiątkę! Z jej pomocą wystrój nabierze nuty tajemniczości, a przy tym niebywałej elegancji. Szafa pięknie połączy się z innymi ciemnymi dodatkami, sprawiając, że zyskasz wyjątkowo charakterne pomieszczenie!

Czarna szafa w stylu loft
Loftowa szafa może także być w całości czarna. Wtedy postawisz na nutę tajemniczości i wyjątkowego charakteru!

Spodobały Ci się nasze propozycje? A może chcesz więcej? Wtedy zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/, skąd pochodzą zdjęcia naszych projektów wykorzystane w tym artykule. Sprawdź więcej inspiracji!

NASZA SIEDZIBA