> Blog > Szafa z panelami tapicerowanymi – zobacz najciekawsze realizacje

Szafa z panelami tapicerowanymi – zobacz najciekawsze realizacje

06.06.2022

Szafa z panelami tapicerowanymi – zobacz najciekawsze realizacje

Panele tapicerowane to świetny sposób na przytulny klimat we wnętrzu. Najczęściej stosuje się je jako element dekoracyjny na ściany lub zagłówek w pobliżu łóżka. To jednak nie wszystkie ich zastosowania. Coraz więcej osób decyduje się bowiem również na szafy z takimi ozdobami. To bardzo nowoczesne projekty, które wręcz zachwycają. Chcesz poznać kilka przykładów? Zapraszamy na artykuł, w którym pokażemy, jak może wyglądać szafa z panelami tapicerowanymi! 

Szafa z panelami tapicerowanymi tworzącymi siedzisko

Wszystkie projekty, które pokażemy w naszym dzisiejszym artykule to rozwiązania zaprojektowane przez zespół Indeco. W pierwszej kolejności mamy dla Ciebie ciekawy model do przedpokoju. Jest to nietypowa szafa, składająca się z miejsca do przechowywania ulokowanego u góry oraz na dole. To idealna przestrzeń na obuwie, akcesoria czy inne przedmioty, które warto mieć zawsze pod ręką.

Środek mebla stanowi wygodne siedzisko stworzone właśnie z paneli tapicerowanych w kolorze musztardowym. To rozwiązanie, które idealnie zastępuje fotel czy pufę w przedpokoju. Można na nim usiąść i komfortowo przygotować się do wyjścia. Do tego całość prezentuje się wyjątkowo modne i okazale. Jest to oczywiście szafa na wymiar. Kraków to siedziba naszej firmy, dlatego jeśli zależy Ci na podobnym rozwiązaniu, serdecznie zapraszamy!

szafa z panelami tapicerowanymi tworzącymi siedzisko
Szafa z siedziskiem wykonanym z paneli tapicerowanych to idealne rozwiązanie do każdego przedpokoju.

Szafa z panelem tapicerowanym w sypialni

Nasz drugi projekt to zabudowa pokrywająca niemalże całą ścianę w sypialni. Po prawej i lewej stronie znajdują się klasyczne meble wyposażone w drążki. Można przechowywać w nich odzież codzienną oraz wierzchnią. Uzupełnieniem są natomiast dodatkowe szafki na inne elementy garderoby oraz stoliki nocne zlokalizowane po obydwu stronach łóżka. Kropką nad i są natomiast panele tapicerowane w środkowej części, które przy okazji mogą stać się komfortowym zagłówkiem.

Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowo przytulne. Panuje w nim także nowoczesny charakter. Duża ilość miejsca do przechowywania wpływa natomiast pozytywnie na funkcjonalność całej sypialni. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ciekawy projekt godny zainteresowania oraz polecenia!

szafa z panelami tapicerowanymi do sypilani
Kompleks szaf i szafek uzupełniony panelami tapicerowanymi to świetne rozwiązanie do nowoczesnego oraz stylowego wnętrza.

Szafa z panelami tapicerowanymi do przedpokoju

Teraz ponownie wróćmy do przedpokoju. Mamy drugą bardzo ciekawą propozycję z wykorzystaniem paneli tapicerowanych. Te ponownie tworzą oczywiście wygodne siedzisko, które sprzyja sprawnemu szykowaniu się do wyjścia z domu. Pod nim znajduje się praktyczna szafka, w której możesz umieścić dowolne elementy garderoby czy akcesoria. Całość została uzupełniona także o praktyczne haczyki – idealne np. do wieszania kluczy.

Mebel przyjmuje drewniane wykończenie, jednak pięknie łączy się ze znajdującą się obok białą szafą. Taki zestaw sprawi, że Twój korytarza stanie się elegancki, praktyczny i bardzo funkcjonalny. Jeśli więc szukasz czegoś w tym stylu, koniecznie rozważ taką propozycję.

szafa do korytarza z panelami tapicerowanymi
W korytarzu zdecydowanie warto zdecydować się na szafkę z wykorzystaniem paneli tapicerowanych jako siedziska.

Szafa z panelem tapicerowanym w wersji glamour

Na koniec została nam czarna szafa z panelami tapicerowanymi. Całość została utrzymana w eleganckim stylu glamour. Stanowi także ciekawe oddzielenie dwóch części jednego pomieszczenia. Możesz w ten sposób stworzyć naturalny, ale też oryginalny podział wnętrza. 

Wróćmy jednak do samego mebla. Ten utrzymany jest w głębokim odcieniu czerni o lekko matowym wykończeniu. Panele tapicerowane tworzą na środku coś na kształt siedziska i cechują się subtelnym połyskiem. Przez to całość nabiera elegancji oraz wyrafinowania. Będzie więc idealna do klimatycznej sypialni w nurcie glamour!

czarna szafa glamour z panelami tapicerowanymi
Szafa z panelami tapicerowanymi może stać się ciekawym odgrodzeniem dwóch części jednego pomieszczenia.

Na dziś to już koniec propozycji. Jeśli chcesz więcej, zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria/. Tam znajdziesz pozostałe propozycje oraz zdjęcia wykorzystanych w tym artykule projektów. Miłego przeglądania!

NASZA SIEDZIBA