> Blog > Aranżacje kuchni z wyspą – zainspiruj się!

Aranżacje kuchni z wyspą – zainspiruj się!

21.04.2022

Aranżacje kuchni z wyspą – zainspiruj się!

Wyspa kuchenna to niezwykle ciekawe rozwiązanie, gdy zależy Ci na dodatkowej ilości miejsca do wykonywania domowych prac. Zyskujesz także przy okazji ciekawą aranżację zgodną z najnowszymi trendami. Całość należy jednak bardzo dobrze przemyśleć i rozplanować. Z tego powodu pokażemy Ci najciekawsze aranżacje kuchni z wyspą zrealizowane przez nasz zespół Indeco. Zobacz i zainspiruj się!

Inspiracja nr 1 – kuchnia z wyspą na środku

Nasza pierwsza propozycja to duża wyspa kuchenna w kolorze czarnym z drewnianym blatem. Takie rozwiązanie pięknie współgra z resztą zabudowy utrzymanej w takiej samej kolorystyce oraz stylu. Dzięki niemu całe wnętrze staje się spójne i harmonijne. Ty zyskujesz natomiast dodatkowe miejsce do wykonywania wszelkich kuchennych prac.

Wybierając taką wyspę kuchenną zlokalizowaną mniej więcej na środku pomieszczenia, musisz pamiętać, by zachować odpowiednią ilość przejścia. Ciągi komunikacyjne nie mogą być zablokowane. Z tego powodu zawsze najlepiej sprawdzą się meble kuchenne na wymiar. Kraków to siedziba naszej firmy, dlatego jeśli jesteś zainteresowany, serdecznie zapraszamy!

Ciemna wyspa kuchenna
Ciemna zabudowa kuchenna najlepiej sprawdza się w nieco większych pomieszczeniach.

Inspiracja nr 2 – ciemna wyspa kuchenna

Drugą propozycją jest wolnostojąca wyspa kuchenna w ciemnym kolorze. Tym razem ta nie stanowi jednak całości z pozostałymi meblami. Jest do nich kontrastująca. Przez to wnętrze prezentuje się bardzo nowocześnie. Planując takie rozwiązanie, mimo wszystko warto gdzieś powtórzyć taką barwę. W tym przypadku w podobnym kolorze jest lodówka. Tym samym kuchnia wygląda na bardzo przemyślaną i dopracowaną pod każdym możliwym względem.

Ciemna wyspa kuchenna do białych mebli
Ciemna wyspa kuchenna może pięknie łączyć się z białą zabudową.

Inspiracja nr 3 – wyspa kuchenna z elementami drewna

W nowoczesnych aranżacjach kuchni bardzo często pojawia się drewno. Nie ma się jednak czemu dziwić. Jest to bardzo szlachetny materiał, dzięki któremu całe wnętrze nabiera dostojności i elegancji. Jest także bardzo praktyczne. Tym razem wyspa to jedyne miejsce, gdzie znajdziesz taki dodatek. Całość jest jednak dobrze wyważona i zaplanowana, dlatego nie ma tutaj mowy o żadnym przypadku. 

Wyspa kuchenna z bielą i drewnem
Wyspa kuchenna z elementami drewna to prawdziwy hit wnętrzarski. 

Inspiracja nr 4 – klasyczna wyspa kuchenna

Wyspy kuchenne mogą być także bardzo proste i minimalistyczne. Tak jest w przypadku, który teraz krótko omówimy. Element ten idealnie współgra z resztą pomieszczenia. Jest bardzo klasyczny, jednak zdecydowanie ma w sobie “to coś”. Wyspa składa się z białej podstawy oraz drewnianego wykończenia. Aranżacja nabiera przez to lekkości oraz wyrafinowania. Wystrój ten świetnie optycznie powiększa dostępną przestrzeń. 

Nowoczesna wyspa kuchenna w kolorze białym
Biała wyspa kuchenna z drewnem to ciekawy sposób na stylowy, lecz minimalistyczny charakter wnętrza.

Inspiracja nr 5 – wyspa kuchenna z marmurowym blatem

Prosta wyspa kuchenna może nabrać charakteru, gdy zdecydujesz się na oryginalny i elegancki blat. Najlepszym wyborem będzie w takiej sytuacji marmur, który przy prezentowanej aranżacji powtarza się też w głównej części kuchennej. Taka wyspa staje się wręcz ozdobą wnętrza i sprawia, że to prezentuje się bardzo dostojnie. 

Wyspa kuchenna z marmurowym blatem
Wyspa kuchenna z marmurowym blatem to dobre wyjście, gdy chcesz podkreślić elegancki charakter wnętrza.

Inspiracja nr 6 – aranżacja kuchni z wyspą drewnianą

Na koniec bardzo oryginalna wyspa kuchenna, której najważniejszym elementem jest jeden z boków. W tym miejscu umieszczono bowiem specjalne półki, które mogą posłużyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Same w sobie stają się także wyjątkową ozdobą całego wnętrza. Drewno uszlachetnia całość i sprawia, że aranżacja nabiera naturalnego charakteru. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na ciągłym kontakcie z naturą. 

Wyspa kuchenna z dodatkową szafką
Wyspa kuchenna z ciekawymi półkami to świetne dodatkowe miejsce do przechowywania.

Na dziś to już koniec propozycji. Jeśli chcesz poznać więcej naszych projektów, serdecznie zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria/. Tam znajdziesz zdjęcia omówionych aranżacji, a także wiele innych ciekawych propozycji. Z pewnością się dzięki nim zainspirujesz i wybierzesz coś dla siebie! 

NASZA SIEDZIBA