> Blog > Drewniana szafka pod telewizor – przegląd propozycji

Drewniana szafka pod telewizor – przegląd propozycji

28.06.2022

Drewniana szafka pod telewizor – przegląd propozycji

Drewniana szafka pod telewizor to mały, ale jakże ważny element wyposażenia każdego mieszkania. Niektóre modele świetnie sprawdzają się jako stojak, inne jako ciekawa dekoracja całego wnętrza. Wybierając mebel wykonany z tego materiału, możesz liczyć na elegancki wygląd oraz wyjątkową trwałość

Właśnie szukasz czegoś takiego? W takim razie zapraszamy na przegląd, w którym pokażemy, jak może wyglądać szafka pod telewizor drewniana. Wszystkie zaprezentowane propozycje to oczywiście projekty naszego zespołu Indeco. Zapraszamy do lektury!

Drewniana szafka pod telewizor – ciekawa konstrukcja na całą ścianę

Nasza pierwsza propozycja to drewniana szafka pod telewizor w wersji total look. Z tego materiału wykonana jest bowiem cała zabudowa okalająca TV. To świetne rozwiązanie do większych wnętrz, w których mają dominować naturalne tworzywa. Zabudowane boki mebla sprawiają, że o wiele łatwiej ogląda się telewizję. Ewentualny nadmiar światła jest bowiem skutecznie blokowany, przez co na ekranie nie pojawiają się uciążliwe cienie.

Przy okazji, decydując się na taki model, masz do dyspozycji naprawdę dużą ilość miejsca do przechowywania. Pod TV możesz rozłożyć dodatkowy sprzęt elektryczny, a w pojemnych szafkach wszystko, co chcesz zawsze mieć pod ręką. Do nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz będzie to więc prawdziwy strzał w dziesiątkę.

drewniana szafka pod telewizor z miejscem do przechowywania
Duża drewniana szafka pod telewizor ze sporą ilością miejsca do przechowywania to świetne rozwiązanie, gdy zależy Ci na wysokiej funkcjonalności mebla.

Szafka pod telewizor drewniana – z modnymi białymi wstawkami

Teraz nadszedł czas na podobny projekt, jednak wykonany w nieco innym duchu. Tym razem prezentujemy rozwiązanie nieco bardziej modernistyczne, ale przy okazji też minimalistyczne. Ściana, na której zawieszony jest telewizor, została w całości zabudowana drewnianymi panelami. Dzięki temu możesz liczyć na ciekawy efekt wizualny. 

Tuż pod ekranem znajdują się natomiast pojemne białe szuflady oraz coś w rodzaju nadstawki czy stolika. Przez to mebel nabiera bardzo nowoczesnego wydźwięku. Do tego świetnie prezentuje się z wąską szafą z lustrzanymi frontami. Pomieszczenie optycznie się powiększa, a Ty możesz liczyć na naprawdę oryginalną aranżację.

Nowoczesna drewniana szafka pod telewizor z białymi szufladami
Szafka pod telewizor drewniana w nowoczesnym wydaniu, wzbogacona o białe szuflady i lustrzaną szafę prezentuje się naprawdę okazale.

Drewniana szafka pod telewizor – wersja minimalistyczna

Wiemy, że nie każdy lubi oryginalne i nietypowe rozwiązania. Niekiedy lepiej postawić na klasyczne modele, szczególnie jeśli wnętrze nie należy do największych. Wtedy z pomocą przychodzi szafka pod telewizor drewniana w wersji mini. Całość składa się tak naprawdę z trzech zamkniętych miejsc do przechowywania, wnęki na dodatkowy sprzęt elektryczny (np. dekoder czy konsolę) oraz blatu, na którym można postawić telewizor. 

To świetny przykład na praktyczny element wyposażenia niezabierający zbyt dużej ilości miejsca w salonie. Jeśli więc w Twojej aranżacji liczy się każdy centymetr kwadratowy, taki model będzie idealny.

Minimalistyczna prosta drewniana szafka pod telewizor
Mała i zgrabna szafka pod telewizor drewniana to idealna propozycja dla właścicieli niewielkiego salonu.

Nowoczesna drewniana szafka pod telewizor – nietypowe zastosowanie materiału

Na koniec zostało nam bardzo nowoczesne rozwiązanie z zastosowaniem drewnianych lameli dekoracyjnych. Ponownie jest to projekt zajmujący niemalże całą ścianę, a więc coś raczej do większych wnętrz. Trzeba jednak przyznać, że taki model robi ogromne wrażenie. Mamy tutaj zastosowanie zarówno lameli, jak i klasycznych paneli drewnianych, będących tłem dla ekranu. Do tego mała, ale pojemna szafka i tak naprawdę gotowe. 

Wybierając takie rozwiązanie, nie musisz już tak naprawdę niczym się martwić. Masz świetnie zaaranżowany cały obszar dedykowany na TV i gotowe. Pozostaje Ci tylko oddać się błogiemu relaksowi przed telewizorem.

Nowoczesna drewniana szafka pod telewizor z lamelami
Nowoczesna zabudowa przy telewizorze z wykorzystaniem paneli oraz lameli sprawia, że aranżacja salonu staje się kompletna i nowoczesna.

Na dziś to już koniec propozycji. Mamy nadzieję, że znalazłeś dla siebie idealną inspirację. Jeśli chcesz więcej, obejrzyj pozostałe nasze projekty, przeglądając galerię, dostępną na https://indecokrakow.pl/galeria/. Tam też znajdziesz wszystkie modele wykorzystane w tym artykule.

NASZA SIEDZIBA