> Blog > Meble na poddasze ze skosami – 3 najciekawsze projekty

Meble na poddasze ze skosami – 3 najciekawsze projekty

20.10.2022

Meble na poddasze ze skosami – 3 najciekawsze projekty

Praktyczne zaaranżowanie przestrzeni na poddaszu uważane jest za niezwykle ciężkie zadanie. W końcu takie wnętrze może przysporzyć nieco problemów. Warto jednak w takiej sytuacji zdecydować się na meble na wymiar. Kraków to siedziba naszej firmy Indeco, w której zajmujemy się realizacją takich projektów. 

Chcesz więc zobaczyć, jakie najciekawsze meble na poddasze ze skosami przygotowaliśmy dla naszych klientów? Sprawdź ten artykuł i przekonaj się, że taka aranżacja może być praktyczna oraz piękna!

Meble na poddasze ze skosami – praktyczna szafka dopasowana do kształtu wnętrza

Nasza pierwsza propozycja na meble na poddasze ze skosami to ciekawa szafka, która idealnie dopasowuje się do kształtu wnętrza. Jej lewa, wyższa strona, kończy się tuż przy suficie, dlatego zyskujesz ogromną ilość miejsca do przechowywania. Dolna część jest natomiast dopasowana wysokością do punktu, w którym zaczyna się skos. Tworzą ją trzy szafki z przesuwanymi drzwiami. 

Kształt litery L całego mebla sprawia również, że nad przesuwanymi frontami powstaje przestrzeń, na której możesz ułożyć np. rodzinne zdjęcia, dodając całemu pomieszczeniu przytulnego charakteru. Oczywiście, aby osiągnąć taki efekt, konieczne będzie zamówienie mebla na wymiar. Wtedy dopasujemy każdy jego element do specyfiki danego wnętrza. 

meble na poddasze ze skosami - oryginalna szafka
Poprzez odpowiednie wymierzenie dostępnej przestrzeni możliwe jest wykonanie mebla, który idealnie wpisuje się w specyfikę danego wnętrza. 

Duża szafa skośna, czyli praktyczne meble na poddaszu ze skosami

Meble na poddaszu ze skosami mogą także ciekawie wypełniać cały skos. Wtedy oczywiście będzie to już praktyczna szafa, pełniąca niekiedy funkcję rodzinnej garderoby. W przypadku projektu, który prezentujemy poniżej, zyskujesz aż trzy części zamykane oraz dodatkowo siedem otwartych półek – idealnych na dekoracje, ale nie tylko. Nie odczuwasz więc niemalże w żaden sposób ograniczeń związanych z aranżacją poddasza. 

Zyskujesz praktyczny i funkcjonalny mebel, który przy okazji prezentuje się niezwykle nowocześnie. Oczywiście przed realizacją takiego projektu możesz sam zdecydować, jak dokładnie ma wyglądać wnętrze takiej szafy

meble na poddasze ze skosami - duża szafa
Szafa, która wypełnia cały skos, pozwala maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Szafa ze skosami wypełniająca całą ścianę – ogromna ilość do przechowywania

Na koniec zostały nam meble na poddasze ze skosami wypełniające całą ścianę. Mowa tutaj o bardzo dużej szafie. Zwróć uwagę, jak nisko zaczyna się w tym wnętrzu sufitowy skos. Ten “idzie” niemalże od samej posadzki. Nie jest to jednak żadna przeszkoda. Również i takie miejsce da się idealnie wypełnić, tworząc praktyczne przestrzenie do przechowywania. Taki mebel niemalże perfekcyjnie wtapia się w ścianę. 

Biały kolor dodatkowo optycznie powiększa wnętrze i działa pozytywnie na jego ogólny wygląd. Takie projekty są zdecydowanie najczęściej wybierane przez właścicieli mieszkań na poddaszu. Nie ma się jednak czemu dziwić. Ich wygląd i względy praktyczne potrafią zaskoczyć. 

meble na poddasze ze skosami - duża szafa na całą ścianę
Szafa, która wypełnia całą ścianę i dopasowuje się do skosów to rozwiązanie, po które sięga bardzo duża część naszych klientów.

Chcesz zobaczyć pozostałe nasze projekty? Zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria/, skąd też pochodzą wszystkie zdjęcia projektów wykorzystanych w tym artykule!

NASZA SIEDZIBA