> Blog > Meble kuchenne na całą ścianę – projekty z dużą ilością miejsca do przechowywania

Meble kuchenne na całą ścianę – projekty z dużą ilością miejsca do przechowywania

03.11.2022

Meble kuchenne na całą ścianę – projekty z dużą ilością miejsca do przechowywania

Kuchnia to serce każdego domu. Warto więc zadbać o to, by było to praktyczne oraz przytulne wnętrze. Kluczowa jest także duża ilość miejsca do przechowywania. Aby ją uzyskać, warto wybrać duże kuchnie na wymiar. Kraków to siedziba naszej firmy Indeco, w której na co dzień realizujemy takie projekty. 

Chcesz poznać kilka ciekawych przykładów na meble kuchenne na całą ścianę? Zapraszamy zatem na przegląd inspiracji!

Meble kuchenne na całą ścianę – kompletna zabudowa

Meble kuchenne na całą ścianę są niekiedy kojarzone z bardzo ciężką zabudową, która wygląda na toporną. Warto jednak pamiętać, że w nowoczesnych projektach można uzyskać naprawdę wspaniały efekt wizualny. Dokładnie tak jest w przypadku propozycji, którą prezentujemy poniżej. 

Dzięki odbijającym światło frontom całość wygląda bardzo nowocześnie i lekko. W głównej części zabudowy dostępne są zarówno szafki, jak i wysuwane szuflady. To jednak nie koniec. Uzupełnieniem aranżacji jest także miejsce do przechowywania na drugiej ścianie. Tym samym można zyskać ogromną ilość szafek, do których z pewnością zmieści się wszystko to, co potrzebne jest w kuchni.

meble kuchenne na całą ścianę w dwóch kolorach
Meble kuchenne na całą ścianę mogą prezentować się lekko, jeśli zostaną wykorzystane w nich np. połyskujące fronty.

Meble w kuchni na całą ścianę – wersja czarno-biała

Druga propozycja na meble do kuchni na całą ścianę prezentuje się jeszcze bardziej nowocześnie. To wszystko zasługa dwukolorowych szafek umieszczonych w nietypowy sposób. Pod górną zabudową znajduje się bowiem jeszcze dodatkowa część. Ta jest nieco płytsza, jednak pozwala na idealne zorganizowanie przestrzeni kuchennej. Na jednej ścianie umieściliśmy w tym projekcie ponad 20 szafek i kilka wysuwanych szuflad. Nie ma więc mowy o tym, aby zabrakło Ci na coś miejsca. 

Oczywiście wnętrze to jest dość duże, dlatego zadanie nie należało do najtrudniejszych. Warto jednak pamiętać, że przy mniejszej kuchni wystarczy po prostu podzielić taką zabudowę np. na dwie ściany i gotowe!

meble kuchenne na całą ścianę - duża zabudowa
Kuchnia, w której znajduje się ponad 20 różnych szafek, z pewnością będzie bardzo praktycznym miejscem. Nie ma mowy o tym, by zabrakło Ci na coś przestrzeni!

Meble kuchenne na trzy ściany – idealne do małych wnętrz

Na koniec zostały meble kuchenne na całą ścianę w nieco mniejszym wnętrzu. Właściwie zabudowa w tym projekcie obejmuje niemalże całe wnętrze. Główną część tworzą głównie szafki wiszące. Ponownie zastosowaliśmy tu zabieg ułożenia ich w dwa osobne rzędy. Dzięki temu można praktycznie rozłożyć wszelkie najważniejsze elementy, które muszą znaleźć się w tym wnętrzu. 

Jest to jednak dość mała kuchnia, dlatego zabudowa wychodzi także na dwie boczne ściany. Tym razem są to jednak szafki umieszczone w dolnej części zabudowy. Bardzo ciekawym zabiegiem jest tutaj wypełnienie nawet przestrzeni pod oknem. Blat kuchenny zastępuje wtedy parapet, dzięki czemu kuchnia zyskuje na swojej przestronności, a Ty zyskujesz jeszcze większą ilość miejsca do przechowywania.

meble kuchenne na całą ścianę i ściany boczne
W małej kuchni liczy się przede wszystkim to, by maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Spodobał Ci się któryś z tych projektów? Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd też pochodzą zdjęcia projektów wykorzystanych w tym artykule!

NASZA SIEDZIBA