> Blog > Szafa o nietypowym kształcie – zainspiruj się!

Szafa o nietypowym kształcie – zainspiruj się!

08.07.2022

Szafa o nietypowym kształcie – zainspiruj się!

Aranżując swoje wnętrze, zawsze stawiasz na oryginalne rozwiązania? Zależy Ci na czymś nietypowym? Nie lubisz prostych modeli mebli? Świetnie się składa. Dziś pokażemy Ci kilka ciekawych inspiracji. Na pierwszy plan pójdzie bowiem szafa o nietypowym kształcie. Dzięki temu zobaczysz, że nietuzinkowe meble mogą przybierać wiele różnych form. Gotowy? Zapraszamy!

Szafa o nietypowym kształcie – model z kwadratowymi półkami

Zanim zaczniemy nasz przegląd, chcemy przypomnieć, że wszystkie prezentowane przez nas propozycje to szafy na wymiar. Kraków jest siedzibą naszej firmy, dlatego, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem indywidualnego projektu, serdecznie zapraszamy. 

Wróćmy jednak do rzeczy! Na wstępie mamy dla Ciebie bardzo oryginalny mebel. Jest to szafa o nietypowym kształcie, która okaże się idealna, jeśli np. zależy Ci na podzieleniu pomieszczenia na dwie osobne strefy. Całość składa się z kilku wąskich i smukłych kolumn, które optycznie wysmuklają przestrzeń. W każdej z nich znajdziesz kwadratowe półki – świetne do przechowywania najróżniejszych przedmiotów. Te osadzone są nieregularnie, co daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Jeśli szukasz więc czegoś wyjątkowo oryginalnego, tego typu rozwiązania mogą okazać się świetnym wyborem.

szafa o nietypowym kształcie z kwadratowymi półkami
Szafa tego typu świetnie sprawdzi się jako element naturalnie dzielący pomieszczenie na dwie mniejsze strefy.

Szafa o nietypowym kształcie – model typu schodki

Teraz nadszedł czas na prawdziwy nietuzinkowy projekt. Jest to szafa o nietypowym kształcie schodków. Jej pierwsza i najwyższa zarazem część jest idealna do przechowywania np. odzieży wierzchniej czy innych elementów garderoby. Znajdujące się obok szuflady oraz półki naśladują natomiast regał. Tym samym zyskujesz tak naprawdę rozwiązanie dwa w jednym. Kupujesz jeden model, a masz do dyspozycji zarówno szafę, jak i dodatkowe półki.

Taki model świetnie spisze się w nowoczesnej sypialni, garderobie, pokoju dziecka, a nawet w przedpokoju. Masz pewność, że nie będzie przytłaczał całej dostępnej przestrzeni, przez co aranżacja stanie się bardzo funkcjonalna.

szafa połączona ze schodkowym regałem
Prezentowany mebel to prawdziwe rozwiązanie 2 w 1 – połączenie szafy z regałem.

Szafa o nietypowym kształcie – nowoczesne wygospodarowanie miejsca do przechowywania

Jako trzecią propozycję prezentujemy coś naprawdę ciekawego. Jest to szafa, która składa się zarówno z zamkniętych, jak i otwartych skrytek. Dzięki temu ponownie masz do dyspozycji coś w rodzaju rozwiązania 2 w 1. Części z frontami będą idealne na przedmioty, które chcesz schować. Półki okażą się natomiast świetne na wszelkiego rodzaju dekoracje czy rodzinne pamiątki. 

Zwróć uwagę, że w tym przypadku przejście we wnętrzu nie stoi na przeszkodzie. W oddali widać bowiem dalszą część szafy – utrzymaną oczywiście w tym samym stylu. Dzięki temu aranżacja jest bardzo spójna, a przy tym charakterna.

szafa o nietypowym kształcie z dużą ilością miejsc do przechowywania
Szafa, w której znajduje się kilka różnych miejsc do przechowywania, układana w nieregularny kształt, z pewnością będzie czymś niezwykle oryginalnym. 

Szafa o nietypowym kształcie – propozycja z siedziskiem do przedpokoju

Na koniec została nam jeszcze szafa do przedpokoju. Oczywiście dziś skupiamy się na oryginalnych i nietypowych kształtach, dlatego w tym przypadku forma także zachwyca. Jest to bowiem połączenie szafy z dużym siedziskiem oraz praktycznymi półkami. Jeśli chcesz, w miejscu wnęki tworzącej siedzisko, możesz zamontować dodatkowo haczyki, na których będziesz wieszać odzież wierzchnią. 

W znajdujących się na dole oraz na górze zamykanych szafkach pomieścisz akcesoria i dodatki. Na widocznych półkach umieścisz natomiast dekoracje, dzięki którym wnętrze nabierze przytulnego i rodzinnego klimatu. To wszystko oczywiście cały czas zachowując bardzo nietypowy kształt mebla. Świetne rozwiązanie, prawda?

szafa o nietypowym kształcie do przedpokoju
Taka oryginalna szafa do przedpokoju jest wyjątkowo praktyczna. Do tego już na wstępie będzie podkreślać wyjątkowość całego mieszkania.

Znalazłeś dla siebie wyjątkową inspirację? Jeśli jeszcze nie, zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria/, gdzie znajdziesz te i inne projekty wykonane przez nasz zespół!

NASZA SIEDZIBA