> Blog > Aranżacje kuchni w kształcie litery L – zobacz nasze propozycje!

Aranżacje kuchni w kształcie litery L – zobacz nasze propozycje!

20.01.2022

Aranżacje kuchni w kształcie litery L – zobacz nasze propozycje!

Kuchnia w kształcie litery L to rozwiązanie, które daje naprawdę sporo możliwości aranżacyjnych. Dobrze sprawdzi się zarówno w zamkniętej, jak i otwartej przestrzeni. Dodatkowo, bez problemu urządzisz ją w pomieszczeniu o praktycznie każdym metrażu.

Te zalety sprawiają, że kuchnia o tym kształcie jest często wybieranym rozwiązaniem. Zastanawiasz się, jak ją zaaranżować? Sprawdź nasze wcześniejsze realizacje kuchni w kształcie litery L!

Warto pamiętać, żeby przed samą aranżacją zastanowić się nad projektem kuchni. Niekiedy warto także zdecydować się na kuchnie na wymiar. Kraków, Warszawa i inne większe miasta to miejsca, w których na pewno znajdziesz odpowiedniego specjalistę. 

Propozycja w czarno-białej kolorystyce

Pierwszą propozycją jest kuchnia w kształcie litery L w czarno-białej kolorystyce. 

Nie da się ukryć, że jest to propozycja niezwykle stylowa, praktyczna i nowoczesna zarazem. Czarne blaty idealnie komponują się z białymi, błyszczącymi frontami szafek kuchennych. 

Nie musisz się martwić o miejsce do przechowywania – jest go aż nadto! W szafkach górnych bez problemu umieścisz wszelkiego rodzaje talerze czy szkło. W dolnych natomiast – garnki, patelnie, sztućce i co tylko Ci będzie potrzebne. 

Jak widzisz, nie zabrakło też miejsca na najpotrzebniejsze kuchenne sprzęty, czyli płytę indukcyjną, zlew kuchenny oraz okap. Po lewej stronie znalazła się także lodówka, piekarnik, a nawet mikrofalówka. 

czarno-biała kuchnia w kształcie litery L
Czerń i biel to połączenie idealne, zwłaszcza w kuchni.

Propozycja z prowansalskimi szafkami kuchennymi

Białe meble kuchenne w kształcie litery L w stylu prowansalskim to klasa sama w sobie. Są jednocześnie proste i eleganckie. I pewnie dlatego cieszą się taką popularnością.

Ta kuchnia w kształcie litery L jest nieco mniejsza, od poprzedniej. Nie oznacza to jednak, że mniej praktyczna. Bo, jak widzisz, sporo szafek kuchennych, zarówno górnych, jak i dolnych. Znalazło się też miejsce na piekarnik, płytę indukcyjną, lodówkę, zlew kuchenny, a nawet ukryty w szafce okap. Wszystko, co jest Ci potrzebne do gotowania – masz pod ręką!

Jak więc widzisz, nawet przy bardzo małej przestrzeni można wyczarować bardzo stylową i praktyczną kuchnię. 

kuchnia w kształcie litery L z prowansalskimi szafkami
Szafki kuchenne w prowansalskim stylu dodają elegancji całemu wnętrzu.

Propozycja z białymi i drewnianymi szafkami

Taka aranżacja kuchni w kształcie litery L pozwoliła nam stworzyć coś bardzo stylowego i praktycznego. Taka kuchnia idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza

Mało miejsca wcale nie oznacza małych możliwości aranżacyjnych. Mamy wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty – lodówkę, mikrofalówkę, zlew, piekarnik, płytę indukcyjną oraz okap schowany w szafce górnej nad płytą. A także sporo miejsca do przechowywania. 

Głównie za sprawą podwójnych szafek górnych aż do samego sufitu. Z racji, że mikrofalówka została umieszczona w szafce – zyskaliśmy sporo miejsca na blatach roboczych.

kuchnia w kształcie litery L z elementami drewna
Podwójne, górne szafki kuchenne pod sam sufit sprawią, że zyskasz naprawdę sporo miejsca do przechowywania. 

Jak widzisz, mała kuchnia w kształcie litery L wcale nie musi być niepraktyczna. Wystarczy zadbać o rozmieszczenie każdego elementu, w taki sposób, żeby było nam wygodnie korzystać z takiej kuchni. 

Wszystkie projekty zostały zrealizowane przez nasz zespół Indeco

Jesteś zainteresowany naszymi pozostałymi realizacjami? Zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/. Z tego miejsca pochodzą też wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym artykule! 

NASZA SIEDZIBA