> Blog > Wnętrze szafy w przedpokoju – o czym warto pamiętać?

Wnętrze szafy w przedpokoju – o czym warto pamiętać?

20.12.2022

Wnętrze szafy w przedpokoju – o czym warto pamiętać?

Wnętrze szafy w przedpokoju to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów. To właśnie od niego zależy przecież funkcjonalność mebla, a także Twój komfort oraz zadowolenie. Warto więc dokładnie przemyśleć układ półek oraz drążków. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, o czym dokładnie pamiętać, projektując wnętrze szafy do przedpokoju! Sprawdź i podejmij dobrą decyzję!

Wnętrze szafy w przedpokoju – drążek na wieszaki jako element obowiązkowy

Na samym początku zaczniemy od tego, że jeśli zależy Ci na indywidualnym projekcie wnętrza szafy do przedpokoju, zdecyduj się na meble na wymiar. Kraków to siedziba naszej firmy, dlatego, jeśli mieszkasz w pobliżu, serdecznie zapraszamy. Wspólnie z pewnością stworzymy coś wyjątkowego. Wróćmy jednak do samego wnętrza idealnej szafy. O czym pamiętać, wybierając rozwiązanie do przedpokoju?

Zdecydowanie najważniejszy będzie drążek na odzież wierzchnią. Taki, na którym będziesz w stanie wieszać kurtki, swetry, bluzy czy płaszcze. Jego długość warto oczywiście dopasować do swoich preferencji oraz ilości elementów garderoby, którą chcesz w tym miejscu zmieścić. Rekomendujemy, by drążek był przynajmniej długości 1 metra. Do tego powinien być umieszczony mniej więcej na linii wzroku lub nieco ponad nią. Dzięki temu z pewnością nawet ten najdłuższy płaszcz będzie mógł swobodnie wisieć.

Drążek w szafie w przedpokoju można więc uznać za element obowiązkowy. Ba, niektórzy klienci wybierają nawet tylko takie rozwiązanie do wnętrza mebla. Taka decyzja musi być jednak dokładnie przemyślana i powiązana bezpośrednio z Twoimi potrzebami. 

Kilka półek – ważny element wnętrza szafy do przedpokoju

Jeśli nie potrzebujesz samego drążka, radzimy wyposażyć wnętrze szafy w przedpokoju w kilka półek. Te nie muszą być oczywiście zbyt duże. Ważne, by móc na nich zmieścić np. akcesoria, torebki czy inne najpotrzebniejsze elementy garderoby. Wtedy wszystko będziesz mieć zawsze pod ręką. Wychodząc z domu, nie będzie konieczności szukania wszystkiego w najróżniejszych zakamarkach pomieszczenia.

Półki mogą więc zajmować jedną z kolumn szafy. Wtedy będzie ich ok. 5-6, co w zupełności powinno Ci wystarczyć. Dużo zależy jednak od ogólnego przeznaczenia szafy. Możesz też wyposażyć mebel skrzynię – idealną na parasole itp.

Szuflady? Czemu nie!

Projektując wnętrza szafy do przedpokoju, niekiedy na życzenie klienta umieszczamy w meblu także wysuwane szuflady. Takie rozwiązanie bywa niekiedy nieco bardziej praktyczne niż klasyczne półki. Można wtedy tak schować dane przedmioty, by nie rzucały się w oczy, gdy szafa będzie otwierana. Musisz jednak we własnym zakresie zastanowić się, czy takie coś jest Ci po prostu potrzebne. Z doświadczenia wiemy jednak, że dwie szuflady zawsze wpływają pozytywnie na funkcjonalność zabudowy.

Co jeszcze może kryć wnętrze szafy do przedpokoju?

Wnętrze szafy do przedpokoju może kryć w sobie także inne udogodnienia. Dużo zależy od tego, co preferujesz. Zdarza się, że klienci wybierają do tego mebla nawet specjalne małe gablotki. Takie, w których możesz umieścić kolekcję apaszek czy zegarków. Niekiedy są to także specjalne przegrody na obuwie czy dodatkowe haczyki do powieszenia czegoś drobnego. 

Przemyśl więc dokładnie, co powinno znaleźć się w szafie Twoich marzeń, a następnie odwiedź nas w Krakowie. Z pewnością wspólnie znajdziemy idealne wyjście do Twojego domu!

NASZA SIEDZIBA