> Blog > Szare meble kuchenne z drewnianym blatem – znajdź swoją inspirację

Szare meble kuchenne z drewnianym blatem – znajdź swoją inspirację

05.10.2022

Szare meble kuchenne z drewnianym blatem – znajdź swoją inspirację

Szarość to uniwersalny kolor, który zyskał wnętrzarską popularność już jakiś czas temu. Ogłoszenie jednego z jego odcieni Kolorem Roku 2021 jeszcze bardziej wpłynęło na jego obecność w najgorętszych trendach. Nie ma się jednak czemu dziwić. Jest bardzo ciekawy, a przy tym uniwersalny. Pięknie komponuje się także z innymi barwami oraz materiałami.

W tym artykule postanowiliśmy więc zaprezentować kilka inspiracji na szare meble kuchenne z drewnianym blatem. Sprawdź projekty zrealizowane przez zespół Indeco i znajdź swojego faworyta!

Szare meble kuchenne z drewnianym blatem – jasna propozycja do niewielkich wnętrz

Szare meble kuchenne z drewnianym blatem za każdym razem mogą prezentować się zgoła inaczej. Dużo zależy bowiem od tego, jaka kolorystyka została zastosowana w projekcie. W pierwszej kolejności pokażemy więc propozycję niezwykle jasną, idealną do niewielkiej przestrzeni. W przypadku tej realizacji meblowe fronty przyjmują gołębi odcień szarości. Same w sobie prezentują się wyjątkowo, jednak dodatkowo zostały wykończone w wersji na lekki połysk. Szare szafki znajdują się zarówno na dole, jak i na górze, a dodatkowo uzupełnia je lodówka w niemalże takim samym kolorze.

Przy tej realizacji zdecydowaliśmy się także na bardzo jasny odcień drewnianego blatu. Przez to całość świetnie ze sobą współgra i zyskuje nowoczesnego wydźwięku. Oczywiście, zamawiając u nas meble, możesz samodzielnie zdecydować, na czym dokładnie Ci zależy, ponieważ są to kuchnie na wymiar. Kraków to siedziba naszej firmy, dlatego, jeśli jesteś zainteresowany, serdecznie zapraszamy!

jasne szare meble kuchenne z drewnianym blatem
Szare meble kuchenne z drewnianym blatem utrzymane w jasnej tonacji będą idealne do niewielkiej kuchni, którą chcesz nieco powiększyć.

Ciemne szare meble kuchenne z drewnianym blatem – tajemnicze i gustowne rozwiązanie

Druga propozycja bazuje natomiast na ciemnych odcieniach. W tym przypadku szare meble kuchenne z drewnianym blatem przyjmują wręcz antracytowy odcień, przez co całe wnętrze zyskuje głębi. Do tego wybraliśmy bardzo ciemne brązowe drewno. Jest to dość nieoczywiste połączenie, jednak przyznaj, że całość robi ogromne wrażenie. Kuchnia zyskuje w ten sposób nutkę tajemniczości, ale przy tym jest niezwykle gustowna.

Musisz jednak pamiętać, że tak ciemne meble sprawdzą się tylko w przypadku dość dużych wnętrz. Do tego warto przełamać je białymi ścianami lub też zdecydowanie jaśniejszymi dodatkami.

ciemne szare meble kuchenne z drewnianym blatem
Szare meble w ciemnej wersji prezentują się elegancko, jednak lepiej zdecydować się na nie tylko w przypadku dość dużego pomieszczenia.

Szare meble kuchenne z drewnianym blatem i szafkami – mix, który wprawia w zachwyt

Naszą trzecią propozycją są szare meble kuchenne z drewnianym blatem w nieco innym wydaniu. Tym razem stalowej barwy nie przyjmują wszystkie fronty. Oczywiście te przeważają w całym projekcie, jednak cztery szafki są drewniane. Materiał ten zastosowany został także na blacie – w takiej samej tonacji. 

Dzięki temu zabudowa bardzo pięknie się uzupełnia i tworzy spójną całość. To także ciekawe odejście od pewnych aranżacyjnych szablonów. Jeśli więc chcesz, aby Twoja kuchnia wyróżniała się czymś oryginalnym, zdecydowanie warto rozważyć taką oto propozycję.

szare meble kuchenne z drewnianym blatem i drewnianymi szafkami
Zastosowanie szafek w dwóch rodzajach wykończenia to odważna propozycja, jednak dzięki temu projekt prezentuje się wyjątkowo.

Chcesz zobaczyć jeszcze inne inspiracje? Zapraszamy serdeczne nie https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, skąd oczywiście pochodzą wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym wpisie!

NASZA SIEDZIBA