> Blog > Szafa dwukolorowa – sposób na nowoczesne wnętrze

Szafa dwukolorowa – sposób na nowoczesne wnętrze

22.09.2022

Szafa dwukolorowa – sposób na nowoczesne wnętrze

Zależy Ci na nowoczesnej aranżacji swojego wnętrza? Pamiętaj, że w ostatnim czasie niezwykle modne stały się szafy dwukolorowe. Dzięki ciekawemu połączeniu barw prezentują się designersko i okazale. To idealny sposób na to, by wprowadzić do swojego mieszkania oryginalny charakter, a także nieco urozmaicić całą aranżację. 

Chcesz poznać kilka wcześniejszych projektów naszego zespołu Indeco? Zobacz, co przygotowaliśmy i znajdź swoją inspirację! 

Czerń i biel – szafa dwukolorowa w niezwykle nowoczesnej wersji

Nasza pierwsza propozycja to bardzo nowoczesna szafa dwukolorowa utrzymana we wręcz futurystycznej formie. Jej bazą są czarne matowe fronty, które dodają wnętrzu głębi, ale też nutki tajemniczości. W centralnej części mebla zastosowaliśmy natomiast oryginalną ramkę w kolorze zgaszonej bieli. Dzięki takiemu zabiegowi, ciemne elementy wyglądają niemalże jak ściana, natomiast jasne – jak drzwi. 

Ich wypełnieniem jest natomiast lustro, które optycznie powiększa pomieszczenie, a także dodaje szafie walorów wizualnych. W zależności od kąta, pod którym patrzymy na mebel, ten prezentuje się nieco inaczej. 

Takie zestawienie bazujące na kontrastach, zarówno kolorystycznych – czerń i biel, jak i wykończeniowych – matowe fronty i połyskujące lustro, sprawia, że w pomieszczeniu czuć nowoczesną nutę. Rozwiązanie to jest mimo wszystko bardzo uniwersalne i może prezentować się ciekawie w salonie, ale także sypialni czy nawet przedpokoju.

szafa dwukolorowa - czarno-biała
Czarno-biała matowa szafa z dodatkiem lustra to bardzo nowoczesna propozycja, nadająca wnętrzu charakteru i głębi. 

Wyraźne kontrasty – nowoczesna szafa dwukolorowa z nutą klasyki

Druga propozycja bazuje na dwóch kontrastujących ze sobą kolorach oraz ciekawych prostokątnych paneli. Tego typu szafy dwukolorowe zyskały popularność jakiś czas temu i są bardzo chętnie wybierane przez klientów. W tym przypadku dominuje ponadczasowa czerń uzupełniona o stylową białą wstawkę. 

Warto jednak dokładnie przyjrzeć się wykończeniu tych frontów. Ciemne elementy są pokryte szklaną taflą, dzięki czemu pięknie odbijają się w nich pozostałe części pomieszczenia. Jasne panele mają natomiast lekko matowe wykończenie. To kolejna nowoczesna gra kontrastów, która wpływa niezwykle pozytywnie na całą aranżację. Z pozoru klasyczna szafa nabiera dzięki temu charakteru.

szafa dwukolorowa - czarno-białe fronty
Bazując na kontrastach, można zdecydować się zarówno na kolory, jak i dwa różne rodzaje wykończenia frontów.

Czerń i nietuzinkowe drewno – duet dla odważnych

Nasz trzeci projekt to bardzo nietypowa szafa dwukolorowa. Jej ramę stanowi drewno o bardzo oryginalnym dekorze. Tworzą go poprzeczne linie o nieregularnych kształtach, pięknie przez siebie przenikające. Taka baza została przełamana dużymi czarnymi panelami na obydwu częściach drzwi. Wykończenie ciemnych frontów ma lekki połysk, który ponownie działa pozytywnie na wrażenie przestronności we wnętrzu. 

Trzeba jednak przyznać, że takie zabawienie się kolorami, wykończeniami oraz dekorem drewna jest wyjątkowo odważne. Efekt mimo to zdecydowanie zachwyca!

szafa dwukolorowa - czerń i drewno
Ciekawe połączenie drewna z czernią prezentuje się bardzo oryginalnie, przez co całe wnętrze nabiera wyrazu.

Chcesz zobaczyć więcej naszych projektów szaf? Wejdź na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/, skąd m.in. pochodzą realizacje wykorzystane w tym artykule. Zapraszamy!

NASZA SIEDZIBA