> Blog > Czarne meble w kuchni – czy to praktyczne rozwiązanie?

Czarne meble w kuchni – czy to praktyczne rozwiązanie?

20.12.2021

Czarne meble w kuchni – czy to praktyczne rozwiązanie?

Aranżując kuchnię, w pierwszej kolejności będziesz zapewne wybierać meble do tego pomieszczenia. Oprócz stylu czy ilości szafek musisz określić, jaki kolor ma dominować w Twojej zabudowie. Możliwości jest mnóstwo. Większość będzie jednak szła w klasykę, a więc np. czarne meble w kuchni. Rozważasz taką barwę, lecz zastanawiasz się, czy będzie to praktyczne rozwiązanie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Sprawdź!

Czarne meble w kuchni – elegancka zabudowa do każdego wnętrza

Czarne meble kuchenne zyskały w ciągu kilku ostatnich lat ogromną popularność. Nie ma się jednak czemu dziwić. Jest to przecież rozwiązanie, które wniesie do wnętrza niebywałą elegancję oraz nutkę luksusu. Warto zdecydować się na nie, gdy zależy Ci na okazałym i designerskim wnętrzu.

Co ciekawe, czarne meble kuchenne pasują do większości stylów aranżacyjnych. Sprawdzą się zarówno w nurcie nowoczesnym, industrialnym, jak i glamour. Do tego pięknie komponują się z innymi materiałami oraz kolorami. Możesz połączyć je ze szkłem lacobel w rozmaitych barwach. Do tego bardzo ciekawie prezentują się meble kuchenne czarne z drewnem. Ten naturalny materiał świetnie je przełamuje, tworząc nowoczesną, ale także bardzo uniwersalną aranżację.

Warto pamiętać, że wybierając taką zabudowę, dobrze zdecydować się na kuchnie na wymiar. Kraków, Warszawa czy inne większe miasta to miejsca, w których z pewnością znajdziesz odpowiedniego specjalistę. Dzięki temu połączysz je z dokładnie takimi elementami, które Ci się podobają. Stworzysz aranżację pasującą do Ciebie od A do Z. 

czarne meble kuchenne z drewnianymi wstawkami
Czarne meble kuchenne świetnie komponują się m.in. z drewnem. Możesz dzięki temu nieco je ożywić i dodać im niebywałego charakteru. 

Czarne meble kuchenne – idealne przy częstych zmianach aranżacji

Czarne meble w kuchni to także dobre i praktyczne rozwiązanie, gdy zależy Ci na zabudowie, która będzie pasować do każdej aranżacji. Jeśli często zmieniasz ogólny wystrój swojego wnętrza, nie wahaj się. Czerń będzie pasowała zawsze i do wszystkiego. Nie będziesz musiał wymieniać mebli tylko po to, by stanowiły spójną całość z resztą pomieszczenia.

Wszystko, co z nimi zestawisz, zawsze będzie prezentowało się elegancko i stylowo. Gdy zatem nudzisz się wystrojem wnętrza dość szybko, jednak zależy Ci na uniwersalnej bazie, czarne meble są tym, czego potrzebujesz. 

A jak to jest z utrzymaniem ich w czystości?

Większość klientów przychodzących do naszej siedziby Indeco, często pyta, czy czarne meble w kuchni są praktycznym rozwiązaniem. Zawsze powtarzamy wtedy, że wiele zależy od np. wykończenia frontów. Te błyszczące będą sprzyjały pojawianiu się np. licznych odcisków palców. Musisz jednak pamiętać, że ich usunięcie jest niebywale proste. Podobnie będzie z każdym innym zabrudzeniem. 

W przypadku czarnego matu problem odcisków będzie nieco mniejszy. Warto jednak pamiętać, że w kuchni bardzo ciężko zachować idealną czystość – niezależnie od koloru mebli. To miejsce, w którym dużo gotujesz, a więc niektórych plam nie da się nigdy uniknąć.

Można więc powiedzieć, że czarne meble nie będą różniły się za wiele od innych pod względem utrzymania czystości. Najlepiej zachować regularność sprzątania, a wnętrze zawsze będzie prezentowało się idealnie. 

czarne meble w kuchni - sposób na eleganckie wnętrze
Na czarnych meblach widać odciski palców i zabrudzenia, jednak pamiętaj, że kuchnia zawsze jest narażona na dużą ilość plam. Wystarczy więc tylko zachować regularność czyszczenia i gotowe!

Czy czarne meble w kuchni sprawdzą się zawsze?

Czarne meble w kuchni sprawdzą się prawie zawsze. Kiedy lepiej jednak z nich zrezygnować? Przede wszystkim wtedy, gdy Twoje wnętrze jest bardzo ciemne i ciężko jest je dobrze doświetlić. Taki kolor może jeszcze bardziej przytłoczyć pomieszczenie.

Do tego czerń nie będzie zbyt dobrym wyjściem przy bardzo małych kuchniach. Wtedy przestrzeń będzie wydawała się jeszcze mniejsza. Jeśli jednak mimo to chcesz wybrać akurat taką barwę, zdecyduj się na błyszczące fronty. Będą lekko odbijać światło, optycznie nieco powiększając wnętrze. 

Wszystkie zdjęcia z tego artykułu pochodzą ze strony https://indecokrakow.pl/galeria-kuchnie/, na której znajdziesz jeszcze większą ilość inspiracji oraz naszych wcześniejszych realizacji!

NASZA SIEDZIBA