> Blog > Szafa w pokoju ze skosami – 6 przykładów aranżacji

Szafa w pokoju ze skosami – 6 przykładów aranżacji

21.11.2021

Szafa w pokoju ze skosami – 6 przykładów aranżacji

Idealna szafa do pokoju ze skosami – wydaje Ci się, że taki mebel nie istnieje? Musisz zmienić zdanie na ten temat. Tego typu pomieszczenie da się przecież funkcjonalnie zaaranżować. Wystarczy tylko wiedzieć jak, mieć na nie pomysł i skorzystać z mebli na wymiar! 

Dbając o te trzy podstawowe elementy, zyskasz ciekawy i praktyczny wystrój. W dzisiejszym artykule skupimy się szafie. Pokażemy, że modele do pokoju ze skosami można wykonać we wspaniały sposób. Sprawdź!

Przykład nr 1 – szafa do pokoju ze skosami w nietuzinkowym wydaniu

Aranżując pomieszczenie ze skosami, czasem warto wyjść poza pewne ogólnie przyjęte ramy. Szafa do takiego pomieszczenia wcale nie musi cechować się klasycznym wyglądem. Możesz przecież zdecydować się na nietuzinkowe rozwiązanie. Wystarczy tak naprawdę zamontować przy skosie system kilku otwieranych szafek i gotowe!

Zyskasz w ten sposób sporą ilość miejsca do przechowywania, a całe wnętrze będzie prezentowało się lekko i nowocześnie. Luka powstała pomiędzy elementami stanie się natomiast idealnym miejscem na różnego rodzaju dekoracje czy np. ramki z rodzinnymi zdjęciami. Jeśli nie musisz postawić na klasyczną szafę, zdecydowanie warto rozważyć właśnie taką opcję. 

Szafa do pokoju ze skosami - rozwiązanie z kilkoma otwieranymi szafkami
Szafa w pokoju ze skosami nie musi przyjmować klasycznego kształtu. Warto nieco zabawić się jej formą. 

Przykład nr 2 – szafa w pokoju ze skosami w wersji podwójnej

Szafa w pomieszczeniu ze skosami i to jeszcze narożna? To możliwe. Oczywiście po raz kolejny nie masz tutaj do czynienia z klasycznym rozwiązaniem. Takie zestawienie dwóch tak naprawdę osobnych mebli świetnie naśladuje szafę narożną. Z jednej strony masz do dyspozycji coś na kształt schowka, z drugiej natomiast półki oraz drążki. 

Takie niecodzienne podejście do tematu powinno sprawdzić się w większości pomieszczeń ze skosami. Mimo sporych ograniczeń wciąż masz do dyspozycji dużą ilość miejsca, a także ciekawie wyglądający mebel. 

Szafa do pokoju ze skosami w wersji narożnej
W pomieszczeniach ze skosami najlepiej sprawdzają się niecodzienne rozwiązania. 

Przykład nr 3 – szafy do pokoju ze skosami w wersji kamuflującej

Niekiedy zdarza się, że w pomieszczeniu ze skosami dodatkowo pojawiają się jeszcze wnęki. Czy to problem? Wręcz przeciwnie. To idealne miejsce, do którego wystarczy wstawić pasującą szafę i gotowe. Oczywiście cały czas mówimy tutaj o meblach na wymiar. Odpowiednio mierząc przestrzeń i określając swoje potrzeby, jesteś w stanie zagospodarować taką lukę w niezwykle praktyczny sposób.

W aranżacjach tego typu szafa będzie stanowiła przedłużenie ściany. Nie zajmie zbyt dużej ilości miejsca, a Ty zmieścisz w niej dokładnie to, co chciałeś. 

Szafa do pokoju ze skosami znajdująca się we wnęce
Szafa będąca przedłużeniem ściany świetnie wysmukla wnętrze i pozwala zagospodarować wnękę, na którą bardzo ciężko znaleźć pomysł. 

Przykład nr 4 – szafa wypełniająca skos

Szafa może także niemalże całkowicie wypełniać skos. Przeważnie będziesz miał wtedy do czynienia z dość dużym meblem. Wiele zależy oczywiście od rodzaju nierówności, jednak takie rozwiązanie jest naprawdę praktyczne. 

Dostępną przestrzeń możesz zagospodarować od góry do dołu. Wszystko jest wtedy wymierzone wręcz na milimetry, dlatego masz pewność, że nie zmarnujesz ani skrawka swojego wnętrza. 

Szafa wypełniająca skosy - niezwykle praktyczne rozwiązanie
Idealne dopasowanie szafy do skosu to klucz do sukcesu. Bez tego niestety całość nie będzie prezentowała się zbyt dobrze.

Przykład nr 5 – szafa “wbudowana” w ścianę ze skosem

Szafę można także niemalże całkowicie “wbudować” w ścianę. Mebel będzie po prostu jej przedłużeniem. Tym samym po raz kolejny zyskujesz bardzo dużą ilość miejsca do przechowywania.

Do tego możesz liczyć na nowoczesną aranżację utrzymaną w minimalistycznym charakterze. Aby optycznie powiększyć pokój, możesz dodatkowo zdecydować się na szklane fronty.

Szafa wbudowana w ścianę ze skosem
Szafa “wbudowana” w ścianę praktycznie nie rzuca się w oczy. Dzięki temu łatwiej dopasować do niej pozostałe elementy wyposażenia. 

Przykład nr 6 – szafa idealnie przylegająca do skosu

Na koniec jeszcze jedna szafa w pomieszczeniu ze skosami zrealizowana przez nasz zespół Indeco. Ponownie masz tutaj do czynienia z meblem, który idealnie przylega do nierówności. Nie musisz zatem zastanawiać się, jak zagospodarować wolną i ciężką przestrzeń. Do tego zyskujesz praktyczny mebel, idealnie podkreślający całe pomieszczenie.

szafa przylegająca do skosów w pomieszczeniu
Szafa przylegająca do skosów to najczęściej wybierane rozwiązanie. Jest praktyczne i nie trzeba dzięki temu martwić się, jak zagospodarować niewygodną nierówność. 

Wszystkie zdjęcia umieszczone w tym artykule pochodzą ze strony https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/

NASZA SIEDZIBA