> Blog > Drewniana wyspa kuchenna – inspirujące aranżacje

Drewniana wyspa kuchenna – inspirujące aranżacje

22.03.2022

Drewniana wyspa kuchenna – inspirujące aranżacje

Od zawsze marzyła Ci się duża drewniana wyspa kuchenna, jednak nie do końca jesteś przekonany do tego pomysłu? Jesteśmy tu po to, by Cię inspirować! W dzisiejszym artykule pokażemy kilka wcześniejszych projektów zrealizowanych przez nasz zespół Indeco. Zobaczysz, że wyspa kuchenna z drewnianymi elementami to naprawdę ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Zaczynamy!

Projekt nr 1 – drewniana wyspa kuchenna uzupełniona czernią

Drewniana wyspa kuchenna to rozwiązanie, które polecamy przede wszystkim do dużych wnętrz. Trzeba bowiem pamiętać, że taki element zajmuje nieco miejsca. Jest jednak bardzo funkcjonalny i pomocny podczas wykonywania najważniejszych prac kuchennych.

Jeśli zależy Ci na projekcie, w którym drewno będzie wyłącznie dodatkiem, warto zdecydować się na wyspę kuchenną z właśnie takim naturalnym blatem. Jej podstawa może być całkowicie inna. Dzięki temu zyskasz ciekawe połączenie różnych materiałów. Całość będzie wprowadzać do wnętrza luksusu i elegancję.

W przypadku tego projektu piękne brązowe drewno zostało zestawione z czernią. Tym samym kuchnia prezentuje się zjawiskowo i jest bardzo praktyczna. 

Drewniana wyspa kuchenna z czarnymi frontami
Drewniany blat na kuchennej wyspie to ciekawe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na wyłącznie kilku drewnianych akcentach. 

Projekt nr 2 – ciemna drewniana wyspa kuchenna

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały projekty kuchni bazujące na dość wyraźnym kontraście. Wtedy jasne kolory łączy się z ciemnymi barwami w sposób niezwykle oryginalny. W tym przypadku jest to zestawienie czerni oraz bardzo ciemnego brązu. 

Wyspa kuchenna w innym kolorze, niż pozostałe meble, sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego wydźwięku. To bardzo dobry wybór, gdy chcesz z pomocą drewnianej kuchennej wyspy oddzielić od siebie kącik kuchenny oraz wypoczynkowy. 

Drewniana wyspa kuchenna przy białej zabudowie
Drewniana wyspa kuchenna może świetnie dzielić salon z kuchnią na dwa osobne pomieszczenia. 

Projekt nr 3 – drewniana wyspa kuchenna z bielą

Do nowoczesnych i przestronnych wnętrz świetnie sprawdzi się również drewniana wyspa kuchenna połączona z bielą. To bardzo modne rozwiązanie, które zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Nie ma się jednak czemu dziwić. Zobacz, jak cudownie wygląda wyspa wykonana z takich materiałów. Jest praktyczna, stylowa i wprowadza do kuchni wyjątkowy charakter. 

Drewniana wyspa kuchenna z białymi akcentami
Drewniana wyspa kuchenna w zestawieniu z bielą prezentuje się niezwykle nowocześnie i stylowo. 

Projekt nr 4 – drewniana wyspa kuchenna z oryginalnym bokiem

Zależy Ci na czymś jeszcze bardziej oryginalnym? Wyspa kuchenna z drewnianym bokiem o ciekawej strukturze powinna Ci się spodobać. Zobacz tylko, jak pięknie prezentuje się w połączeniu ze szkłem oraz klasycznym białym frontem. 

Takie rozwiązanie z pewnością wprowadzi do wnętrza przytulny charakter. Pamiętaj jednak, że taki projekt najlepiej uzyskać, decydując się na kuchnie na wymiar. Kraków to miasto, w którym mamy swoją siedzibę, dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. 

Drewniana wyspa kuchenna z oryginalnym bokiem
Wyspa kuchenna łącząca w sobie kilka różnych materiałów to prawdziwy designerski strzał w dziesiątkę!

Projekt nr 5 – praktyczna drewniana wyspa kuchenna z półkami

Na koniec zostawiliśmy coś wyjątkowego – drewnianą wyspę kuchenną z praktycznymi półkami na jednym z boków. Przegródki są jednak wykonane w dość nietuzinkowy sposób. Dzięki temu możesz liczyć na ciekawy wydźwięk całego pomieszczenia. 

Do tego szybko docenisz funkcjonalność takiego rozwiązania. Półeczki świetnie sprawdzą się jako np. mini piwniczka na wino czy miejsce na przybory kuchenne. To, w jaki sposób zagospodarujesz taką przestrzeń, zależy już tylko od Ciebie. 

Drewniana wyspa kuchenna z półkami
Drewniana wyspa kuchenna z praktycznymi półkami to świetne dodatkowe miejsce do przechowywania. 

Mamy nadzieję, że udało się nam Cię zainspirować. Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych kuchennych projektów, odwiedź stronę https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/. Tam też będziesz mógł bliżej przyjrzeć się wymienionym w tym artykule projektom. 

NASZA SIEDZIBA