> Blog > Nowoczesne szafki pod telewizor do salonu – przegląd propozycji

Nowoczesne szafki pod telewizor do salonu – przegląd propozycji

22.01.2023

Nowoczesne szafki pod telewizor do salonu – przegląd propozycji

Marzą Ci się piękne nowoczesne szafki pod telewizor do salonu? Nie możesz jednak znaleźć rozwiązania, które w pełni wpisze się w Twój gust? A rozważałeś już meble na wymiar? Kraków to siedziba naszej firmy Indeco, w której realizujemy różnorodne propozycje na zamówienie. Dzięki temu możesz w pełni dopasować je do swoich potrzeb oraz preferencji. 

Chcesz zobaczyć, jakie nowoczesne szafki pod TV wykonaliśmy dla klientów? Zobacz trzy najciekawsze projekty i być może znajdź w ten sposób swoją inspirację!

Nowoczesne szafki pod telewizor do salonu – biel w modzie!

Nasza pierwsza propozycja na nowoczesne szafki pod TV to przede wszystkim świetne rozwiązanie do pokojów dziennych w bloku. Takich, które mają stać się zarówno miejscem do wypoczynku, jak i do przechowywania np. części garderoby. Na zamówienie klienta przygotowaliśmy więc białą szafkę z witrynami, pięknie łączącą się z szafą w takim samym kolorze. Dzięki temu meble są ze sobą spójne i harmonijne. Jasna barwa optycznie wysmukla nieco mniejszą przestrzeń, podobnie jak lustro na froncie szafy.

Wróćmy jednak do samej szafki pod telewizor. Jej układ tworzy coś na kształt litery U. Z prawej strony znajduje się zamykana witryna ze szklanymi półkami. W tym miejscu można zamontować oświetlenie LED, dzięki któremu wieczorem uzyskasz w salonie wyjątkowy nastrój. Dolna część składa się z 4 zamykanych szafek oraz jednej odsłoniętej półki – idealnej na dekoder czy konsolę. Telewizor można w tym przypadku zamontować na ścianie lub położyć na szafce – w zależności od preferencji. 

Na dużą uwagę zasługuje jednak zabudowa znajdująca się po lewej stronie. Półki ustawione są tam bokiem. To idealny sposób na przechowywanie kolekcji płyt, gier czy książek. Te nie będą mocno rzucać się w oczy, jednak wciąż będą subtelnie widoczne. 

Nowoczesne szafki pod telewizor do salonu w wersji białej
Biała duża zabudowa pod telewizor to świetne wyjście do salonu, który ma sprzyjać relaksowi, ale też pełnić funkcję praktyczną. 

Lamele dekoracyjne, czyli sposób na nowoczesne szafki pod TV!

Aktualnie nowoczesne szafki pod telewizor do salonu mogą być utrzymane również w bardzo prostym i minimalistycznym stylu. Tak jest w przypadku niżej zaprezentowanego projektu. Ten mebel składa się wyłącznie z dolnej szafki połączonej z mini regałem oraz lamelami dekoracyjnymi. Dolną część tworzą cztery zamykane półki. Zwróć jednak uwagę, że te nie opierają się na posadzce. Są zamontowane kilka centymetrów nad nią, co czyni je niezwykle nowoczesnymi.

Boczna część została wyposażona w zestaw pięciu smukłych otwartych półek – idealnych do przechowywania kolekcji filmów czy płyt. W tym miejscu możesz pięknie wyeksponować także np. rodzinne pamiątki czy zdjęcia. Aby całość prezentowała się niezwykle nowocześnie, mebel został wzbogacony o niezwykle modne od kilku sezonów lamele dekoracyjne. Musisz przyznać, że takie rozwiązanie prezentuje się wyśmienicie!

Nowoczesne minimalistyczne szafki pod telewizor do salonu z lamelami
Minimalistyczna szafka pod TV z wykorzystaniem lameli dekoracyjnych sprawi, że wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru oraz lekkości. 

Nowoczesne meble pod telewizor – większa zabudowa dla wymagających

Trzecia propozycja na nowoczesną szafkę pod telewizor jest bardzo… nowoczesna! Jej dolna część składa się w tym przypadku tak naprawdę z dwóch ciekawie nachodzących na siebie elementów. Pierwszy z nich do “skrzynia” z dwiema zamykanymi półkami. Druga to natomiast otwarta półka z blatem nachodzącym na pozostałą część mebla. Łączenie jest niesymetryczne, co daje niebywały efekt wizualny.

Jednym z najważniejszych elementów tego projektu jest jednak część, na której powieszony został telewizor. To zabudowa o drewnianym wykończeniu, która oddziela od siebie dwie części mieszkania. Dzięki niej tworzy się coś na kształt dodatkowej ściany z dużą ilością miejsca do przechowywania. Będzie to idealne wyjście dla osób, które cenią nowoczesny design idący w parze z niebywałą funkcjonalnością.

Nowoczesne szafki pod telewizor do salonu w drewnie i bieli
Minimalistyczna szafka pod telewizor zawieszony na dodatkowej zabudowie to świetny przykład, że wygląd może iść w parze z użytecznością.

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się te projekty. Jeśli chcesz poznać więcej naszych realizacji, serdecznie zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria/, skąd też pochodzą zdjęcia szafek pod telewizor wykorzystane w tym artykule. 

NASZA SIEDZIBA