> Blog > Szafa na całą ścianę – aranżacje, które pokochasz!

Szafa na całą ścianę – aranżacje, które pokochasz!

03.01.2022

Szafa na całą ścianę – aranżacje, które pokochasz!

Szafa na całą ścianę to niezwykle praktyczne rozwiązanie. W takim meblu zmieścisz niemalże wszystko. Zyskasz dużą i funkcjonalną przestrzeń, którą zagospodarujesz w każdym calu. Idealne dopasowanie do wnętrza sprawi, że nie zmarnujesz ani jednego centymetra. Nie wiesz jednak, jaki wariant wybrać? Zapraszamy na przegląd, w którym pokażemy najciekawsze szafy na całą ścianę. Zobacz!

Szafa na całą ścianę – propozycja do przedpokoju

Nasza pierwsza propozycja to szafa na całą ścianę w przedpokoju. Projekt ten został zrealizowany przez nasz zespół Indeco jakiś czas temu. Jest on niezwykle praktyczny, designerski i nowoczesny. Główną część mebla stanowią lustrzane fronty, za którymi kryje się klasyczne wyposażenie szafy, a więc drążki i półki. To idealne miejsce do przechowywania np. odzieży wierzchniej.

Pod samym sufitem zostały natomiast zamontowane specjalne szafki na przedmioty, których używa się sporadycznie lub na tzw. odzież sezonową. Zmieścisz tam całą garderobę, która czeka, aż aktualna pora roku odejdzie w niepamięć. Zauważ, że zabudowa jest idealnie “dociągnięta” do sufitu – nie zmarnujesz ani kawałka powietrzni.

Tuż obok lustrzanych frontów znalazło się natomiast miejsce na małą szafkę na buty, mogącą służyć także jako siedzisko. Wolna przestrzeń wokół to idealna przestrzeń na wieszaki na odzież wierzchnią. Wystarczy zamontować małe haczyki i gotowe! Wolne miejsce możesz także wykorzystać na stojak na parasole czy skrzynkę na klucze. 

Szafa na całą ścianę w przedpokoju
Szafa do przedpokoju zajmująca całą ścianę i składająca się z kilku “modułów” to idealny sposób na funkcjonalny korytarz.

Szafy na całą ścianę – wersja z lustrzanym frontem

Teraz nadszedł czas na bardzo oryginalną i nowoczesną propozycję. Taka szafa na całą ścianę może zagościć w niemalże każdym pomieszczeniu. Pięknie prezentuje się w salonie, pokoju nastolatka, garderobie czy na korytarzu.

Fronty tego mebla składają się z małych luster połączonych w jedną całość przy pomocy czarnych łączników oraz uchwytów. Szafa nabiera industrialnego charakteru. Wpisze się jednak w każdą aranżację – loftową, nowoczesną czy nawet skandynawską. 

Czarne wstawki dodają jej elegancji, natomiast lustra optycznie powiększają przestrzeń. Twoje pomieszczenie będzie wydawało się o wiele większe, niż jest w rzeczywistości. Ty natomiast zyskasz ogromną ilość miejsca do przechowywania. 

lustrzana szafa na całą ścianę
Szafa na całą ścianę składająca się z niemalże samych luster to cudowne rozwiązanie do małych pomieszczeń.

Szafa na całą ścianę z lustrem i klasycznymi frontami

Szafa na całą ścianę nie musi prezentować się cały czas tak samo. Równie ciekawy efekt uzyskasz wtedy, gdy np. lustrzane fronty połączysz z tymi klasycznymi. Zyskasz nowoczesny i niezwykle funkcjonalny mebel. Zwierciadła powiększą przestrzeń, natomiast drzwi w odpowiednim kolorze podkreślą pozostałą część aranżacji.

Takie rozwiązanie będzie idealne do sypialni lub miejsca, w którym codziennie kompletujesz swoją garderobę. Będziesz mógł dokładnie zobaczyć, jak prezentujesz się w danym stroju. Do tego zawsze będziesz mieć wszystko pod ręką – w tak dużej przestrzeni zmieści się cała Twoja garderoba i nie tylko!

Szafa na całą ścianę do sypialni
Szafa na całą ścianę składająca się z frontów o różnym wykończeniu zawsze prezentuje się nowocześnie i stylowo.

Chcesz przeglądnąć nasze pozostałe realizacje? Zapraszamy na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/ – to z tego miejsca pochodzą wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym artykule! Więcej propozycji już na Ciebie czeka!

NASZA SIEDZIBA