> Blog > Biała kuchnia z elementami drewna – nietuzinkowe połączenie do nowoczesnego wnętrza

Biała kuchnia z elementami drewna – nietuzinkowe połączenie do nowoczesnego wnętrza

01.02.2022

Biała kuchnia z elementami drewna – nietuzinkowe połączenie do nowoczesnego wnętrza

Biała kuchnia z drewnem to ostatnio bardzo modne połączenie. Nic dziwnego, w końcu drewno nadaje niepowtarzalnego charakteru całemu wnętrzu. Dodaje mu przytulności i ciepła. 

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem tego nietuzinkowego połączenia do swojego pomieszczenia? Sprawdź nasze propozycje białych kuchni z drewnianymi elementami!

Warto zaznaczyć, że przy urządzaniu kuchni – dobrą opcją mogą okazać się meble kuchenne na wymiar. Kraków, czy inne większe miasta to miejsca, gdzie z pewnością będziesz mógł zamówić rozwiązania, o jakich marzysz.

Propozycja z drewnianymi panelami na ścianach

Biała kuchnia z drewnianymi blatami i panelami na ścianach to propozycja dla osób, które uwielbiają naturalny wygląd drewna. 

A co z białymi szafkami? Biel to chyba najczęściej wybierany kolor do nowoczesnych wnętrz. Nic dziwnego – ten odcień stanowi naprawdę świetne tło do drewnianych elementów. 

Białe szafki optycznie powiększają przestrzeń i odbijają światło. Dodają lekkości i świeżości całemu wnętrzu. 

A jak dodamy do nich jeszcze drewno – efekt wow murowany! 

drewniane panele na ścianach w kuchni
Drewniane panele na ścianach w kuchni zamiast klasycznych płytek wyglądają bardzo stylowo.

Propozycja z jasnymi, drewnianymi blatami

Drewno może mieć różne odcienie – od bardzo jasnych, do naprawdę ciemnych, prawie czarnych. 

Do szafek w bardzo jasnym kolorze idealnie pasować będą blaty z jasnego drewna. Biała kuchnia z jasnym drewnem to bardzo ciekawe i modne połączenie. Zwłaszcza do małych kuchni. W końcu jasne odcienie optycznie powiększą wnętrze. 

Drewniane blaty w kuchni to dobry pomysł? Oczywiście! Największą zaletą drewnianych blatów jest przede wszystkim prostota obróbki samego materiału. Drewno można dopasować do każdej kuchni i dociąć jak tylko chcemy. 

Przy takim drewnianym blacie naprawdę bardzo przyjemnie się pracuje, gotuje i rozmawia. Dodatkowo można je łatwo odnowić, zamieniając zniszczoną warstwę na nową. 

drewniane blaty w kuchni
Jasne, drewniane blaty dodają wnętrzu świeżości. 

Propozycja z drewnianą wyspą

Nie masz miejsca na stół w kuchni? Zdecyduj się na wyspę!

Nawet naprawdę mała kuchnia będzie dobrze wyglądać, jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie w niej wyspy. Jeszcze jak dodamy do niej drewniane blaty, to dopiero zyskamy prawdziwie nowoczesne i stylowe wnętrze. 

W przypadku tej kuchni – ściany również zostały pokryte drewnem. Ale tutaj na samych ścianach się nie kończy… Poszliśmy o krok dalej i…

Mamy także drewniane wykończenia szafek, blaty, a nawet podłogę! A to sprawia, że całość prezentuje się bardzo gustownie. Biel i drewno to w końcu połączenie idealne. Cieszące każde oko!

biało-drewniana kuchnia
Kuchnia z wieloma drewnianymi elementami to raj dla wszystkich miłośników tego naturalnego surowca.

Biała kuchnia z elementami drewna to bardzo oryginalne połączenie, idealnie pasujące do nowoczesnego wnętrza. Drewno będzie dobrze wyglądać zarówno w małych, jak i większych kuchniach. Nieważne, czy w postaci podłogi, blatu, czy paneli na ścianie. Białe szafki natomiast dodadzą świeżości i optycznie powiększą wnętrze.

Wszystkie zdjęcia z tego artykułu pochodzą ze strony https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/. To właśnie tam znajdziesz sporo inspiracji oraz naszych wcześniejszych realizacji! Warto zaznaczyć też, że wszystkie projekty są realizowane przez nasz zespół Indeco

NASZA SIEDZIBA