> Blog > Szafki do łazienki pod umywalkę – zobacz nasze realizacje i zainspiruj się!

Szafki do łazienki pod umywalkę – zobacz nasze realizacje i zainspiruj się!

03.12.2021

Szafki do łazienki pod umywalkę – zobacz nasze realizacje i zainspiruj się!

Szafki do łazienki pod umywalkę to jedne z najpopularniejszych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Dzieje się tak głównie za sprawą niewielkich rozmiarów tego typu wnętrz. Niekiedy, aby zachować pełną funkcjonalność łazienki i zyskać miejsce do przechowywania, jest to jedyne rozsądne wyjście z sytuacji. Dziś pokażemy zatem kilka przykładów naszych wcześniejszych realizacji. Sprawdź, jakie szafki pod umywalkę na wymiar wykonaliśmy i zainspiruj się!

Szafka pod umywalkę z drewnianym blatem

Drewno to element, który gości w aranżacjach wielu wnętrz. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że bywa także niezastąpiony w łazience. Specjalne środki zabezpieczające sprawiają, że materiał ten nie ulega zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Będzie więc idealny do łazienki. Wprowadzi do niej luksusowy charakter i ciekawy wydźwięk.

W tym przypadku drewno zostało zastosowane wyłącznie w formie blatu. Pod nim znajdują się praktyczne wysuwane szuflady z dużą ilością miejsca do przechowywania. Srebrne podłużne uchwyty są funkcjonalne, ale stanowią także dodatkowy element dekoracyjny. Całość dodatkowo wzbogaciliśmy o dwie otwarte półki. Taka szafka to gwarancja użyteczności oraz ciekawej aranżacji – tym bardziej że drewno świetnie łączy się z bielą.

Biała szafka pod umywalkę z drewnianymi elementami
Klasyczna szafka pod umywalkę z szufladami i drewnianym blatem to rozwiązanie uniwersalne – wpisze się w każdą aranżację. 

Minimalistyczna szafka pod umywalkę na nóżkach

Nasza druga realizacja to bardzo prosta szafka pod umywalkę utrzymana w minimalistycznym stylu. Składa się tak naprawdę z blatu, frontu oraz gustownych wysokich nóżek. To jednak właśnie w tej prostocie tkwi największy jej urok. Całość wygląda bowiem jak część pomieszczenia, a niekoniecznie mebel.

Jest to wspaniała propozycja do nowoczesnych minimalistycznych aranżacji. Wysokie nóżki dodają pomieszczeniu lekkości i ułatwiają utrzymać je w idealnej czystości. Front jest wysuwany, dlatego też cała szafka staje się niezwykle funkcjonalna oraz przestronna. 

Prosta szafka pod umywalkę na wysokich nóżkach
Minimalistyczna szafka do łazienki w jasnym kolorze to rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w żadnym skandynawskim czy nowoczesnym wnętrzu. 

Wnękowa szafka pod umywalkę na wymiar

Chcesz samodzielnie zaprojektować swoją łazienkę, a następnie jedynie zlecić specjalistom wykonanie odpowiednich mebli? Pamiętaj, aby dokładnie przyjrzeć się swojemu wnętrzu. Niekiedy wszelkiego rodzaju wnęki czy luki potrafią odstraszyć. Spójrz jednak, jak wspaniale i funkcjonalne można zrobić z nich jeden z największych atutów pomieszczenia.  

Wystarczy tylko wypełnić wnękę szafką pod umywalkę i gotowe. Zyskasz w ten sposób sporą ilość przestrzeni, a także raz na zawsze zapomnisz, że takie nierówności mogą sprawiać aranżacyjne problemy. 

Szafka do łazienki wypełniająca wnękę
Wykorzystanie każdej wnęki to najlepsze wyjście w przypadku małych pomieszczeń, takich jak chociażby łazienka. 

Szafka pod umywalkę dopasowana do nierówności wnętrza

Tak samo, jak w przypadku wnęki, szafkę pod umywalkę można dopasować także do innych nierówności wnętrza. Nie musisz decydować się na o wiele mniejsze meble, tylko dlatego, że akurat takie ustawienie dyktuje Ci pomieszczenie. W każdym zakamarku warto dostrzec zalety. 

Dokładnie tak zrobiliśmy w przypadku łazienki zaprezentowanej na zdjęciu. Odpowiednie docięcie blatu i skonstruowanie szafek sprawiło, że właściciel wnętrza może cieszyć się ciekawą, nowoczesną oraz w pełni funkcjonalną aranżacją

drewniana szafka pod umywalkę z białym blatem
Szafkę pod umywalkę można ciekawie wkomponować w tak naprawdę każdą nierówność. Jesteś wtedy w stanie zyskać funkcjonalne i ciekawie wyglądające wnętrze.

Spodobały Ci się nasze realizacje? Sprawdź więcej ciekawych projektów, wchodząc na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/! Znajdziesz tam zarówno więcej zdjęć przedstawionych w artykule szafek pod umywalkę, jak i kilka dodatkowych inspiracji!

NASZA SIEDZIBA