> Blog > Biała szafa do sypialni– 6 przykładów aranżacji

Biała szafa do sypialni– 6 przykładów aranżacji

11.02.2022

Biała szafa do sypialni– 6 przykładów aranżacji

Biała szafa w sypialni jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Przez to dla niektórych może być po prostu nudna… A co, jeżeli powiemy Ci, że wcale tak nie musi być? Taka szafa może być jednocześnie praktyczna i zachwycać swym wyglądem. Zmieścisz w niej praktycznie wszystko. Zyskasz sporo miejsca i funkcjonalną przestrzeń, którą zagospodarujesz, jak tylko będziesz chciał. 

Nie wiesz jednak, jaki wariant białej szafy wybrać? Zapraszamy na przegląd aranżacji, w których pokażemy najciekawsze białe szafy do sypialni!

Biała szafa z drewnianymi elementami

Pierwszą propozycją jest biała szafa do sypialni z drewnianymi elementami na przesuwnych drzwiach. Jej projekt został zrealizowany przez nasz zespół Indeco jakiś czas temu. Nie da się ukryć, że szafa jest nie tylko praktyczna, ale i zachwyca swoim wyglądem. Wszyscy fani połączenia bieli z drewnem (zwłaszcza w odcieniu kasztanowym) będą zadowoleni. Warto też zaznaczyć, że cała zabudowa szafy została “dociągnięta” do sufitu, dzięki czemu nie zmarnujesz ani centymetra powierzchni. 

biała szafa do sypialni z elementami drewnianymi
Biała szafa pod sam sufit z elementami drewna w odcieniu kasztanowym idealnie sprawdzi się w sypialniach urządzonych w nowoczesnym stylu. 

Biała szafa do sypialni zabudowana ścianą

Ta biała szafa do sypialni również ma przesuwne drzwi i jest “dociągnięta” do samego sufitu. Tym samym, cała powierzchnia zostanie wykorzystana, a przecież na tym Ci zależy, prawda? Schowasz wszystko, co potrzebujesz.

Co jest w tej aranżacji niezwykłego? Przede wszystkim to, że została obudowana cienkimi ścianami z każdej strony. To z kolei stworzyło naprawdę ciekawy efekt wizualny. 

biała szafa do sypialni zabudowana ścianą
Biała szafa w sypialni zabudowana ścianami wygląda naprawdę ciekawie.

Biała szafa do sypialni z błyszczącymi frontami

Cechą charakterystyczną tej białej szafy jest to, że została zamontowana na całej szerokości ściany. Dało to naprawdę sporo miejsca do przechowywania. Bez problemu zmieścisz w niej ubrania i obuwie, ale nie tylko… Odkurzacz, zapasowy komplet pościeli i deska do prasowania również znajdą tam swoje miejsce. 

Nie da się ukryć, że jest to propozycja dla fanów błyszczących i gładkich frontów. W końcu klasyka zawsze się obroni!

biała szafa do sypialni z błyszczącymi frontami
Coś dla fanów klasyki – biała szafa do sypialni z błyszczącymi frontami. 

Biała szafa do sypialni na całą ścianę

Ta biała szafa do sypialni zachwyca swoją wielkością i faktem, że została zamontowana pod sam sufit i… skos! Tym sposobem całe miejsce przy jednej ze ścian w pokoju zostało wykorzystane. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w pokoju dziecka, jak i sypialni rodziców. 

Co jeszcze wyróżnia tę szafę? Po pierwsze matowe fronty. Po drugie i ważniejsze – fakt, że na jedną szafę złożyło się kilka mniejszych szafek, kilka podłużnych, a także znalazło się miejsce na małe szuflady na drobiazgi. Praktycznie i bez marnowania miejsca. 

biała szafa w sypialni pod skos
Biała szafa w sypialni z matowymi frontami została zamontowana na całej ścianie, w dodatku pod skos. 

Biała szafa do sypialni złożona z trzech segmentów

I mamy kolejną propozycję szafy do sypialni na całą ścianę. Tym razem jednak składa się z trzech mniejszych segmentów, które tworzą jedną całość. Widzisz trzy pary białych drzwi, myślisz przestronność. Taki właśnie efekt uzyskasz. W jednej części możesz przechowywać np. odzież zimową, w drugiej deskę do prasowania, żelazko, odkurzacz, a w trzeciej ubrania, w których chodzisz na co dzień. 

biała szafa do sypialni trzysegmentowa
Trzysegmentowa biała szafa tworzy naprawdę ciekawy efekt wizualny w pomieszczeniu. 

Biała szafa do sypialni złożona z pięciu segmentów

Była biała szafa do sypialni złożona z trzech segmentów. Przyszedł więc czas na pięć. Jak widzisz, cała jedna ściana została przeznaczona na szafę podciągniętą pod sam sufit. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie marnujemy miejsca.

Matowe fronty, cztery szafki otwarte i prosty styl to cechy charakterystyczne tej białej szafy do sypialni. Skusisz się?

biała szafa do sypialni pięciosegmentowa
Pięciosegmentowa szafa z otwartymi szafkami to bardzo praktyczne rozwiązanie do sypialni.

Jak widzisz, biała szafa do sypialni nie musi być nudna. Wszystkie zdjęcia z tego artykułu pochodzą ze strony https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/. To właśnie tam znajdziesz sporo innych inspiracji oraz naszych wcześniejszych realizacji! 

NASZA SIEDZIBA