> Blog > Granatowe meble kuchenne – poznaj 3 najciekawsze projekty

Granatowe meble kuchenne – poznaj 3 najciekawsze projekty

19.07.2022

Granatowe meble kuchenne – poznaj 3 najciekawsze projekty

Granatowe meble kuchenne to bardzo nowoczesne, ale też eleganckie rozwiązanie. Z ich pomocą wnętrze nabiera wyjątkowej dostojności. Bardzo często kolor ten wykorzystuje się także w sytuacjach, gdy marzeniem jest bardzo ciemne pomieszczenie, jednak jego gabaryty niezbyt pozwalają na taką aranżację.

Jeśli szukasz inspiracji na granatowe meble kuchenne, ten artykuł zdecydowanie jest dla Ciebie. Zobacz i znajdź idealne wyposażenie do swojego mieszkania!

Granatowe meble kuchenne w połączeniu z bielą – duet idealny

Jak może już wiesz, wszystkie projekty, które pokażemy w dzisiejszym artykule, to kuchnie na wymiar. Kraków to miasto, w którego obszarze działa nasz zespół, dlatego, jeśli jesteś zainteresowany, serdecznie zapraszamy. Najpierw jednak zobacz kilka naszych przykładowych realizacji granatowych mebli do tego pomieszczenia.

Nasza pierwsza propozycja opiera się na połączeniu ciemnego odcienia niebieskiego z ponadczasową bielą. To bardzo popularne rozwiązanie, dzięki któremu aranżacja staje się przestronna i nowoczesna. Gorąco zachęcamy do wykorzystania w swoim mieszkaniu właśnie takiego duetu. To, że te dwa kolory idealnie ze sobą współgrają, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.

W przypadku widocznego poniżej projektu skupiliśmy się na tym, by mimo wszystko to granat był kolorem dominującym. Pojawił się on więc zarówno na wysokiej szafce do zabudowy piekarnika oraz lodówki, jak i na szafkach stojących. Wnętrze stało się lekko tajemnicze, jednak bardzo przestronne i funkcjonalne. Białe szafki wiszące stanowią ciekawe przełamanie całości, co zdecydowanie wpływa pozytywnie na ogólną prezentację tej kuchni.

Granatowe meble kuchenne z bielą
Połączenie bieli oraz granatu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, dzięki którym kuchnia staje się elegancka, ale też przestronna.

Granatowe szafki kuchenne w klasycznym wydaniu – rozwiązanie uniwersalne

W naszym drugim projekcie granatowe szafki kuchenne ponownie zostały uzupełnione o te w kolorze bieli. Użyta została jednak dodatkowo także czerń oraz drewno z bardzo nieoczywistym układem słojów. Czy to jednak nie za dużo barw jak na jedno wnętrze? Jak widać na załączonym zdjęciu, zdecydowanie nie. Odpowiednie dobranie poszczególnych odcieni pozwala uzyskać naprawdę ciekawe zestawienia.

Projekt ten jest podobny do naszej wcześniejszej propozycji. Fronty są jednak bardziej klasyczne. Do tego długie białe szafki optycznie wysmuklają całe wnętrze. Podobnie jest w przypadku wąskich granatowych szafek do zabudowy. Te również odpowiadają za wrażenie przestronności w tej kuchni.

Granatowe meble kuchenne w połączeniu z bielą
Wąskie szafki kuchenne pozwalają optycznie wysmuklić całe pomieszczenie, dodając mu przy okazji lekkości.

Granatowe meble do kuchni w wersji podwieszanej – nowoczesne zestawienie

Trzecia realizacja, którą chcemy pokazać, składa się z szafek w kolorze granatowym jedynie w górnej części zabudowy. Ich ilość jest nieco mniejsza niż tych w barwie białej. Mimo to pierwszy z odcieni pięknie wybija się na tle całości i sprawia, że kuchnia nabiera wyjątkowego uroku. Takie zestawienie mebli będzie idealnym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń. Masz wtedy pewność, że nic nie zaburzy harmonii wnętrza oraz jego ogólnej prezentacji.

Granatowe meble kuchenne - podwieszane szafki
Zastosowanie ciemniejszych szafek wyłącznie w górnej części zabudowy polecane jest głównie w niewielkich kuchniach.

Jak widać, granatowe szafki kuchenne mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. Wszystkie realizacje naszego zespołu Indeco możesz zobaczyć natomiast na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/. Stąd też pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule.

NASZA SIEDZIBA