> Blog > Czarna kuchnia z drewnianym blatem – sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

Czarna kuchnia z drewnianym blatem – sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

05.04.2022

Czarna kuchnia z drewnianym blatem – sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

Czerń to kolor, który wprowadza do wnętrza elegancję oraz nutę tajemniczości. Można z jego pomocą uzyskać świetny efekt wizualny. Coraz częściej barwę tę wybiera się do kuchni. Dzięki temu wnętrze jest praktyczne i luksusowe. Aby jednak w jakiś sposób przełamać ciemną kolorystykę, warto postawić na jaśniejszy drewniany blat. Chcesz zobaczyć, jak to się będzie razem prezentować? Sprawdź kilka projektów naszej firmy Indeco i zainspiruj się!

Czarna kuchnia z drewnem – wersja lekko tajemnicza

Czarna kuchnia to bardzo dobre rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Dzięki takim meblom całe wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Jeśli zależy Ci także na nutce tajemniczości, a nawet mroczności, warto rozważyć zabudowę w kolorze czarnym, uzupełnioną o ciemny drewniany blat. Takie kuchnie prezentują się bardzo ciekawie i mają w sobie “to coś”.

W przypadku projektu, który widzisz poniżej, ciemne szafki oraz wyspa zostały uzupełnione o białą zabudowę po prawej stronie. Tym samym wnętrze staje się lżejsze i bardziej przestronne. 

Czarna kuchnia z drewnianym blatem w ciemnym kolorze
Czarna kuchnia z ciemnymi blatami drewnianymi wygląda zjawiskowo i jest niezwykle praktyczna. 

Czarna kuchnia z drewnianym blatem i białymi ścianami

Myślisz, że cała czarna kuchnia to dla Ciebie zdecydowanie za dużo? Pamiętaj, że drewno może gościć nie tylko na blacie. Równie dobrze sprawdzi się na bokach zabudowy oraz części szafek. Tym sposobem wnętrze nabierze lekkości oraz modnego wydźwięku. 

Aby nie przytłoczyć przestrzeni, wybierz jasne drewno. Wciąż wygląda szlachetnie, jednak mimo wszystko dodaje kuchni wyjątkowej lekkości oraz nowoczesnego charakteru. Odpowiednio zabezpieczone nie będzie się brudzić ani niszczyć, dlatego nie masz się czym martwić!

Do tego możesz pokusić się o pomalowanie ścian na biało, co jeszcze lepiej wzmocni efekt oraz wpłynie pozytywnie na przestronność wnętrza. 

Czarna kuchnia z drewnianym blatem i szafkami kuchennymi
Jasne drewno w ciemnej kuchni można stosować nie tylko na blatach, ale także bokach oraz frontach niektórych szafek. 

Czarna kuchnia z drewnianymi blatami w kolorze ciemnego orzecha

Nasza kolejna propozycja łączy sobie czerń oraz bardzo ciemne drewno mniej więcej w proporcjach pół na pół. Z naturalnego materiału wykonane są blaty oraz fronty połowy z szafek. Tym samym można uzyskać bardzo dobrą współpracę takich dwóch odcieni. Idealnie ze sobą współgrają i przenikają przez siebie. Całość jest stonowana, jednak też niezwykle oryginalna.

Kropką nad i jest wysunięty blat roboczy, który niektórym może przypominać nieco wyspę. Zależy Ci na dokładnie czymś takim? Najlepiej więc postawić na meble kuchenne na wymiar. Kraków to miasto, w którym znajdziesz siedzibę naszej firmy, dlatego gorąco zachęcamy do jej odwiedzenia. Z pewnością wspólnie stworzymy coś wyjątkowego!

Czarna kuchnia z drewnianym blatem w kolorze ciemnego orzecha
Czarna kuchnia połączona z bardzo ciemnymi blatami wygląda dość jednolicie, jednak ma w sobie “to coś”. 

Czarna kuchnia z jasnym drewnianym blatem i szafkami

Na koniec zaprezentujemy jeszcze jedno bardzo ciekawe rozwiązanie, które polecamy szczególnie do małych wnętrz. O ciemnych szafkach marzy bowiem większość z nas. Trzeba jednak pamiętać, że większość polskich mieszkań jest dość niewielkich rozmiarów, dlatego łatwo jest je przytłoczyć ciemnymi kolorami. Gdy zastosuje się je w sposób umiarkowany, może być jednak odwrotnie.

Wystarczy wybrać ciemne szafki na dół oraz jaśniejsze na górę zabudowy. Stworzy się wtedy ciekawy efekt przestronności wnętrza. Niemalże beżowy blat świetnie uzupełni całość. Zobacz, jak to cudownie się prezentuje!

Czarna kuchnia z drewnianym blatem i szafkami
Połączenie czerni z dwoma odcieniami drewna może się udać – zobacz tylko, jak oryginalnie prezentuje się takie zestawienie. 

Chcesz zobaczyć więcej naszych projektów? Wejdź na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/. To właśnie z tego miejsca pochodzą wszystkie zdjęcia, które umieściliśmy w tym artykule. 

NASZA SIEDZIBA